הפרקליטות סגרה את התיק נגד הכדורגלנים דור מיכה ועומר אצילי מחוסר אשמה

שחקני מכבי תל אביב לשעבר נחשדו בבעילה אסורה בהסכמה של קטינות, ומקור המעורה בפרטיה אמר כי הנערות הסתירו כי הן בנות פחות מ-16. גם החשד לאספקת אלכוהול לשתיים הוסר

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלמעלה: דור מיכה ועומר אצילי, בינואר
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

הפרקליטות הודיעה היום (שני) על סגירת התיק נגד הכדורגלנים דור מיכה ועומר אצילי, שנחשדו בעבירות מין בקטינות. החשדות הוסרו מחוסר אשמה, ומקור המעורה בפרטי החקירה אמר כי שתי הקטינות ששכבו עמם הסתירו מהם כי הן בנות פחות מ-16, גיל ההסכמה המינימלי. סעיף חשד נוסף, לאספקת אלכוהול לקטין, נסגר מבלי שצוינה העילה לכך.

מיכה ואצילי, שחקני מכבי ת"א לשעבר, נחשדו בבעילה אסורה בהסכמה של שתי נערות בנות 15. הפרקליטות מסרה את ההודעה על סגירת התיקים לעורכי דינם של השניים ולמשפחות הנערות שהתלוננו נגדם. שתי המשפחות זומנו היום למשרדי פרקליטות תל אביב, אך אחת מהן ביטלה את הגעתה.

בחקירתם הודו מיכה, בן 28, ואצילי, בן 27, כי שכבו עם הנערות, אך עמדו על כך שהן הציגו עצמן כבנות 17. מקורבים להם אמרו כי הם שכבו עם הנערות בדירתו של אחד מהם בתל אביב לאחר שפגשו אותן במסיבת יום הולדת של כדורגלן אחר, וכי הנערות הן אלה שיצרו עמם קשר.

השניים שוחררו ממכבי תל אביב בעקבות החשדות נגדם, ומשחקים כיום בנפרד בקפריסין. לאחר פרסום שמותיהם, כתב מיכה: "למרות שהייתי משוכנע שמדובר בבגירות בנות 18, הייתי צריך לנהוג בזהירות יתר מתוקף היותי דמות מוכרת ומודל לחיקוי לצעירים רבים, ולכן אני מצטער אם היו כאלה שהתאכזבו ממעשיי. הנזק התדמיתי שנגרם כנראה ילווה אותי לאורך כל חיי". אצילי הוסיף: "שגיתי ברמה המוסרית. אני מתנצל בפני כל ילד או ילדה שנאלצו לשאול את ההורים שלהם מה קרה איתי, ובפני כל הורה שנאלץ להסביר. אצטרך ללמוד לחיות עם הכתם הזה עוד שנים רבות".

החשדות נגד השניים פורסמו בחודש יוני, כחודש לאחר המעשים. הם ביקשו בתחילה להסתיר את זהותם, ובית המשפט נעתר לכך במשך שבועות. לבסוף קבע שופט המחוזי עידו דרויאן גמליאל כי "עניינו של הציבור בזהותם יעמוד במלוא תוקפו" גם אם התיק ייסגר, בשל "היבטים מהותיים שחורגים מאירועי הפרשה" בדיון הציבורי שעסק בה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ