הערעור והסערה |

ברקת התפטרה מההתאחדות; לבנת: על לוזון לנתק עצמו מכל שיקול זר

בעלי הפועל ב"ש תקפה בחריפות את ההתאחדות שהתנהלותה חתרה לדבריה "תחת הערכים הבסיסיים של ההגינות בספורט"; ההתאחדות בתגובה: אם ב"ש לא היתה בתחתית, היא לא היתה נוהגת כך"

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

החלטת בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל לדחות את הורדת הנקודות של מכבי פתח תקוה לעונה הבאה גררה היום (ראשון) תגובות נזעמות מגורמים שונים בכדורגל הישראלי ומשרת התרבות והספורט לימור לבנת. אלונה ברקת, הבעלים של קבוצת הפועל באר שבע, שעקב החלטת הערעור מצאה עצמה מתחת לקו האדום אף הודיעה כי החליטה להתפטר מחברותה במזכירות והנהלת ההתאחדות לכדורגל.

שרת הספורט לימור לבנת הוציאה גם היא הודעה בעקבות קבלת הערעור ואמרה כי "לצערי, פסיקת ביה"ד העליון עלולה להעביר מסר הפוך ולתת לגיטימציה להמשך האלימות ועל כך איני מתכוונת לעבור לסדר היום". על העומד בראש ההתאחדות לנתק עצמו מכל שיקול זר.רק כך יהיה ניתן להשיב את אמון הציבור להתאחדות לכדורגל".

טרם הודעתה ביקרה ברקת באופן חריף את ההחלטה ואמרה כי "החלטת ביה"ד ביזתה את הכדורגל". בהודעת ההתפטרות כתבה כי "התפטרותי הינה לאור התנהלות ההתאחדות לכדורגל, נושאי תפקידים בה, דובריה, התובע מטעמה והיושבים בדין בקשר עם אירועי המשחק בין הפועל חיפה לבין מכבי פ"ת. לדעתי, ההתנהלות כאמור חתרה תחת הערכים הבסיסיים ביותר של ההגינות בספורט, ביזתה את ענף הכדורגל והיוותה המשך ישיר להמאסתו על הציבור אשר אמונו בהתאחדות לכדורגל ובשלוחיה נמצא בשפל חסר תקדים. לכל אלה אינני מוכנה להיות שותפה", כתבה ברקת.

אלונה ברקת. ההתאחדות האשימה כי עמדתה מושפעת ממיקומה של קבוצתה

ברקת לא רצתה להעביר ביקורת אישית על יו"ר ההתאחדות אבי לוזון ומכבי פתח תקוה אבל רמזה בין השורות כי "שכל אחד יסיק את המסקנות שלו. אני אוהבת את הכדורגל הישראלי ומשקיעה את זמני וכספי. יש לי דברים קשים לומר, אז החלטתי לא להיות חלק מהנהלת ההתאחדות בכדורגל כדי שאוכל לומר אותם".

בתגובה להאשמותיה של ברק מסרה ההתאחדות לכדורגל כי "צר לנו על צעדה הפזיז של אלונה ברקת, אשר בהיותה בעלת תפקיד בהתאחדות לכדורגל במשך שנים יודעת היטב כי בתי הדין של ההתאחדות עצמאיים לחלוטין. בדיוק כמו שבתי המשפט של המדינה אינם כפופים לממשלה. אנחנו מבקשים לציין את העובדה כי אלונה ברקת לא התלוננה בעבר על עצמאות בתי הדין, ובצדק. חבל שרק עכשיו כאשר ההחלטה אינה מוצאת חן בעיניה ובעיני הפועל באר שבע - מוצאת אלונה לנכון להשחיר את ההתאחדות וחבל". בהתאחדות הוסיפו כי "אנו בטוחים שאם הפועל ב"ש לא הייתה במאבקי התחתית, אלונה לא הייתה נוהגת בצעד זה".

חברת הכנסת רונית תירוש (קדימה) הביעה גם היא תרעומת על החלטת בית הדין ומסרה כי "מבנה הנהלת ההתאחדות לכדורגל, בו חברים ראשי הקבוצות, לעולם יצור ניגוד עניינים, כמו גם תהליך אישור העסקתו ללא מכרז של תובע בית הדין. מבנה זה הוא הסיבה להחלטות המבישות של בית הדין של ההתאחדות לכדורגל", אמרה.

לדבריה, "דחיית העונש בנימוק שהעיתוי ישפיע על ירידה של מכבי פתח תקוה לליגה הלאומית, לא עמד להפועל תל אביב, שגם לה הורדו נקודות ובכך סיכנו את השתתפותה בליגה האירופית. גם הורדת הנקודות לבית"ר ירושלים באמצע ליגה, הביא אותה לקו האדום", הוסיפה.

"מה בין הורדת הנקודות בתחילה, באמצע או בסוף העונה - כאשר ברור שאת הכסף סופרים במדרגות", שאלה ח"כ תירוש, והוסיפה כי היא קוראת לתובע בן עזרא, להתפטר לאלתר, בכך אולי "יציל את כבוד הדיניים באשר הם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ