ברוב של קול אחד: הכנסת אסרה על הקבוצות להתאמן

בעקבות החמרת הסגר הושבתו גם ליגות הכדורגל והכדורסל, זאת למרות שראשי המינהלות הדגישו כי ישראל היא המדינה היחידה בה הליגות מושבתות כרגע. היום החליטה ועדת החוקה של הכנסת לאסור אימונים ברוב של 8 נגד 7

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דיא לבאבידי ודולב חזיזה, בפתיחת העונה. הפועל חדרה מושבתת כבר שבועות
איתמר קציר
איתמר קציר

לאחר דיון שנמשך שעות רבות החליטה היום (חמישי) בוועדת החוקה של הכנסת לאסור על קיומם של אימונים לקבוצות המקצועניות בתקופת הסגר. קבוצות אשר משתתפות במפעלים אירופאיים הוחרגו מההחלטה.

"אנו מאוכזבים מאוד מהחלטתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין שלא לאפשר לקבוצות הכדורסל הישראלי להתאמן או לשחק", מסרו באיגוד הכדורסל, "נמשיך לעשות הכל על מנת לשנות החלטה זאת ואת כל המאמצים לחדש את האימונים במהירות האפשרית".

מנגד, ארז כלפון, יו"ר מינהלת הליגות המקצועניות בכדורגל, שוחח הערב עם ח"כ גדעון סער לאחר הדיון בוועדת חוק חוקה ומשפט סביב דרישתו להחריג את אימוני ליגות הכדורגל והכדורסל. ח"כ סער עדכן את כלפון כי בשיחה עם שר הבריאות יולי אדלשטיין התחייב האחרון כי הנושא יהיה מהנושאים הראשונים שיעלו להקלות כשיתאפשר לקיים הקלות בסגר וכי קיימת הסכמה נדירה בין הקואליציה לאופוזיציה על חשיבות ההמשכיות בפעילות ענפי הספורט המקצוענים.

ראשי ליגות הכדורגל והכדורסל בארץ ניהלו בימים האחרונים מאבק עיקש על החזרת האימונים לקבוצות המקצועניות בישראל. בעקבות החמרת הסגר לקראת יום כיפור, הושבתו גם ליגות הכדורגל והכדורסל, כשמשרד הבריאות מתעקש להשבית גם את אימוני הקבוצות. על פי מינהלות הליגה, השבתת האימונים מהווה פגיעה כלכלית ובעיקר מקצועית חמורה, שעשויה לפגוע בהמשך קיום הליגות גם לאחר ההקלה בתנאי הסגר - תהיה מתי שתהיה.

במשרד הבריאות התבצרו בעמדתם לפיה שחקנים יכולים להתאמן באופן פרטי - לבד בבית, או בחוץ בטווח סביר מבתיהם. במינהלת ניסו להסביר כי אין כל סכנה בקיום אימונים במגרשי הקבוצות, במיוחד בכדורגל - שם האימונים מתנהלים באוויר הפתוח. פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הודיע כי לא ימליץ על חזרת האימונים בליגות הבכירות: "ברגע שנחריג את הספורט זה יפגע ביסודות המלחמה בקורונה - עניין המסיכות, התקהלות, ויציאה מהבית. אם היינו מחזירים אימונים, היו נדבקים ועוצרים".

פיפ"א אישרה להתאחדות לשנות את מועדי חלון ההעברות. למעשה, ייפתח חלון העברות נוסף בעונת הכדורגל בישראל למשך 11 יום במועד שייקבע בהמשך עם החלטה על חזרת הליגות. חלון ההעברות הנוכחי יקוצר בשישה ימים ויסתיים ב-6 באוקטובר במקום ב-12. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ