עושים שבוע-שבוע

לא קל להיות שראנוב, שכל הזמן מרגיש את דוידוביץ' נושף בעורפו. לא קל להיות דוידוביץ', שבשלהי הקריירה הפך לשוער שני

ניר אפרתי, "כלבו" חיפה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר אפרתי, "כלבו" חיפה

"בויאן שראנוב לא הגיע כדי לשמש שוער שני". זו היתה פחות או יותר ההתייחסות של כמעט כל גורם במכבי חיפה להחתמתו של הסרבי בן ה-24 בקיץ האחרון על חוזה ארוך טווח במדי האלופה. זה היה ברור כאור השמש: שראנוב מגיע כדי לשחק, ומהר. אלא שרצה הגורל ושראנוב, שהגיע על תקן הבטחה גדולה ושחקן סגל נבחרת סרביה, נקלע לעונה לא פשוטה בכלל לשוער: שחקנים שמתחלפים בחוליית ההגנה חדשות לבקרים ותיאום גרוע בין הבלמים, תוצאות לא מספקות בליגה של הקבוצה ככלל, מאמן תחת לחץ אדיר מהקהל ושוער מנוסה מאוד שנושף בעורפו כל העת. אפילו רק העובדה שקיים ספק בנוגע ליכולת של הסרבי מחזירה את ניר דוידוביץ' לתמונה.

דוידוביץ' או שראנוב? דברו איתנו בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

אחרי כל הסאגה בקיץ האחרון בין דוידוביץ' ליניב קטן בעקבות הראיון המפורסם ההוא ב"מעריב", נדמה היה שהשוער הוותיק בדרך החוצה מההרכב, בטח ובטח אחרי ההחתמה של שראנוב ואחרי שזה הצליח להיכנס להרכב על חשבונו של השוער מספר אחת. אולם דוידוביץ' עדיין כאן.

שראנוב (מימין) ודוידוביץ'. טלנובלה בשער

במשחק הליגה האחרון מול מכבי פתח תקוה (ניצחון) ובמשחק החוץ מול סטיאווה בוקרשט (הפסד) דוידוביץ' אף חזר להרכב על חשבונו של שראנוב. ייתכן ומדובר בניסיון של אלישע לוי לזעזע את שראנוב (ובכלל, יש רבים הטוענים שדוידוביץ' נשאר בקבוצה רק למטרה זו, אחרת כבר היה עוזב הקיץ); וייתכן גם שאלישע לוי שוקל מחדש את איוש עמדת השוער הראשון שלו לקראת המשך העונה, נוכח היכולת החלשה של הקבוצה. אולי החלפת שוער זה מה שההגנה הלא יציבה צריכה כדי להתייצב.

האם דוידוביץ' צריך להמשיך לשמש שוער ראשון בתקופה הקרובה כדי לייצב את ההגנה? האם שראנוב מתאים להיות השוער של מכבי ברגע זה, ובכלל? ואולי צריך לחשוב על שוער אחר לשנים הבאות? אלו השאלות שמטרידות בימים אלו את אוהדי הירוקים. יצאנו לשאול כמה אנשים, שמכירים היטב את החיים בין הקורות, לדעתם בנושא: שראנוב או דוידוביץ'?

בגלל השפה המשותפת עם ההגנה | מאיר כהן בוחר בדוידוביץ'

"דוידוביץ שוער הרבה יותר טוב והרבה יותר מנוסה משראנוב. צריך לתת לו את הקרדיט להמשיך לעמוד בשער. לכל שוער יש טעויות. גם לי כשוער היו את הטעויות שלי, אבל אי אפשר לשגע שוערים - שכל פעם מישהו אחר משחק. ניר הוא גם מנהיג של ההגנה ושל הקבוצה. יש לו שפה משותפת עם השחקנים וזה אחד הדברים החשובים אצל שוער. זה קריטי ופותר הרבה בעיות במגרש. כשאתה לוקח את הניסיון, המנהיגות והטכניקה שלו, דוידוביץ' עדיף בהרבה. כולם רואים שמגיע לו לשחק. שראנוב הוא צעיר, שבא למדינה זרה - אין לו שפה עם ההגנה, הוא לא יודע לדבר איתם. זה שוער שצריך זמן איתו, לפחות עוד שנה או שנתיים. אני לא הייתי מביא אותו עד שניר לא היה פורש. ברגע שהבאת אותו הורדת את הביטחון לדוידוביץ'.כשכל פעם אחד אחר משחק אתה פוגע בשניהם. שוער צריך ביטחון. ברגע שיחליטו שניר מסיים את הקריירה צריך להביא שוער ולתת לו לשחק כל העונה".

המנהיג של ההגנה. דוידוביץ'צילום: ניר קידר

בגלל שהוא שוער העתיד | לופא קדוש בוחר בשראנוב

"מדובר בשני שוערים טובים ואיכותיים, וכרגע שניהם משחקים בסוג של רוטציה. אני לא דוגל בשיטה שבה שני השוערים משחקים, אבל זו החלטה לגיטימית לגמרי של מאמן. אני חושב ששוער ראשון צריך שקט וביטחון שיקרין על כל מערכי הקבוצה. אם השוער מתחלף כל הזמן זה מצב לא טוב לשוער, גם אם מדובר בשוער איכותי. לניסיון של דוידוביץ' אין תחליף, אבל כנראה היו חיכוך וסכסוך בינו ובין יניב קטן והמערכת, ויכול להיות שיש לזה השלכות למה שקורה במגרש. שראנוב הוא שוער מצוין, הוא שוער העתיד של מכבי. שראנוב לא כל כך צעיר, הוא כבר לא ילד ולומד מהר מטעויות. הוא יהיה השוער לכמה שנים. שוער, ככל שיהיה יותר זמן על המגרש, המצב שלו יהיה יותר טוב. שראנוב מכוון, מנהיג מאחורה, יש לו שקט במשחק הרגל וביציאות להגבהות. הוא ילך וישתפר".

בגלל שאפילו אדרי לא נופל משראנוב| רפי כהן בוחר בדוידוביץ'

"אין שום ספק ששני השוערים טובים, אבל לניר יש הרבה יותר ניסיון ויש לזה משקל אדיר. בסופו של דבר מדובר בהחלטה של המאמן, אבל לדעתי בסוף ניר ישחק וייתן עוד הרבה משחקים מעולים העונה. הוא לא ירד לספסל בגלל יכולת לא טובה. הוא נפצע ולכן יצא מההרכב. בכל מקרה אני תמיד הולך עם הישראלים. ניר עדיין יכול להפגין יכולת טובה גם בעונה הבאה, ושראנוב עדיין צעיר, יכול להשתלב תוך כדי, וגם המעבר לישראל לא פשוט עבורו ורואים את זה. ניר יכול לספק את הסחורה כמו שכולנו מכירים אותו. יכול להיות שצריך לעתיד הרחוק לחשוב יותר על אמיר אדרי. בחיפה הוא היה טוב, ועדיף שיהיה שוער ישראלי. יוכלו לעקוב אחריו העונה במכבי נתניה, ואם הוא ייתן עונה טובה למה שהוא לא יחליף את דוידוביץ'? לדעתי הוא לא נופל משראנוב. חשוב להדגיש שכל עוד דוידוביץ' רוצה ובריא הוא יכול להמשיך. לי כשוער אין בכלל דילמה כאן, דוידוביץ' צריך לשחק כשוער ראשון. לגבי שראנוב - שוער צריך לבדוק לאורך זמן. למכבי אין הרבה זמן, היא קבוצה הישגית. צריך לתת לדוידוביץ' לשחק ותוך כדי להכשיר את זה שבא אחריו".

שוער העתיד של חיפה. שראנובצילום: רויטרס

בגלל שיש הבדל בין טוב למצוין | שאול סמדג'ה בוחר בדוידוביץ'

"שראנוב שוער טוב עם פוטנציאל שעד עכשיו נראה לא רע. מספיק לראות את הזינוק שלו מול הפועל קרית שמונה, כשהוא לקח את הפנדל בצורה מרשימה, כדי להבין שיש לו איכויות אתלטיות. מצד שני הוא לא מספק יותר מדי הצלות ובינתיים לא הביא במו ידיו נקודות לקבוצה. הוא שוער טוב ויש לו לאן להתפתח בשנים הקרובות. כרגע דוידוביץ' יותר טוב ממנו ומשרה שקט על ההגנה. כבר כמה שנים שכל פעם אומרים על דוידוביץ' שהוא גמור ומדברים על הפציעות שהוא עבר, והוא ממשיך להוכיח את עצמו. בגיל של שראנוב ניר היה שוער הרבה יותר טוב ממנו. זה ההבדל בין שוער טוב לשוער מצוין, וכשמוסיפים את הניסיון שניר מביא איתו אז הבחירה ברורה. יכול להיות ששראנוב עוד ישתפר ויתפוס את מקומו, אבל לדעתי גם במכבי יבינו שדוידוביץ' בזמן הנוכחי עדיף".

בגלל ההיסטוריה הרפואית של דוידוביץ' | גולן מלול בוחר בשראנוב

"דוידוביץ' הוא שוער גדול. אני זוכר אותו עוד מתחילת הקריירה - כבר בגיל צעיר הוא היה מביא נקודות למכבי, והוא סמל במועדון. אני לא יודע מה קרה שם בקיץ ולא רוצה בכלל להיכנס לזה. אני לא חושב שהסיפור הזה משפיע על ההחלטה מי ישחק. אבל הביאו שוער זר, שוער שנראה טוב, וצריך לזכור שהוא במדינה שהכל בה חדש לו, אבל רק בסוף העונה צריך לעשות סיכומים לגביו ולגבי ההתאמה שלו למכבי. לא נראה לי שישאירו אותו על הספסל יותר מדי זמן, בטח כשדוידוביץ' יכול גם להיפצע עם ההיסטוריה שלו, ויהיה לו קשה להמשיך עוד כמה שנים. כל קבוצה חייבת שיהיה לה שוער ראשון שיודע שיש לו את הביטחון ואת הגיבוי של המערכת מאחוריו. הנדנדה הזאת יכולה להימשך עוד זמן קצר אבל בסוף אחד יצטרך להוביל".

בגלל שממנו אתה יודע מה אתה הולך לקבל | שגיא שטראוס בוחר בדוידוביץ'

"אני חייב להודות שעדיין לא ראיתי מספיק את שראנוב, ובעצם כולנו לא ראינו אותו מספיק כדי לשפוט אותו. שוער צריך לשחק במשך תקופה ארוכה כדי שנשפוט את היכולת שלו. גם כשווינסנט אניימה הגיע בזמנו לארץ היתה לא מעט ביקורת עליו ובסוף הוא הגיע להיכן שהגיע. אני מאוד מעריך את ניר וחושב שהוא שוער טוב מאוד שצריך כרגע לשחק בהרכב. הוא השוער הכי טוב בארץ. אני לא נכנס לשיקולים של הקבוצה בהבאה של שראנוב, אני בטוח שהם יודעים מה הם עושים ומכינים את הקרקע לעתיד. מכבי זה מועדון שתמיד חושב קדימה. ההמשכיות של דוידוביץ' תלויה הרבה מאוד בבריאות שלו. כל עוד הוא בריא אין שום סיבה שהוא לא ישחק. גם אדווין ואן דר סאר שיחק עד גיל 40. לליגה שלנו, כל עוד ניר בריא, זה בטוח מספיק, יותר ממספיק, בזכות היכולת שלו והניסיון שהוא מביא למגרש בכל משחק".

בגלל שהוא כבר סתם כמה פיות העונה | שי הס בוחר בדוידוביץ'

"שראנוב כבר קיבל הזדמנויות כדי שאפשר יהיה לשפוט אותו, בגדול. הוא שוער צעיר, לא רע, אבל יש הרבה ליקויים במשחק שלו ויש לו זמן ללמוד. התקשורת שלו עם ההגנה לא טובה ויש לו אחד על אחד חלש. ברגע שדוידוביץ' משחק מיד רואים את ההשפעה על הקבוצה. ההגנה מרגישה הרבה יותר בטוחה ושקטה לצאת קדימה וניר בעצמו מפגין יכולת גבוהה מאוד העונה, ראה המשחק בחוץ מול גנק. קטונתי מלהחליט. בסופו של דבר אלישע לוי מאמן מעולה והוא יצטרך לבחור את השוער המוביל עד סיום העונה. אבל אני מאמין שאם ניר ימשיך להיות בהרכב במשחקים הקרובים, הוא יהיה כל כך טוב שלא ירצו להוריד אותו לספסל".

אלישע לוי. עבר את המבחן הראשון בשלום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אדולף אייכמן. "פנינים" מתועבים

חשבתי שכבר שמעתי הכל. ההקלטות של אייכמן טלטלו אותי

הפגנת מחאה נגד פסיקת העליון, מול בית הנבחרים של יוטה

למה מתכוון בית המשפט העליון בארה"ב כשהוא מדבר על "ניטרליות"

"שבב של אהבה 2". נקודת מבט מקורקעת במציאות

העונה הראשונה היתה מצוינת. השנייה משונה ומהנה לא פחות

גדי סוקניק, חדשות ערוץ 2

המרוויח הגדול ביותר מההתבטאות של גדי סוקניק הוא סוקניק עצמו

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ