"מלוכסן שיעשה דאמפלינגס": האמירה הגזענית של רון קופמן על המועמד למכבי תל אביב

במסגרת שיחה ב"תוכנית הספורט של ישראל" ב-103FM ביום חמישי האחרון, התבטא רון קופמן בצורה גזענית במסגרת ידיעה על שחקן דרום-קוריאני שמועמד לחזק את מכבי תל אביב. מהתחנה נמסר בתגובה: "הדברים לא מקובלים עלינו, בירור נערך לקופמן"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רון קופמן נואם בהפגנה נגד השחיתות, 2018
ספורט הארץ

רון קופמן עורר סערה ביום חמישי האחרון כשהתבטא בגזענות בשידור חי ב"תוכנית הספורט של ישראל" ב-103FM - כשקרא לשחקן אסייאתי "מלוכסן שיבוא לעשות פה דאמפלינגס". במסגרת התוכנית עלה לשידור העיתונאי יניב טוכמן מוואלה! ספורט וסיפר כי שחקן נבחרת דרום קוריאה לי סונג-וו מועמד לחזק את מכבי תל אביב.

"בוא נדבר על מכבי תל אביב", פתח קופמן את דבריו, "יצא איזה פוש שלך שאיזה מלוכסן יבוא לעשות פה דאמפלינגס, מי זה? מאיפה הוא בא?". השיחה המשיכה משם ללא כל התייחסות של מי מהשותפים לשיחה להתבטאותו של העיתונאי.

מתחנת 103FM נמסר: "הדברים האמורים אינם מקובלים על רדיו 103FM, גם אם נאמרו בבדיחות הדעת. במהלך היום ערך מנכ"ל התחנה, אור צלקובניק, בירור עם המגיש והודיע לו כי אין מקום ברדיו לאמירות מסוג זה. רון קופמן הצר על הדברים, והודיע כי בפתח תוכנית הספורט הקרובה ביום א', יתנצל בפני המאזינים על הדברים שאמר".

נושא הגזענות בכדורגל הישראלי עלה לכותרות גם בחודש אוקטובר האחרון. אז היה זה שלמה שרף שהתבטא באופן פוגעני כלפי שחקנה הפנמי של מכבי פתח תקוה אבדיאל ארויו, ואמר: "פנמה? שיילך לאכול בננות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ