העליון פסק כי 570 אלף ש"ח שקיבלה מכבי נתניה יועברו לקבוצת הנשים בעיר

בית המשפט העליון דחה את ערעור עיריית נתניה והורה לה לקזז ולהעביר לקבוצת בנות נתניה 570 אלף שקלים שקיבלה קבוצת הגברים

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כדורגלן מכבי נתניה. הכספים יקוזזו עבור קבוצת הנשים
איתמר קציר
איתמר קציר

בית המשפט העליון הורה לעיריית נתניה להעביר באופן מיידי 570 אלף שקל לקבוצת כדורגל הנשים בנות נתניה, וחייב את העירייה בתשלום הוצאות המשפט - זאת עד לבירור העתירה שהגישו עיריית נתניה וקבוצת מכבי נתניה מליגת העל לגברים. הערעור שהגישו העירייה ומכבי נתניה נוגע להוראת בית המשפט המחוזי, שחייב את העירייה להעביר את הכספים לקבוצת בנות נתניה, בעקבות מה שהגדיר כ"אפליה מגדרית" בחלוקת התקציבים העירוניים.

על פי העתירה המקורית שהגישה בנות נתניה באמצעות עורך הדין אורי כהנא, טענה קבוצת הנשים לאפליה מגדרית קשה מצד העירייה בחלוקת תקציבי הספורט העירוניים. העירייה העבירה תקציב הגדול פי 20 לקבוצת הגברים העירונית מכבי נתניה, על אף ששתי הקבוצות משחקות בליגת העל. בית המשפט המחוזי קיבל את העתירה וקבע כי על העירייה להפחית מהסכום שמועבר לקבוצת הגברים של מכבי נתניה סך של כ- 570,000 ולהעבירו לקבוצת הנשים העירונית, לאחר שמצא כי העירייה פעלה בחוסר תום לב וניסתה להעביר את הסכום לקבוצת הגברים שלא כדין.

היום, דחה בית המשפט העליון בקשת העירייה לדחות את התשלום והורה לה להעביר את הכספים באופן מיידי, תוך שהוא מדגיש את העובדה שהקבוצה מתכוננת בימים אלה לפתיחת משחקי ליגת העל. משמעות ההחלטה של בית המשפט העליון היא שקבוצת בנות נתניה תוכל לפתוח את עונת 2020/21 כמתוכנן. על פי עורך הדין כהנא, ההחלטה של בית המשפט העליון גם עשויה לרמוז על סיכויי הערעור שהגישה העירייה - שנתפסים כעת כנמוכים. צוות עורכי הדין מקווה כי בית המשפט העליון יקבע הלכה מחייבת, שתשפיע בהכרח גם על חלוקת הכספים ברשויות אחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ