האחות החדשה: נבחרת ישראל תקיים משחק ידידות מול איחוד האמירויות

ההתאחדות לכדורגל הודיעה שראשיה ייצאו לדובאי לחתום על הסכם שיתוף פעולה בין ההתאחדויות במעמד נשיא פיפ"א. במסגרת ההסכם ייקבע מועד למשחק ידידות בין הנבחרות

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נבחרת ישראל. תקיים משחק ידידות מול נבחרת איחוד האמירויות
ספורט הארץ

הסכם נירמול היחסים בין ישראל למדינות המפרץ ממשיך להשפיע על הכדורגל הישראלי. אחרי הודעתו של משה חוגג על הצעה לרכישת בית"ר ירושלים מאיש עסקים מאיחוד האמירויות, הודיעה היום (שלישי) ההתאחדות לכדורגל שראשיה ייצאו לחתום על הסכם שיתוף פעולה עם עמיתיהם במדינה מהמפרץ. בהודעת ההתאחדות נמסר שבמסגרת ההסכם יתקיים משחק ידידות בין הנבחרות הבוגרות של שתי המדינות וכן מפגשים נוספים בין הנבחרות בגילים השונים. 

ב-14 בדצמבר ייצאו יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון והמנכ"ל רתם קמר ייצאו לדובאי כדי לחתום על ההסכם לשיתוף פעולה. באירוע ישתתף גם נשיא פיפ"א ג'אני אינפנטינו. לפי הודעת ההתאחדות אינפנטינו היה זה שהוביל את המהלך והתחייב שפיפ"א "תלווה ותטפח את ההתקשרות לכל אורך הדרך". פרט למשחקי הידידות ההסכם יכלול שיתופי פעולה במגוון תחומים הקשורים לפיתוח וקידום הכדורגל במדינות. 

"נשיא פיפ"א, ג'אני אינפנטינו, הוביל מהלך היסטורי כחלק מהראייה שלו את את הכדורגל כאמצעי נפלא לחיבור בין עמים, בין אנשים, בין מדינות", אמר יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, "שיתוף הפעולה בינינו לבין ההתאחדות של איחוד האמירויות מבוסס על כבוד הדדי, שותפות והכרה בתרומה שכל צד יכול להשיא. אין לי ספק כי ההסכם יהפוך נדבך מרכזי ומשמעותי בחיזוק הקשרים בין העמים. היסודות שנעמיד במפגש הקרוב יולידו מיזמים שונים עליהם יגדלו הדורות הבאים, שעבורם, כך אני מקווה ומאמין, מפגשים מהסוג הזה ייחשבו כעניין שבשגרה. מה שעד לא מזמן נראה כחלום הופך עתה למציאות הודות לתרומה הייחודית והאמונה הגדולה של נשיא פיפ"א, אינפנטינו, כי הכדורגל יכול לאחד בין בני אדם, על כר הדשא וביציעים, ובזכות צעדים מדיניים פורצי דרך של מנהיגי המדינות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ