מליקסון: "החלטתי לא לשחק באף נבחרת"

יממה לאחר שהודיע כי ילבש את מדי נבחרת פולין, החליט מאור מליקסון כי לעת עתה "לא אשחק בישראל או בפולין". הקשר, שהיה נתון ללחצים כבדים הודה: "אני מקבל את הדין ומבין את ההשלכות"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספורט הארץ

הלחץ העצום בו היה נתון מאור מליקסון ביממה האחרונה, השפיע ככל הנראה על שחקן ויסלה קרקוב שהודיע היום (חמישי) כי הוא חוזר מכוונתו לשחק בנבחרת פולין. "החלטתי כרגע לא לשחק באף נבחרת, לא ישראל ולא פולין", אמר מליקסון והסביר כי "ההחלטה נובעת לא מפחד או מחרטה, אלא מהחלטה אישית".

מה אתם חושבים על ההחלטה של מליקסון? דברו על זה בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

השחקן, שעל פי דיווחים בתקשורת הפולנית קיבל בימים האחרונים מכתבי נאצה ואיומים על חייו סיפר כי "לא ממש התייחסתי לכל המבקרים והמקטרגים, אלא לאנשים כמו קלינגר וברקת וגם ללב שגבר על ההחלטה שנעשתה עם הראש. זה לא הוגן כלפי האנשים בנבחרת פולין, שאני אשחק אצלם כשאני לא במאה אחוז שם, ולא הוגן שאחזור לנבחרת ישראל כרגע אחרי כל מה שהיה. אני מקבל את הדין הזה עליי ומבין את ההשלכות".

מאור מליקסון

פניית הפרסה שביצע מליקסון הגיעה יממה לאחר שאישר כי החליט ללבוש את מדי נבחרת פולין. ההחלטה של השחקן גררה בעקבותיה דיון אמוציונלי גועש, בו הואשם בין היתר בבגידה ובייצוג מדינה בעלת עבר אנטישמי. "קיבלתי את ההחלטה הכי קשה בחיים שלי", אמר אתמול מליקסון. "זה כבוד גדול עבורי שנבחרת כמו פולין רוצה אותי אחרי חצי שנה בקרקוב. תמיד ראיתי בעצמי ישראלי, ושום דבר לא ישנה את זה".

מליקסון ביקש להבהיר כי "אני יותר ישראלי מכל אלה שמדברים נגד ההחלטה שלי. פתאום נזכרו שאני קיים, כאילו שהייתי שחקן מוביל בנבחרת ישראל. אני ממליץ לאלה שמבקרים אותי לבדוק את ההיסטוריה של המשפחה שלי, כמה היא תרמה למדינת ישראל. אני ממליץ למי שמדבר על האנטישמיות בפולין להיכנס לפרופורציות".

גם בעיתונות הפולנית היו שביקרו את מליקסון, וקראו לבחירתו לשחק בפולין "החלטה כלכלית". כזכור, פולין תארח יחד עם אוקראינה את היורו הקרוב, והופעה בטורניר צפויה לסדר למליקסון הזדמנות להציג את יכולותיו על במה משמעותית. "ברור שהיו כאן שיקולים כלכליים, גם שלו וגם של הקבוצה שלו, שעשויה ליהנות ממכירתו למועדון גדול", אמר גורם בנבחרת ישראל, "זכותו לעשות זאת, לשחק בישראל זו זכות".

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ