איתמר קציר
איתמר קציר

לאחר שהמשך קיומן של הליגות הוטל בספק עקב הסגר הצפוי, פרסם הערב (שני) משרד התרבות והספורט כי הן ימשיכו כרגיל גם בתקופה זו.

"לאחר ששר התרבות והספורט, חילי טרופר, נאבק על המשך קיום הליגות גם בתקופת הסגר", כתב משרד התרבות והספורט, "סוכם עם משרד הבריאות כי הליגות ימשיכו ברציפות, זאת תוך הקפדה על בידוד השחקנים לאורך תקופת הסגר, כך שיוכלו לצאת לאימונים ולמשחקים בלבד כמו בעונה הקודמת". 

על פי המתווה שאושר, יתאפשרו משחקים בינלאומיים לפי המתווה של אופ"א ופיפ"א. ההסכמה תלויה באישור הממשלה במסגרת התקנות הכוללות שיובאו אליה. ההחלטה להחריג את ענף הכדורסל תאפשר את פתיחתו של טורניר גביע ווינר ב-22 בספטמבר ושל ליגת העל ב-17 באוקטובר. 

השר טרופר: "זו החלטה חשובה ואני שמח כי הצלחנו להגיע לסיכום מול משרד הבריאות. הספורט הישראלי חייב להמשיך גם בימים אלו, גם לטובת אלפי עובדיו ובעיקר עבור המוני האוהדים שדווקא בתקופת הסגר יזכו לראות את הספורט הישראלי ממשיך לפעול".

במינהלת ליגות הכדורגל בירכו על ההחלטה. "אני מבקש להודות באופן אישי לחילי טרופר, שר התרבות והספורט, ליולי אדלשטיין, שר הבריאות ותודה מיוחדת לפרופ' חזי לוי מנכ"ל משרד הבריאות, לפרופ' איתמר גרוטו, על האפשרות להמשיך לשחק כדורגל בתקופה קשה זו", אמר יו"ר מינהלת הליגות ארז כלפון.

במינהלת הבטיחו כי האימונים והמשחקים יימשכו תחת שמירה על המתווה הבריאותי, שיוחמר בתקופת הסגר: "המשך הפעילות הסדירה יאפשר פרנסת 5,000 משפחות, יאפשר לליגה להתנהל בצורה ספורטיבית, ויאפשר למועדונים המשתתפים במפעלים האירופיים להתכונן לאתגרים בצורה מיטבית".

גם במינהלת הכדורסל הצטרפו לברכות: "מינהלת ליגת העל בכדורסל והקבוצות מודות למשרד הספורט, לשר חילי טרופר, למשרד הבריאות ולכל מי שעשה מאמצים להשאיר את הכדורסל פעיל. מדובר בהחלטה חשובה מאוד, במיוחד לטובת כל האוהדים שיוכלו בימים הלא פשוטים שלפנינו ליהנות מכדורסל ישראלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ