משה הרוש

זו כבר הפכה לבדיחה פנימית בקרב שחקני מכבי חיפה. "יגיע בזמן או יאחר?", הם תוהים מפעם לפעם באשר לדלה ימפולסקי, שרשם כבר חמישה איחורים מאז הצטרף לקבוצה בקיץ.

האם ימפולסקי מתאים לקבוצה גדולה כמו מכבי חיפה? דברו איתנו בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

בפעמים הראשונות הבליג אלישע לוי והסתפק בנזיפה קלה, פעם אחרת העניש בהדחה מהסגל מול מכבי ת"א. שלשום, אחרי עוד "איחור אופנתי" כפי שכינו זאת שחקנים בקבוצה, המאמן כבר הודיע על כוונתו לקנוס את השחקן. "היו פקקים בדרך", הסביר ימפולסקי, "עצר אותי בדרך שוטר לבדיקת רישיונות שגרתית". את לוי זה לא סיפק. בסביבתו טענו בחצי חיוך כי "בדיקה של שוטר לוקחת במקרה הרע עשר דקות. אפילו לתרץ כמו שצריך הוא לא יודע".

ימפולסקיצילום: ניר קידר

קובי בלדב, מנכ"ל מכבי נתניה, בה גדל השחקן, אומר בלי להסס כי "דלה מעופף, מאוד מפוזר. הוא לא עושה את זה בכוונה, הוא סתם לא מרוכז". את זה, כאמור, גם בחיפה למדו להבין. מקצועית, כמעט שאין טענות כלפיו. להפך, בדו"ח המעקב אחר נתוניהם הפיסיולוגיים של השחקנים מעטר ימפולסקי את ראשות הרשימה בלא מעט פרמטרים: מהירות, יציאה מהמקום, כוח פיסי.

"אם תשים בצד את הבעיות ותתרכז רק בכדורגל תגיע רחוק", אמר לו סוכנו גלעד קצב באחת השיחות עמו, "עבירות המשמעת הקטנות האלה יכולות לפגוע בהתקדמות שלך ולהקשות עליך לצאת לאירופה". הבעיה, אכן, היא באופיו של הקשר בן ה-23. "הוא מאוד אהוב ומוערך", הבהיר לא פעם הבעלים יעקב שחר באוזני קצב, "צריך טיפה לאפס אותו, הוא עוד ילמד".

"צריך לאפס אותו", הבהיר יעקב שחר. ימפולסקיצילום: שרון בוקוב

לא פעם הגיעו לאוזניו של לוי ידיעות על בילוייו התכופים של ימפולסקי. הוא לא הופתע, אבל הבין כי עם שמועות לא יוכל לעשות דבר. לפני מספר שבועות הגיעו למשרדי המועדון ההוכחות בדמותן של תמונות בהן נראה ימפולסקי בבילוי לילי. "אתה חייב לקחת את עצמך בידיים", הבהיר לוי לשחקן, "יש נורמות שכולם נדרשים לעמוד בהן. דברים כאלה לא מקובלים במועדון כמו מכבי חיפה, תהיה מקצוען". ימפולסקי אפילו לא התווכח. "הבעיה היא שהוא אוהב לבלות", אומרים חבריו, "הוא משתדל לעשות את זה בימים שזה מתאפשר, אבל להפסיק לבלות לגמרי לא בטוח שהוא יכול".

בעיית הבילויים לא החלה בחיפה. בשנתו האחרונה של השחקן במכבי נתניה שמח המאמן ראובן עטר לגלות כי התופעה כמעט נעלמה. "יש לימפולסקי חברה", הסבירו לעטר, שלא הסתפק בכך וזימן אותה לשיחה אישית, בעיקר כדי לעמוד על אופיו ונפשו של ימפולסקי. "הוא ילד מקסים ואהוב", קובע בלדב, "אבל צריך איפוס רציני. תמיד היו לו בעיות משמעת עם איחורים ובילויים. ניסינו כל הזמן ליישר אותו, ניהלנו המון שיחות וזה לא עזר". יום אחד אף גילו בנתניה כי הרכב שניתן לימפולסקי סובל מדפיקות ושריטות רציניות. "הבעיה רק בראש שלו", מחדד בלדב, "גם הקנסות לא תמיד עזרו. עצוב לי לשמוע על עבירות המשמעת שלו, הוא עוד עלול ללכת לאיבוד".

"דלה הוא שטותניק", אומרים עליו השחקנים בחיפה שמאוד התחברו לבחור, "אחד כזה שאוהב לצחוק ולהצחיק". לוי אוהב את זה פחות. "עם ימפולסקי צריך לנהוג בכפפות של משי כי הוא רגיש מאוד", יעצו למאמן, אבל זה חושש ליצור תחושות של איפה ואיפה בקרב שחקניו. "ימפולסקי הוא מסוג השחקנים שמרפה אם מרפים ממנו", מספרים מקורבים לשחקן, "צריך כל הזמן לדרוש ממנו, אבל לא לשכוח גם לחבק אותו". עטר ידע לזהות זאת ובעונה שעברה נהנה מעונת שיא של הקשר. יש מי שטען אתמול ש"אולי ימפולסקי צריך להתאפק עד תום העונה, עד שעטר יגיע לחיפה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ