עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר

הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה היום (חמישי) את המלצתה של ועדת האיתור למנות את ווילי רוטנשטיינר למאמן נבחרת ישראל. לפי החלטת הוועדה, בשל מינויו של רוטנשטיינר למאמנה הקבוע של הנבחרת, הוא לא ישמש יותר כמנהל הטכני בהתאחדות ולתפקיד זה ימונה אדם אחר. מהתאחדות נמסר כי רוטנשטיינר ימשיך לפעול גם באגף ההדרכה ויסייע ככל הנדרש למנהל הטכני החדש, כאשר זה ימונה.

זה היה מאוד מרגש עבורי", אמר רוטנשטיינר לאחד ההודעה של ההתאחדות, "להיות מאמן לאומי של מדינה זה כבוד גדול וגם אחריות גדולה. כאשר השחקנים הטובים ביותר שלנו אומרים שעשינו עבודה טובה, והם מרגישים טוב איתי ורוצים שאשאר - זו מחמאה".

חוזהו של רוטנשטיינר הוארך עד סוף עונת 2021/2022, וכולל מענקי העפלה לשלב הפלייאוף לקראת מונדיאל 2022 ולטורניר עצמו (300 אלף יורו בסך הכל). כמו כן, ישנם סעיפי בונוס על שלבים שונים במונדיאל, אם וכאשר הנבחרת תעפיל אליהם. בהצבעה התנגדו שני חברי הנהלת ההתאחדות, והשאר הצביעו בעד.

ההמלצה למנות את רוטנשטיינר, בן ה-58, באופן קבוע למאמן הנבחרת לקראת מוקדמות המונדיאל התקבלה בוועדת האיתור ביום שני. ביוני 2018 מונה רוטנשטיינר כמנהל הטכני של ההתאחדות לכדורגל. ביולי 2020, לאחר שהמאמן אנדי הרצוג החליט שלא לחזור לתפקידו, הוא נכנס לנעליו. "רוטנשטיינר הרשים אותנו בתקופה בה אימן את נבחרת ישראל במשחק פלייאוף ליגת האומות מול סקוטלנד ובמשחקי הנבחרת בליגת האומות בדרג ב'", אמר חסון לאחר החלטת הוועדה, והוסיף כי רוטנשטיינר הוא "האדם הנכון להוביל את הנבחרת בטורניר מוקדמות מונדיאל 2022, לחזק את חילופי המשמרות בסגל, להמשיך בכדורגל יוזם ולקדם את הנבחרת בדירוג העולמי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ