משרד הבריאות אישר להחזיר את כלל הספורט התחרותי למבוגרים לפעילות

שר התרבות והספורט חילי טרופר סיכם על חזרה לפעילות של ספורט למבוגרים, למעט כזה שנערך באולמות. המשמעות היא כי הליגות הנמוכות יוכלו לחזור ולהתאמן ולאחר מכן ישובו לפעילות תחרותית

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משחק בליגות חובבים, ארכיון. חוזרים לפעילות
איתמר קציר
איתמר קציר

שר התרבות והספורט חילי טרופר סיכם היום (חמישי) עם משרד הבריאות על חזרתו לפעילות של הספורט התחרותי למבוגרים החל מהשבוע הבא. המשמעות היא החזרת הליגות החובבניות והחצי-מקצועניות בכדורגל לפעילות, כאשר הליגות המקצועניות לבוגרים וליגות הנוער כבר פועלות. נכון לרגע זה המהלך לא חל על ענפי ספורט שפעילותם מתרחשת באולמות.

"אני גאה בכך שתחום הספורט בישראל פתוח באופן נרחב גם בתוך משבר הקורונה הגדול ושמצטרפים אליו היום הספורטאים התחרותיים המבוגרים הרבים", אמר השר טרופר. בהמשך הודעתו אמר: "באופן חריג, אני מבקש להוסיף להודעה זו הערה אחת ערכית חשובה מבחינתי: כדאי שלא יהיה מי שיתבלבל בטעות. חזרת הליגות והספורט התחרותי מתרחשת הודות לעבודה שקטה ומקצועית ולא בשל רעשים וצעקות פופוליסטיות. לאורך כל הדרך אותם קולות רועשים וקטנים רק הפריעו לסיכום ולחזרה לפעילות. אני שמח על החזרה בעיקר עבור האלפים שזו אהבתם ושזו פרנסתם, אלה שידעו לפנות בכבוד, שעבדו בשיתוף פעולה ואף הסתייגו מהדרך המפלגת והצעקנית שבה נהגו מיעוט קטן ושולי. אני כאן בשבילכם".

פעילות הליגות החובבניות והחצי-מקצועניות הופסקה עוד במארס, השחקנים חזרו לאימונים בקיץ האחרון, אך לאחר הסגר בראש השנה הוחלט גם על הפסקתם של אלו. ההשבתה גררה מחאות, כאשר חלק מהמעורבים אף איימו על השר טרופר שלטענתו פעל לכל אורך התקופה להחזיר הענפים לפעילות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ