טרופר: "הנערה שבורה לרסיסים, מצולקת ומושפלת. לא יצאה מהבית שבועות"

שר הספורט, חילי טרופר, כתב פוסט בפייסבוק אחרי שפגש את אחת הנערות מפרשת מיכה ואצילי, ושיתף: "פגשתי נערה שבורה, אני מתעקש לעמוד לצדה"

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חילי טרופר. "אני מתקשה להשלים עם כך שהשחקנים דילגו בפוסט על הנערות"
איתמר קציר
איתמר קציר

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, שיתף היום (שישי) בתחושותיו בפוסט בפייסבוק, לאחר שפגש את אחת הנערות מפרשת הנערות והכדורגלנים, דור מיכה ועומר אצילי. טרופר הביע תמיכה בנערה, וכתב על מצבה מאז החלה הפרשה, וכן על רצונו לחזק אותה. כמו כן, הביע תמיהה באשר להתנהגות השחקנים עם פרסום פוסט ההתנצלות שלהם.

טרופר כתב: "הנערה שפגשתי היום היא נערה חכמה, חזקה ומקסימה, אך גם שבורה לרסיסים. על גבה הדק וכתפיה הצנומות היא סוחבת כבר מספר שבועות האשמות, שקרים, רוע ושיימינג, שגם מבוגרים ממנה יתקשו לשאת. אני מתעקש לעמוד לצידה. למרות שכבר היה מישהו בקרבת השחקנים שהסביר לי שהן בכלל האשמות בסיפור, אני לא מתבלבל לרגע. לא בגלל שחלילה אני בעמדת חוקר או שופט, את זה נשאיר לחקירת המשטרה. וגם לא מעמדה של מטיף מוסר, שזה ממש לא מתפקידי".

השר המשיך: "אני מתייצב לצידן מפני שיש כאן נערות שמותקפות באופן פרוע ברשתות, סופגות אש איומה, עלבונות והכפשות נוראיות והן די לבד. אין להן אלפי אוהדים שמחברים שירים לכבודם, תוקפים למענם ומתגודדים סביבם בגיבוי ובאהדה. יש להן רק את המשפחות, שכמובן שבורות גם כן, קומץ חברים ולשמחתי גם כמה דמויות ציבוריות שמתעקשות לעמוד לצידן.

אצילי ומיכה. "למה הם לא ניסו לעצור את השיימינג?"צילום: ניר קידר

"הנערה שאירחה אותי היום, לא יוצאת מביתה כבר שבועות מחמת הבושה והפחד. התמונות שלה והשם שלה הופצו ברשתות, בצירוף קללות וכינויי גנאי. אגב, כל אחד שהפיץ הלאה את שמה, כתובתה ותמונתה גם עבר על החוק, אבל שוב אני כלל לא מדבר בשדה המשפטי, הוא פשוט פירק ממנה עוד חתיכה. כל מי שגידף ופגע עוד קצת בצנעת הפרט שלה, קילף עוד שכבה מהלב של נערה בת 15, ששותת גם ככה. רגע לפני שאתם מוסיפים עוד שמן למדורת השנאה והרוע, שווה שתחשבו על הילדה שלכם או על האחות שלכם.

"כרגיל, הבעיה היא לא רק באלפי המקללים, אלא בהמוני השתקנים אל מול האכזריות המשתוללת נגד שתי נערות. כולל השתיקה של השחקנים עצמם. אין לי עניין להתכתש עם השחקנים, וגם לא להפוך אותם למטרה או לדמון. אבל אם הם כבר בחרו לפרסם פוסט שהגדירו כ'פוסט התנצלות', אני מתקשה להשלים עם כך שהם דילגו בפוסט על הנערות. היה מי שהסביר לי שלו היו מתנצלים בפניהן זה היה מסבך אותם בחקירה - אז לפחות תקראו לאוהדיכם הרבים לחדול ממחול השנאה כלפי הנערות. הנערה סיפרה לי שעד שכבר נרגע קצת, הרי שאחרי פרסום 'פוסט ההתנצלות' שוב החל גל אדיר של קללות וגידופים נגדן. האם לא נכון שהשחקנים, בלי קשר למה שהיה מבחינתם באירוע עצמו, יעזרו לפחות לעצור את הגל העכור הזה? 

טרופר הביע תקווה ש"דמויות חזקות, שחקנים, ראשי קבוצות וסתם אנשים שחושבים שספורט ויחס מכבד לנשים יכולים ללכת ביחד, יעמדו בצורה ברורה נגד מסע השיימינג המכוער", והדגיש כי "עבור הנערות המסע הזה קשה לא פחות מהמקרה עצמו. יש בי תקווה שכאשר פוגעים בנערות, ההתייצבות מול כל אלה תהיה חד משמעית, בלי אפולוגטיקה, בלי חישובים של תועלת משפטית וגם בלי פחד מתגובות כועסות ומבזות של קבוצת אוהדים, גם אם הם לא מעטים והם די רועשים".

לסיום, כתב השר: "כשישבתי היום עם הנערה המקסימה והפגועה הזו, והדמעות שלה זלגו, חשבתי שבאמת פחות משנה מה החוק היבש יגיד ומה הפרקליטות תחליט. כרגע יש כאן נערה מצולקת, מושפלת, שמפחדת לצאת מעבר לסף ביתה, שמבינה שכל עיר מגוריה וכל תלמידי בתי הספר בעיר יודעים במי מדובר וקראו עליה את כל התארים המעליבים ביותר, שכל מילת רפש שנכתבת עליה מפילה אותה שוב לקרשים, והיא מרגישה לבד".

החשד העומד נגד דור מיכה ועומר אצילי הוא שקיימו יחסי מין אסורים בהסכמה עם קטינות בנות פחות מ-16, וכן כי הגישו אלכוהול לקטינות. השניים נחקרו במשטרה, וטענו שהנערות הציגו עצמן כמבוגרות יותר. לאחר סיום חקירת המשטרה בעניין, הועבר התיק לפרקליטות, שעדיין לא קיבלה החלטה בנוגע להעמדתם לדין של השניים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ