"400 אלף ילדים רעבים בגלל בירוקרטיה": כדורגלן בית"ר ירושלים יצא למאבק

עידן ורד השתתף בדיון בכנסת בנוגע להפסקת מפעל ההזנה של משרד החינוך וטען שהמדינה מפקירה את הילדים: "הוצאנו מכתב למשרד החינוך והרווחה, קיבלנו משוב ביזיוני"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידן ורד. פועל  למען הילדים הרעבים
ספורט הארץ

כדורגלן בית"ר ירושלים עידן ורד השתתף היום (שלישי) בדיון בוועדה לזכויות הילד בראשות ח"כ יוסף ג'אברין. ורד נאבק בחודשים האחרונים כדי לחדש את מפעל ההזנה של משרד החינוך שהופסק מאז משבר הקורונה והזניח 400 אלף ילדים שזכאים לארוחה חמה כחוק. 

"יש קרוב ל-400 אלף שלא זכאים לאוכל שמגיע להם מתוקף חוק ארוחה חמה, מפרוץ משבר הקורונה בחודש מרץ ועד היום, 8 חודשים", אמר ורד, "זה קורה בגלל עניין בירוקרטי ולא כלכלי: זה מכעיס ומקומם. בסגר הראשון לא שמו לב לזה וגם בסגר השני. אנחנו לקראת סגר שלישי ולילדים האלה אין מה לאכול. יש שיח על קשיים לילדים דרך הזום, אבל יש ילדים שלא יכולים ללמוד כי הם רעבים. ילד רעב לא יכול ללמוד".

"אני כבר פועל חודשיים-שלושה עם אנשים טובים, ביניהם ח"כ קארין אלהרר", הוסיף ורד, "הוצאנו מכתב למשרד החינוך והרווחה והם לא הקשיבו לנו. קיבלנו משוב ביזיוני שהם עושים סקר. בתור תושב במדינה שלנו, ישראל, סטארט-אפ ניישן, כלכלה, מלחמות, לא יכולים למצוא איזושהי דרך או נוסחה, כדי שלאותם ילדים יהיה מה לאכול? אנחנו עובדים בכל הרשתות ובכל הפלטפורמות. אני מקווה שזה לא ייפול בין הכיסאות, יגיע למי שצריך להגיע ולכל אותם ילדים יהיה מה לאכול".

מאז שנת 2005 מפעילה מערכת החינוך הישראלי מפעל הזנה לתלמידי גנים ובתי ספר שנמצאים באי-ביטחון תזונתי. מאז פרוץ משבר הקורונה במארס האחרון, המפעל הופסק לחלוטין, והתלמידים שלומדים בבית לא היו זכאים לארוחות חמות על חשבון המדינה, למרות שאלה מובטחות לפי חוק. למרות שחלפו כבר שמונה חודשים מפרוץ המשבר, למשרד החינוך עדיין אין תשובות לגבי היקף הפעילות של מפעל ההזנה ולא ברור האם, מתי ואיך הם מתכוונים לחדש אותו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ