משרד הבריאות: מאמן מכבי תל אביב לא יכול לעמוד על הקווים מול ריגה

המאמן היווני נחת בארץ וצפוי לחתום על חוזה בשורות האלופה. הוא נכנס לבידוד מיידית, אך בשל כך צפוי להחמיץ את משחק "אלוף האלופים" ומוקדמות ליגת האלופות ■ אושרה חזרה לפעילויות ספורט לילדים ולנוער עד גיל 18

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורגוס דוניס
איתמר קציר
איתמר קציר

המאמן היווני יורגוס דוניס נחת היום (שני) בארץ יחד עם הצוות המקצועי שלו, לקראת מינויו לתפקיד מאמן מכבי תל אביב בכדורגל. במועדון סירבו להתייחס ל"שמועות וספקולציות" בקשר למינוי, אך המאמן צפוי לחתום בקרוב על חוזה לשנתיים כמאמן האלופה.

בשלב ראשון ייכנס דוניס לבידוד, אך על פי תגובת משרד הבריאות לפניית "ספורט הארץ", למאמן היווני ניתן אישור להשתתפות באימונים בלבד, כאשר בכל שאר הזמן עליו להישאר בבידוד. על פי משרד הבריאות, בהתאם למתווה שגיבש עם משרד התרבות והספורט, לזרים המגיעים לארץ אין אישור להשתתף במשחקים עד תום 14 ימי בידוד.

המשמעות היא כי דוניס לא יעמוד על הקווים במשחק "אלוף האלופים" ביום חמישי אלא פטריק ואן לייבן, שעמד על הקווים במשחק הראשון. דוניס נמצא שלילי לקורונה, ועל פי דבריו של פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, ל"ערוץ הספורט", יקבל דוניס אישור להגיע לאימונים אך כרגע נראה שלא למשחקים, בהתאם למתווה הייעודי לעובדים זרים בישראל. באשר למשחק במוקדמות ליגת האלופות מול ריגה הלטבית, שלא אמורה להיכנס לבידוד של 14 ימים כשתגיע לארץ בהתאם למתווה אופ"א, ייתכן כי לבסוף יחול שינוי בעמדת המשרד באשר לנוכחות המאמן על הקווים במשחק זה.

דוניס אימן בשנתיים האחרונות את פנאתינייקוס, הקבוצה בה החל את הקריירה כשחקן. הוא אימן בעבר לא מעט קבוצות ביוון, במפרץ הפרסי ובקפריסין, שם זכה בשתי אליפויות עם אפוא"ל ניקוסיה ואף הוביל אותה לשלב הבתים של ליגת האלופות ב-2015.

אושרה חזרה לפעילויות ספורט לילדים ולנוער עד גיל 18

אחרי חזרתן של ליגות הבוגרים, הודיע היום שר התרבות והספורט חילי טרופר על חזרה לפעילויות בספורט העממי וההישגי גם לילדים ולנוער עד גיל 18, בכל הענפים לרבות באלו הכוללים מגע, ובהתאם להנחיות התו הסגול.

"חברה בריאה היא חברה שיש בה ספורט חי ותוסס. שמאות אלפי ילדים ובני נוער בה עושים ספורט, משפרים את הבריאות וחותרים למצוינות", כתב טרופר בהודעתו לתקשורת, "נמשיך לפעול להשבת הספורט גם מעל גיל 18 וכמובן גם להשבת הקהל בעונה הבאה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ונתוני התחלואה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ