ספורט הארץ

משרד התרבות והספורט החליט על שינוי התקנות המונעות מקבוצות להתאמן, כצעד ראשון בהחזרת פעילות הספורט. המשמעות היא כי החל מיום רביעי הקרוב, ה-14 באוקטובר, שחקני הליגות המקצועניות יוכלו לשוב ולהתאמן, לרבות ליגות הנשים בכדורגל, כדורסל, כדורעף וכדוריד שהושבתו מאז הפסקת הפעילות במארס בשל התפרצות הקורונה.

במשרד הספורט טענו כי השינוי נעשה בתיאום מול משרד הבריאות וזאת על מנת למנוע את קריסתן של הליגות שנקלעו לקושי רב בשל משבר הקורונה. בכך יתאפשר למנוע את פיטורם של אלפי עובדים נוספים הקשורים לענפים השונים, אך טרם יצאה הודעה שמאשרת את הנושא מצד משרד הבריאות.

גם בספטמבר יצאו מינהלות הכדורגל והכדורסל בהודעה שהושג אישור להחריג את הספורט, אך הממשלה ומשרד הבריאות הפכו את החלטתם והחליטו שלא להחריג את הספורט מהתקנות - למעט קבוצות המתאמנות במפעלים בינלאומיים או ספורטאיים יחידניים בינלאומיים.

על פי הודעת משרד הספורט, חזרת הספורט, לכשתקרה, תיעשה במתכונת של בידוד ביתי מחמיר לשחקנים ולצוותי המועדונים השונים, בדומה לסיום העונות הקודמות בליגות הכדורגל והכדורסל - ובשונה מהמתכונת בה הן התנהלו בעונה החדשה.

טרופר. מרוצה מהשינויצילום: נועם מושקוביץ

"הבטחנו כי ניאבק על חזרתו של הספורט הישראלי ואני שמח על החלטה החשובה אליה הגענו בתיאום עם משרד הבריאות", אמר שר התרבות והספורט חילי טרופר, "המשך רציפות הענף חשובה וקריטית הן מבחינה כלכלית והן מבחינה מורלית עבור הציבור הישראלי כולו. נמשיך לפעול במרץ ובאחריות כדי שכלל הספורטאים וענפי הספורט יוכלו לשוב לפעילות בצורה בטוחה ושמאות אלפי האוהדים יוכלו להנות ממשחקים ותחרויות".

יו"ר מינהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון בירך על ההחלטה: "אני מבקש להודות לשר התרבות והספורט חילי טרופר ולשר הבריאות יולי אדלשטיין שהודיעו לי הערב על האישור להחזרת האימונים מ-14 לחודש. מבקש להודות על האוזן הקשובה וההבנה לחשיבות החזרה המיידית לאימונים. מחר, לאחר קבלת האישור הרשמי על ידי ממשלת ישראל, תוציא המנהלת הנחיות מסודרות לקבוצות בכל הקשור להתנהלות והקפדה על הוראות משרד הבריאות עם חידוש האימונים ולקראת חידוש המשחקים. מבקש להודות לבעלי קבוצות, שחקנים ומאמנים בענף ועל התמיכה והעידוד ששאבתי מהם לאורך המאבק. עמדנו על עקרונותנו ושמרנו על החוק מול הממשלה, מה שהביא לשמירת הפרנסה של אלפי אנשים ותקווה לאוהדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ