חוזרת הביתה: הפועל קטמון תחליף את שמה להפועל ירושלים

ההתאחדות לכדורגל אישרה את שינוי שמה של קבוצת האוהדים שהוקמה לפני 13 שנה במחאה נגד הבעלים של הפועל ירושלים

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוהדי הפועל קטמון. מעתה והלאה, הפועל ירושלים
ספורט הארץ

קבוצת האוהדים הירושלמית שהוקמה כהפועל קטמון תיקרא מעתה הפועל ירושלים. אחרי שבית המשפט אישר את רכישת הזכויות של שם קבוצת האם שהתפרקה, הגיעה היום (ראשון) החותמת הסופית להצלחת מאבק האוהדים בחזרה הביתה, אל הפועל ירושלים שלהם. 

"הנני נעתר לבקשת המבקשת, ומאשר לשנות את שמה להפועל ירושלים", כך הודיע נשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, אמנון סטרשנוב, בעקבות פניית המועדון. 13 שנה אחרי שהוקמה כהפועל קטמון במחאה נגד הבעלים של הפועל ירושלים, יוסי סאסי, קבוצת האוהדים הראשונה בישראל תיקרא הפועל ירושלים. 

"בקיץ 2009 הוקמה הפועל קטמון ירושלים, ונרשמה לליגה ג', מחוז דרום, מתוך מטרה אחת: להציל את הפועל ירושלים מכליה", נכתב במכתב ששלחה הפועל קטמון להתאחדות, "אנו, מקימי המועדון, צפינו אז בצער רב בהידרדרות מועדון הכדורגל שלתוכו נולדנו ועליו גדלנו, חששנו מהבאות והחלטנו לעשות מעשה.

לצערנו, וכפי שחזינו, הפועל ירושלים הלכה וקרסה מאז, ירדה לליגה ב', הפסיקה את פעולתה ובמהלך החודשים האחרונים אף הגיעה לפירוק מוחלט, מה שהוליך אותנו - העמותה המחזיקה והמנהלת את הפועל קטמון ירושלים - לממש את המטרה שלמענה קמנו ולרכוש החודש, בסכום כסף משמעותי, את זכויות השימוש בשם 'הפועל ירושלים'". אנחנו, שפעלנו להצלתו ולשימורו של המועדון בעשור האחרון תחת השם "הפועל קטמון ירושלים", מבקשים מכם כעת לחזור ולעשות זאת תחת השם 'הפועל ירושלים'. למען הצדק, למען ההיסטוריה ולמען הכדורגל שכולנו כל כך אוהבים, אנו מבקשים מכם להיעתר לבקשה זו לקראת פתיחת עונת 20/21".

במועדון הודיעו שהסמל שמופיע על מדי שחקני הקבוצה הבוגרת יוחלף בסמל חדש אך השם קטמון ימשיך להופיע בסמל חולצת קבוצות מחלקת הנוער, קבוצות הבנות ובקבוצת הנשים הבוגרות החדש. כעת, נותר רק לגלות אם גם מיעוט האוהדים שסלד מהקמת הקבוצה ונותר נאמן לשם הפועל ירושלים יימצא את מקומו תחת שמה החדש/ישן של קטמון.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ