השייח בן ח'ליפה על "לה פמיליה": הם שטופי מוח, צריך להראות להם את האור

במסיבת עיתונאים שערך בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג יחד עם השייח חמד בן ח'ליפה שרכש כמחצית מהמועדון, התייחסו השניים לעסקה ההיסטורית. "אלו אנשים צעירים שהם בבסיס בורים. אם הגזענות תרים את ראשה, אנחנו נקצוץ אותו", אמר חוגג

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג והשייח חמד בן ח'ליפה חותמים על הסכם הרכישה, אתמול
בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג והשייח חמד בן ח'ליפה חותמים על הסכם הרכישה, אתמולצילום: ביתר ירושלים
איתמר קציר
איתמר קציר

בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג והשייח חמד בן ח'ליפה כינסו היום (שלישי) מסיבת עיתונאים בדובאי ובה התייחסו לעסקה במסגרתה ירכוש השייח האמירתי כמחצית ממניות המועדון. "זה רגע היסטורי עבור המועדון, וגם רגע היסטורי עבור שתי המדינות - ישראל ואיחוד האמירויות", אמר חוגג.

השייח האמירתי התייחס גם לארגון האוהדים הקיצוני של הקבוצה "לה פמיליה", ואמר שהוא "לא מודאג", ושהם "מקבלים את האתגר". עוד אמר ח'ליפה כי "אנחנו רוצים לשמש דוגמה לשתי האומות שיהודים ומוסלמים יכולים לעבוד יחדיו. אם תסתכל על הגיל של החבורה הזאת ('לה פמיליה' - א"ק) הם כולם צעירים, נראה לי שבין 16 ל-22. הם שטופי מוח, הם חלק מהצד האפל. אנחנו צריכים להושיט אליהם יד ולהראות להם את האור".

גם חוגג התייחס לארגון האוהדים הקיצוני: "אני מסכים עם השייח. אנחנו צריכים להבין - אלו אנשים צעירים שהם בבסיס בורים. הגזענות הזו היא תולדה של בורות. מצד אחד - אנחנו רוצים להאיר, ולהפסיק את שטיפת המוח הזאת, לא על ידי דיבורים אלא על ידי דוגמאות, שיהודים ומוסלמים יכולים לעבוד יחד. מצד שני, אין לנו סבלנות לאלימות או לגזענות קיצונית. אנחנו נעזור לצעירים, והמבוגרים יותר שמובילים אותם - נילחם בהם ללא סובלנות כלל. אם נצטרך ללכת לבית המשפט, לתבוע אותם אישית, ללכת למשטרה - נגרום לכך שאם תרצה להגיע לאיצטדיון תוכל להגיע עם הבן שלך והמשפחה שלך ולא לדאוג. יש לנו את הכלים לעשות את זה. בשנתיים האחרונות לא היו הערות גזעניות במועדון - ועכשיו אם הגזענות תרים את ראשה, אנחנו נקצוץ את הראש", אמר חוגג.

חמד בן ח'ליפה ומשה חוגג, אתמולצילום: בית"ר ירושלים

"אחרי חתימת הסכם השלום בין ישראל ואיחוד האמירויות, בדקנו הרבה אפשרויות וחיפשנו לערוך שיתופי פעולה אסטרטגיים", אמר בן ח'ליפה. חוגג המשיך: "בסוף, כל מי שרוצה בטובת המועדון שלנו, יודע שזה רגע אדיר עבורנו. אנחנו רוצים להראות לאנשים, אחרי כל כך הרבה שנים שאנשים חושבים שיהודים ומוסלמים לא יכולים לעשות דברים יחד, להראות שאפשר אחרת - שיהודים ומוסלמים יכולים לעשות דברים נהדרים ביחד, וספורט הוא מקום מדהים להתחיל. שלום הוא בין אנשים, לא בין מדינות, ויהיה נהדר לראות אותי ואת השותף החדש שלי מגשימים מטרות יחד".

סגן יושב הראש החדש של המועדון, השייח מוחמד בנו של חמד בן ח'ליפה, שיהיה אחראי על הצד המקצועי, אמר: "יש לי תשוקה לכדורגל מאז שאני צעיר מאוד. אנחנו רוצים להשקיע בנוער, להשקיע בתשתיות, אנחנו רוצים להשקיע באוהדים ובשחקנים ואנחנו רוצים לחשוב כיצד אנחנו יכולים ביחד להצעיד את המועדון הזה קדימה ולזכות בתארים". מוחמד בן ח'ליפה התייחס גם למצב המקצועי בקבוצה ואמר: "אני רואה שההגנה שלנו צריכה קצת חיזוק, אז אני מקווה שנצליח לעשות את הדבר הזה בינואר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ