לא בגלל הרוח

במחצית הראשונה נאבקה מכבי חיפה במזג האוויר ואת השנייה פתחה בסערה, כדי להבטיח ניצחון על מכבי נתניה ולחזור מיד ליכולת מנומנמת. "שחררנו הרבה לחץ", אמר עמאשה, שכבש את הראשון. עטר הודה: "המשחק החלש ביותר שלנו העונה"

ניר צדוק
ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר צדוק
ניר צדוק

בליל של בעיטות סתמיות וחילופי מסירות שנתקעו בשלב ההתחלתי עמדו במרכז 45 הדקות הראשונות של מה שיכול היה להיות מפגש נפיץ בין המאמן הנוכחי של מכבי חיפה למי שעכשיו הוא מושיע ובעתיד יגורש גם הוא מיציאה צדדית כדרכו של עולם.

נפיצות לא היתה שם. מוגלים למכלאה שבשערים 6-8, ירדו האוהדים ביציע ג' מהווריד של אלישע לוי ומהאגו של ראובן עטר לפחות במשך 90 דקות והפכו את המשחק לאחד ששחה, כמעט טבע, באווירת הידידות שהשרתה יתמותו של היציע העצבני במזה"ת.

הרוח העזה, שטילטלה את כל מה שהיה חפץ דומם עד למפגש איתה, לא הפיחה חיים בשחקנים עצמם. לא משנה להיכן תקפו, ובניגוד לכל היגיון, הרוח לא היתה בגבו של אף אחד. כאשר טוואטחה הרים מאגף שמאל, העיפה הרוח את הכדור, מעשה הקוסם מארץ עוץ, הרחק מאזור היעד. גורל דומה נפל גם בחלקן של ההרמות של עותמאן, שזכה למספר רגעים מתחת לזרקורים בשל הפציעה של משומר, ובאלה של מגני נתניה.

בצר להם, בשל זעפו של מזג האוויר (כמו גם בשל מחסור מסוים בטכניקה, חייבים להודות), נמנע ממכבי חיפה להשתמש במפלטה של כל קבוצה השרויה במשבר מקצועי ואשר סובלת ממחסור חמור בביטחון עצמי - הטסת הכדור קדימה בתקווה שזה יפגע בזווית המתאימה בגבו של הבלם או בבטנו של החלוץ וכך, בדרך לא דרך, יווצר מצב הבקעה.

כל ניסיון שלה להישיר מבט אל עבר הלבן שבעיני המצוקה שלה - המהלכים הצפויים, היעדר הקסם והברק - נידון לכישלון. לא יפתיע לגלות שב-15 דקות ההפסקה שבין המחציות כינס אלישע לוי את שחקניו בחדר ההלבשה ונשא עמם תפילה חרישית, פגאנית, לירידה בעוצמתה של הרוח. זה נשמע קלוש, אבל את זה, בוודאות, עדיין לא ניסו שם.

הרוח לא פסקה עם חידוש המשחק, אבל משהו בכל זאת השתנה. שתי הזדמנויות טובות של חיפה נעצרו אצל אדרי, רק כדי שעמרי בן הרוש יוכל לתפוס בחולצתו של עמאשה בתוך הרחבה 20 שניות לאחר מכן. הבעיטה הלכה חלק פנימה ועמה, עם הפצעתה המקרית של התקווה, השתחרר, השד יודע איך, המקל מגלגל השיניים.

זה לא היה שובה עין או מאיים במיוחד, אבל פה ושם, בינות בעיטה חופשית אחת של נתניה שחלפה מעל המשקוף למשנתה, שבה חיפה לנופף באותו פוטנציאל עלום וחמקמק שנשאר לא ממומש זמן רב מדי; פה דאבל-פס מוצלח בין קטן לוורד, שם מבצע אישי, גם אם מינורי, של גולסה (כמו במסירה המצוינת לימפולסקי בשער השני) עד שהשופט שרק לסיום לא לפני מספר דפיקות לב בעקבות השער המצמק של סבע, והוכיח שעטר הוא לא רק מאמן גדול, אלא גם ג'נטלמן וקולגה למופת. זה, ההפסד, היה המעט שביכולתו לעשות עבור מי שבלאו הכי נמצא כאן רק כדי לחמם עבורו את הכיסא עד חודש יוני.

אלישע לוי חש הקלה גדולה. "עברנו תקופה לא קלה", אמר המאמן, "אמרו לי שהשנה הרביעית תהיה קשה והיא באמת קשה. כשיש רגעים קשים צריך להתמודד, להתנהל נכון והמועדון עושה זאת הכי טוב. ניצחון אחד לא מבשר את האביב, אבל אני שמח שלקחנו היום את הנקודות. הקהל שלח לנו איגרת ובה בקשה לראות מחויבות וזה מה שהוא ראה". וויאם עמאשה הוסיף: "שחררנו הרבה לחץ. אחרי כל גול התחבקנו מהתרגשות, כאילו זה סוף העולם. היה חשוב לכולם לנצח וידענו שרק בעבודה קשה זה יבוא".

ראובן עטר, שלעברו הושלכו חפצים מצד אוהדי נתניה במהלך המשחק, אמר: "היה משחק חלש מאוד, אולי החלש ביותר העונה. אני מאוכזב מאוד. הקבוצה היתה לחוצה, נגררנו למשחק עצבני עם המון איבודי כדור. אפשר להפסיד, אבל לא ככה, בלי מחויבות".

משה הרוש

כבשו לחיפה: וויאם עמאשה (50, פנדל), דלה ימפולסקי (81) | כבש לנתניה: אחמד סבע (85) | צהובים: קטן (חיפה), דג'אני, בן הרוש (נתניה) | שופט: אוראל גרינפלד | איצטדיון: קרית אליעזר | צופים: 7,500

מהלכים

דקה 43 ורד מעלה כדור קרן, פלאח בועט מקרוב לידיו של אדרי

דקה 48 גולסה מקשית מסף הרחבה, אדרי הודף, ורד מפספס את המסגרת

דקה 50 1-0 למכבי חיפה עמאשה מוכשל ברחבה ובועט בעצמו את הפנדל פנימה

דקה 77 טוואטחה מעלה לרחבה, עמאשה נוגח רע ואדרי במקום

דקה 81 2-0 גולסה מכניס היטב לימפולסקי, שמשגר עמוק פנימה

דקה 85 2-1 כליבאת משאיר קטנה לסבע, שמגלגל מדויק לרשת

ליגת WINNER

* ממאזנה הופחתו 9 נקודות

** ממאזנה הופחתו 2 נקודות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ