האם הקבוצות המקצועניות יוכלו להתאמן בזמן הסגר? טרם התקבלה החלטה סופית

במינהלת הליגות גיבשו מתווה שקיבל אישור ראשוני, לפיו ניתן יהיה לקיים פעילות ספורט מקצועני בזמן הסגר והקבוצות יוכלו להתאמן, אך בשלב זה לא התקבלה החלטת ממשלה סופית בעניין. "הנושא יטופל בערב יום כיפור", נמסר מהמינהלת

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צ'ארון שרי ושיר צדק, העונה. יוכלו להתאמן בזמן הסגר
איתמר קציר
איתמר קציר

בצל הסגר הכללי אליו נכנסה היום (שישי) מדינת ישראל, עדיין לא ברור אם קבוצות הספורט המקצועניות יוכלו להמשיך באימוניהן בשבועיים הקרובים.

במינהלת הליגות גיבשו מתווה שקיבל אישור ראשוני לקיום פעילות ספורט מקצועני בזמן הסגר, ולפיו יכולות כל הקבוצות להתאמן, אך בשלב זה לא התקבלה החלטת ממשלה סופית בעניין. בכל מקרה, גם אם יתקבל המתווה, האימונים לא יחלו לפני שלישי הקרוב - כלומר, לאחר יום כיפור.

במינהלת הליגות אמרו ל"ספורט הארץ" כי גם אם הממשלה הפכה את החלטתה לאשר את המתווה, הנושא יטופל בערב יום כיפור. לטענת כל גורמי המקצוע בספורט ההישגי על כל ענפיו, להשבת הספורט המקצועני לפעילות לאורך כל הסגר יש השלכות ספורטיביות וכלכליות חמורות.

מוקדם יותר היום, נמסר ממינהלת הליגות כי הקבוצות יוכלו לשוב לאימונים החל מיום שלישי הבא, לאחר יום כיפור, בהתאם לאישור ממשלת ישראל. ארז כלפון, יו"ר מינהלת הליגות, אמר: "אימוני הקבוצות יאפשרו שמירה על כושר גופני באופן שיאפשר את חידוש המשחקים תוך זמן סביר מרגע קבלת האישורים. האימונים יתקיימו תוך הקפדה מחמירה על כללי משרד הבריאות". אולם כעת נמסר שהמתווה שגובש טרם קיבל אישור סופי.

כלפון הוסיף: "אני קורא לכל שחקני, מאמני ומנהלי הכדורגל המקצועני להקפיד בחומרה רבה על כללי הזהירות, על מנת שנוכל להמשיך בפעילות תוך שמירה על בריאות השחקנים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ