אחרי שמואנס דאבור נמצא חיובי: הרשויות בנורווגיה ביטלו את המשחק מול נבחרת ישראל

המשחק בין הנבחרות תוכנן להתקיים הערב אך הוא בוטל בשל החלטת הרשויות בנורווגיה. בנבחרת הכחישו שהתוצאה של דאבור קשורה להלטה וטענו שמדובר כחלק מהחרפת ההנחיות במדינה

עוזי דן
ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נבחרת ישראל. המשחק מול נורווגיה בוטל
עוזי דן
ספורט הארץ

משחקה של נבחרת ישראל שהיה אמור להתקיים הערב (רביעי, 19:00) בנורווגיה בוטל בשל החלטת הרשויות במדינה. בנורווגיה טענו שההחלטה התקבלה בשל התוצאה החיובית של מואנס דאבור בבדיקה לקראת המשחק אבל בהתאחדות הכחישו וביקשו להדגיש כי מדובר בהחלטה שקשורה להחרפת הסגר במדינה בשל התפרצות וירוס הקורונה.

באתר הרשמי של ההתאחדות הנורווגית נכתב כי "ביום שלישי עיריית אוסלו נתנה אישור לקיים את המשחק למרות ששחקן ישראלי נמצא חיובי לקורונה. השחקן נכנס לבידוד וגך גם שחקן אחר ששהה לצידו. לעומת זאת, הבוקר קיבלנו מכתב ממשרד הבריאות שמביע חשש ממקרי הדבקה של שחקנים וחברי צוות בשתי הנבחרות. לכן הוחלט לבטל את המשחק".

לאורך השבוע נשמעו ביקורות רבות בנורווגיה וישראל על קיומו של המשחק. התקשורת הנורווגית ביקרה את ההתאחדות על כך שהיא מעוניינת לקיים את המשחק בגלל רווח כספי מזכויות שידור תוך התעלמות מהסיכונים הבריאותיים בשל מגפת הקורונה. גם שרן ייני התייחס לכך אמש במסיבת העיתונאים לקראת המשחק וטען שאין טעם לקיים משחק לא רשמי תחת הנסיבות והסכנה בהדבקה. 

שרן ייני. טען שאין טעם בקיום המשחקצילום: ניר קידר

 "באופן אישי, אני חושב שעדיף היה לוותר על המשחקים האלה כדי לשמור על הבריאות של כולם", אמר ייני, "אם מסתכלים על הצד המקצועי, כמובן שהמשחק הזה טוב לנבחרת ישראל. אנחנו יכולים להתכונן מול נבחרת מהטופ העולמי, עם שחקנים אדירים וליצור כימיה. אבל כמו שאמרתי, בתקופה הזו עדיף לוותר על חלק מהמשחקים".

גם ניר ביטון מתח בשבוע שעבר ביקורת על אופ"א בהחלטה לקיים משחקים בינלאומיים בתקופה זו. "אם זו היתה החלטה שלי, הייתי מבטל את משחקי הנבחרות בתקופה הזו. אבל אני לא קובע ואין לי יותר מדי מה לעשות", אמר שחקן סלטיק, "מאז שחזרנו לפעילות ביוני, אנחנו בבועה. אנחנו לא רשאים לאכול במסעדות, אסור לנו לארח אנשים בבית. במשך ארבעה-חמישה חודשים אנחנו חיים בתוך מעגל קטן ואתה יוצא ממנו כשאתה מצטרף לנבחרת. אתה פוגש עוד שחקנים שמגיעים מליגות שונות בעולם ואתה לא יודע איפה כל אחד מהם היה".

בבדיקות שנעשו לנבחרת לקראת המשחק דאבור נמצא חיובי לקורונה ונגרע מהסגל. בתחילה הרשויות בנורווגיה דרשו שביברס נאתכו ייכנס גם הוא לבידוד בגלל שהיה במגע עם דאבור אך הבוקר הן חזרו בהן מדרישה זו ומהנבחרת נמסר כי נאתכו יעמוד לרשות המאמן. כעת, עם ביטול המשחק הנבחרת צפויה להמשיך ישירות לצ'כיה שם תתמודד מול הנבחרת המקומית במסגרת ליגת האומות.

"משוחקים כל הזמן הרבה משחקים בינלאומיים באירופה", אמר מזכ"ל ההתאחדות הנורווגית פול בירקטוואט, "לכן אנחנו בטוחים כי הפרוטוקול הנוכחי הוא מספיק טוב ומאפשר להתמודד עם הנגיף. אבל בסופו של דבר רשויות הבריאות שלנו קובעות והן לא היו משוכנעות שבמקרה הספציפי הזה ניתן. הן הודיעו על ביטול המשחק וזה בסמכותן, אנחנו חייבים להקשיב להם."

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ