בדיעבד, יואב כץ חזה את הצונאמי

בעלי הפועל חיפה, שפתחה עם חמישה הפסדים, מקפיד להבהיר כי "אין כוונה להחליף את שירזי", למרות טענות קשות שיש לו על המתרחש

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה הרוש

רבים כבר החלו לערוך טבלת ייאוש עבור מאמן הפועל חיפה, ניצן שירזי. עם חמישה הפסדים רצופים מתחילת העונה ומפגש מחר בבלומפילד מול הפועל תל אביב, הקלישאה השחוקה "לא יעבור את החגים" מתלבשת עליו היטב - אך לא אם זה תלוי בבוס שלו. יואב כץ מקפיד להבהיר כי "אין כוונה להחליף את ניצן", למרות טענות קשות שיש לו על המתרחש בקבוצה.

את תמרורי האזהרה, מבין היום כץ, הוא ראה כבר בקיץ, במהלך בניית תכנית העבודה לגיבוש הסגל. כץ, ממקום מושבו בוושינגטון, הבין כי היערכות בשלט רחוק לא תהיה אידאלית מבחינתו. הוא הרים טלפון לשירזי ולראשי המועדון, וביקש מהם לקפוץ לארה"ב לשבועיים כדי לגבש את ההכנות. "הם לא רצו לבוא", סיפר כץ, "ההוא לא יכול כי היה בחופשה, לשני לא התאפשר מסיבה אחרת, והאחר לא רצה. זו היתה טעות לא להתעקש על זה. ההכנה לא היתה טובה. רוב הזמן אני בארה"ב, והייתי חסר אונים. זה מאוד תסכל אותי לדעת שאני רואה את הצונאמי מגיע, אבל מוגבל ביכולת שלי למנוע אותו. הדבר היחיד שיכולתי לעשות היה להגיע לארץ, לעבור קורס מאמנים ולאמן את הקבוצה. בפעם הבאה זו כבר לא תהיה בקשה, אלא דרישה להגיע לארה"ב. מי שלא יבוא לא יהיה במועדון".

הנסיבות המקלות היחידות שנזקפות לזכות שירזי במצבה העגום של הקבוצה, נעוצות בעובדה כי במהלך הקיץ היה עסוק בפרשיית "הכדור המרכזי", והקדיש לא מעט מזמנו לחקירות ותשאולים. כץ השתדל להתחשב במאמן, אך הרגיש כי גם הצוות המסייע לא תורם את חלקו. "אנשים קצת נרדמו בקיץ", הוא מספר, "צעקתי וצעקתי, ניסיתי להתריע ולהעיר אותם, אבל כיוון שהייתי בחו"ל זה כנראה לא עזר. ניצן דווקא עבד קשה, אבל הראש שלו לא היה נקי. במועדון כמו שלנו, עם תקציב מוגבל, אין מרווח לטעויות. אנחנו לא יכולים לתקן טעויות ברכש ולזרוק מיליון דולר על שחקן אחר. עשינו טעויות, החתמנו שחקנים לא מתאימים.

"ניצן היה מביא לי שמות של שחקנים, וכשביררתי עליהם, אנשים אמרו לי שהם מעולם לא שמעו עליהם. הבנתי שמשהו לא תקין בקבוצה. במחנה האימונים ראיתי לפחות ארבעה שחקנים שלא מתאימים לנו, ולא הבנתי למה מחתימים אותם. ידעתי כבר אז שהקבוצה לא תלך לשום מקום טוב. עכשיו אנחנו משלמים מחיר יקר על ההיערכות בקיץ".

ואז הגיעה סאגת ערן לוי. בפגרה נאלץ שירזי לבלוע את הצפרדע שהאכיל אותו הבוס, ולהתיישר עם דרישתו לצרף את השחקן. לא חלף זמן רב ולוי קיבל מהמאמן הודעת שחרור. כץ התפלץ, אך השתדל לתת אמון בשירזי. כשההפסדים נערמו הוא החליט לעמוד על רגליו האחוריות ולהציב את הקשר למאמן כעובדה. שירזי שוב התקפל והשיב אותו לסגל.

"ערן לוי הוא ויכוח מקצועי לגיטימי", אומר כץ, "ניצן חושב שהוא לא מתאים לסגנון שלו. אמרתי לו שהאופציות האחרות לא בהכרח עדיפות. אני מאמין שערן יכול לתרום הרבה העונה. אין צורך לזעזע את עמדת המאמן. התחלנו לא טוב את העונה, אבל אני מאמין שנדע לצאת מזה. ניצן יהיה המאמן גם אחרי המשחק בשבת, ולא חשוב מה תהיה התוצאה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ