"בניגריה אני המנהיג, הפועל יכולה להסתדר בלעדי"

נוסה איגייבור לא אהב את ההודעה של אלי טביב כי לא ישוחרר לטורניר הקדם אולימפי: "ביקשתי להיות עם הנבחרת למשחק אחד, לא יותר מזה. אני חושש שאחמיץ את ההזדמנות להיות בלונדון

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה הרוש

עד הרגע האחרון עוד קיווה נוסה איגייבור שהפועל תל אביב תיענה לבקשתו ותשחררו לאחר הדרבי ביום ראשון למשחקי הטורניר הקדם אולימפי של נבחרת ניגריה עד גיל 23. אתמול נסתם הגולל על האפשרות הזו כאשר הקשר קיבל מהבעלים אלי טביב את ההודעה כי נוכחותו במשחקים הקרובים "קריטית למשימות שעל הפרק".

את הבשורה הכואבת קיבל איגייבור באכזבה עמוקה. השחקן רצה להאמין כי ימצא אוזן קשבת אצל הבעלים, אחרי שאמש שטח באוזניו את חשיבות הטורניר עבורו והבהיר כי יהיה מוכן להתפשר על פרק הזמן בו ייעדר. "כל הסיפור הזה מעציב ומתסכל אותי כי אני ממש רוצה להיות בלונדון", אמר אתמול איגייבור ל"ספורט הארץ", "אני ממש חושש שאחמיץ את ההזדמנות לשחק באולימפיאדה, כי הציבו לי בניגריה אולטימטום שאם לא אגיע לא אוזמן בעתיד. אין יום שלא מתקשרים אלי ולוחצים עלי. הם מאוד יכעסו עלי עכשיו".

הבעיה של איגייבור היא שהטורניר הקדם אולימפי באפריקה אינו כלול בתאריכים הרשמיים של פיפ"א והמועדונים אינם מחויבים לשחרר את שחקניהם. את ההחלטה חיזקה בדיקה שערכו בהפועל במועדונים שונים באירופה, בה התברר כי רבים מהם לא משחררים את שחקניהם הניגרים לטורניר. את איגייבור, כאמור, זה לא ממש מנחם. הוא טוען כי בהצעת הפשרה שהעלה בפניי טביב הוא לא היה אמור להחמיץ אף משחק.

"ביקשתי להיות עם הנבחרת לפחות למשחק אחד, לא יותר מזה", הוא סיפר, "ידעתי שמשחק אחד יספיק לראשי הנבחרת, כי הם יעריכו את המאמצים שלי בנסיבות האלה. הסברתי להם שבגלל הדרבי אין סיכוי שאגיע למשחק הראשון, והם הסכימו. זה אפילו לא עניין אותם לאיזה משחק אגיע, העיקר שאגיע. הפועל היו יכולים לשחרר אותי אחרי הדרבי (שייערך ביום ראשון). הייתי אמנם מחמיץ את המשחק הראשון של הנבחרת ב-26 בנובמבר, אבל יכולתי להיות במשחק השני ב-30 ולחזור מיד אחריו לישראל (המשחק מול מכבי חיפה צפוי להתקיים ב-5 בדצמבר). נתתי את המלה שלי שאחזור מיד והייתי עומד בה, אף אחד לא היה צריך לחשוש שלא אחזור בזמן. משחק אחד, זה כל מה שביקשתי. זה היה מספק את כולם. הראש שלי כרגע רק בלונדון, זה כל מה שמעניין אותי".

אתה עד כדי כך חשוב לנבחרת שהם לא יכולים להסתדר בלעדיך?

"הם רואים בי המנהיג של הנבחרת, לא רק על המגרש, גם מסביב. אם לא הייתי חשוב להם, לא היו נלחמים עלי. הבקעתי שישה שערים בחמישה משחקים בנבחרת, אז אפשר להבין את החשיבות שלי בעיניהם. איזה מאמן לא ירצה שחקן כמוני עם נתונים כאלה לנבחרת שלו? בהפועל המצב שונה, אני עדיין שחקן חדש ואי אפשר להגיד עלי שאני מנהיג בקבוצה. בכל מקרה, זה ברור שהפועל היתה יכולה להסתדר בלעדי, כבר היו לקבוצה משחקים טובים גם בלעדי. יש לא מעט שחקנים מוכשרים, לא פחות טובים ממני. בהפועל יש לי מחליפים, בנבחרת לא".

הכרטיסים לדרבי לאוהדי הפועל אזלו אמש תוך חצי שעה מרגע פתיחת המכירה באתר האינטרנט של "לאן", שכמיטב המסורת קרס זמן רב לפני שעת המכירה הרשמית בשל עומס. אוהדים ותיקים רבים התלוננו כי לא הצליחו להשיג כרטיס למשחק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ