מירי רגב דורשת מהיועמ"ש למנוע התערבות פוליטית במינוי מאמן נבחרת ישראל

בתגובה להצהרתו של שר הספורט חילי טרופר טענה מירי רגב כי התערבותו נגועה בניגוד אינטרסים. לדבריה, האיום שהטיחה באיל ברקוביץ' לפיו תפעל למנוע את מינויו לתפקיד אם לא יתנצל, נאמר "ברמה הערכית והציבורית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרת התחבורה, מירי רגב

שרת התחבורה מירי רגב פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה שיפעל על מנת להבטיח כי שר התרבות והספורט חילי טרופר לא יתערב במינוי מאמן נבחרת ישראל - משום שזה יהווה עבירה פלילית.

ביום שישי איימה רגב על איל ברקוביץ' כי תפעל למנוע את מינויו לתפקיד אם לא יתנצל על הגדרתו את הליכוד "ארגון פשע". לדבריה, אמירה זו היתה "ברמה הערכית והציבורית" ואילו תגובתו של טרופר, שהבהיר כי ההחלטה תתקבל ללא התערבות פוליטית, מהווה "ניגוד אינטרסים" בשל העובדה שמשרדו מתקצב את ההתאחדות לכדורגל. "במידה שהשר טרופר ימשיך להתבטא בסוגיה באופן שעלול להיות לו השפעה על בחירת המאמן הלאומי, אפנה בסוגיה ליועמ"ש", נכתב.

טרופר מסר בתגובה: "גם אם השרה רגב תמשיך לעשות סיבובים פוליטיים על הגב של הספורט הישראלי התמונה הפשוטה לא תשתנה: היא מתערבת בעניינים לא לה. היא מערבת פוליטיקה בספורט ובכך פוגעת בנבחרת הלאומית ובמיליוני אוהדיה. משרד התרבות והספורט תחתיי ידאג שמינוי המאמן הלאומי, כמו כל החלטה מקצועית אחרת לגבי תשתיות, מינויים ותקציבים, לא יהיו לעולם תוצאה של שיקולים פוליטיים ולא תתאפשר התערבות פוליטית בהליכים אלו". 

איל ברקוביץ'צילום: ניר קידר

בתגובה לעימות הטלוויזיוני עם ברקוביץ' כתבה השרה: "אני חוזרת על אמירתי שאייל ברקוביץ אינו ראוי לשמש כמאמן הלאומי של נבחרת ישראל ברמה הערכית והחינוכית. הוא אינו יכול לשמש מודל לחיקוי לילדים בני נוער ובוגרים עם אמירתו שכינתה מיליון וחצי ליכודניקים חברים בארגון פשע, על לא עוול בכפם ובכך פגע בשמם הטוב של רבים מאזרחי מדינת ישראל". יש להעיר כי תגובה זו אינה משקפת את דבריו הממשיים של ברקוביץ', שטען כי נבחרי הליכוד פועלים כארגון פשע, ולא מצביעי המפלגה.

אתמול הודיע ברקוביץ' כי יגיש את מועמדותו לאימון הנבחרת, כאשר המשרה תתפנה. "אעמיד את עצמי לבחירה לתפקיד המאמן הלאומי הבא", אמר ברקוביץ' לוואלה! ספורט בתגובה, "מאחל לנבחרת את כל ההצלחה, אבל ברגע שמשרת המאמן תתפנה אני אהיה שם וארצה לאמן את הנבחרת. שום דבר לא השתנה ושום דבר לא ישתנה מבחינתי ביחס לנבחרת ישראל והרצון שלי להיות המאמן הלאומי בעתיד. כולם יודעים שזה התפקיד שאני הכי רוצה".

ברקוביץ רואה עצמו שנים רבות כמועמד לגיטימי לאימון הנבחרת. כבר בפברואר 2010 הוא הכריז על מועמדותו במסיבת עיתונאים במלון הילטון. אחרי סיום עבודתו של הרצוג האופציה למנות את ברקוביץ' בן ה-48 הפכה ריאלית והוא הוכנס לרשימה של ארבעה מועמדים על ידי יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון. בסופו של דבר, המנהל הטכני של ההתאחדות, ווילי רוטשנטיינר, מונה לתפקיד באופן זמני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ