מלה של בוקר |

מה באמת מעסיק את המאמנים?

בזמן שקבוצתו משתרכת בתחתית, החליט מאמן בליגת העל להתחפש לבלש, לזנוח את הכדורגל, ולהציב יעד חדש: לתפוס את המדליפים

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

בעיית ההדלפות של כדורגלנים מחדר ההלבשה ידועה לכל ואיננה תופעה חדשה בכדורגל העולמי בכלל, ובכדורגל הישראלי בפרט. אולם בזמן שישנם מאמנים שמבליגים או מסתפקים בענישות קלות בעניין, ישנם כאלו אשר הופכים את המלחמה בתופעה למטרתם העיקרית, לפעמים אפילו על חשבון היעדים המקצועיים.

כך, הנושא העיקרי שעמד על סדר היום באחת מקבוצות התחתית בליגת העל בשבוע האחרון היה המאבק בהדלפות, כאילו שהבעיות הקשות במרתפי הטבלה ובכדורגל נטו פחות רלוונטיות.

בצוות המקצועי של אותה קבוצה לא הצליחו להוכיח מי מהשחקנים מדליף לתקשורת, ולכן החליטו להתקין מצלמות מעקב בחדרי ההלבשה, מבלי לעדכן את השחקנים כמובן. בינם לבין עצמם, היו אנשי הצוות המקצועי בטוחים שאוטוטו הם חושפים את המדליפים, ושולחים אותם ליציע.

במקום להתעסק בכדורגל נטו, הופכים המאמנים את המלחמה במדליפים למטרה העיקרית

אולם דבר אחד הם לא לקחו בחשבון. הכוונה היא לווטו שהטילו מקבלי ההחלטות באותו מועדון, וסירובם לשתף פעולה עם המהלך. שלל ההסברים שניפק הצוות המקצועי, לרבות העובדה כי המהלך יביא לסדר בקבוצה וימנע פרסומים שליליים נגדה, לא הועילו, גם לא ההבטחה שהמדליפים ייזרקו מהמועדון.

אולם מישהו בצוות המקצועי של המועדון לא הרים ידיים, וחרף סירובם של מקבלי ההחלטות, החליט לקחת את החוק לידיים. כאשר השחקנים ירדו מחדר ההלבשה לאימון, נטלה הדמות האמורה את המכשירים הסלולריים של השחקנים, אשר נותרו בחדר ההלבשה, וזאת במטרה לבדוק מאילו פלאפונים התבצעו שיחות לעיתונאים, ולאילו עיתונאים.

כששבו השחקנים לחדר ההלבשה בסיום האימון, התלוננו כמה מהם כי מישהו חיטט להם בטלפון הנייד, מה שעורר מהומה גדולה במקום, ותוך זמן קצר הבינו השחקנים כי המטרה היתה לתפוס את המדליפים.

והנה לכם צוות מקצועי של קבוצת תחתית המצויה במצב חמור בחלק התחתון של הטבלה, אשר הופך בן לילה לצוות בלשים וחוקרים, עוקב אחרי התנהלות השחקנים, ושוכח כי בסופו של דבר בכדורגל עסקינן, ומטרת הקבוצה היא להישאר בליגה.

מכאן אני פונה למאמן הפרנואיד שילמד ממאמן אחר בליגת העל, שקבוצתו בצמרת, ואשר פעל בדרך מתוחכמת הרבה יותר על מנת לתפוס את המדליפים. המאמן ועוזרו מאסו בהדלפות הרבות ולאחר בדיקה בה סימנו שני אנשים כחשודים העיקריים - שחקן ובעל תפקיד במועדון – הם החליטו לטמון לשניים פח.

במהלך אחת משיחות חדר ההלבשה, כשהבחינו בקרבתו של השחקן החשוד, החלו המאמן ועוזרו לדבר על רצונם להתחזק בשחקן מסוים. מכאן ועד לאתרי האינטרנט היתה דרכה של הידיעה קצרה מתמיד.

וכך מספר המאמן: "אחרי המקלחת עליתי לרכב, ותוך זמן קצר התחלתי לקבל טלפונים מעיתונאים שביקשו תגובה על שחקן החיזוק בו אני מעוניין". המאמן התקשר לעוזרו ואמר לו: "בינגו. תפסנו את המדליף".

אך פועלם של המאמן ועוזרו בעניין לא הסתכם בכך. גם החשוד השני, עובד המועדון, חווה על בשרו תרגיל שלא היה מבייש את משטרת ישראל. השניים זימנו את אותו עובד לחדרם, וביקשו ממנו להסדיר אשרת כניסה לבלם הונגרי, אשר אמור היה להגיע למבחנים, וביקשו ממנו להמתין ליד הפקס לפרטים.

הפקס כמובן לא הגיע, אולם בתוך חצי שעה כבר הופיעו פרסומים בעניין בשני אתרי אינטרנט שונים. כאשר הגיש העובד למאמן ועוזרו את הקפה בבוקר שלמחרת, פלט המאמן לעבר עוזרו: "אני יודע בוודאות מי הדליף על הבלם ההונגרי. בפעם הבאה הוא הולך הביתה". העובד ההמום מיהר לעזוב את החדר.

אריק בנאדו. הזהיר את שחקניו מביצוע עבירות מיותרות

טיפ נוסף ואחרון למאמן הפרנואיד מראשית הכתבה. בזמנו, כשאימן יצחק שום בבית"ר ירושלים, הוא הרבה לקרוא הדלפות נגדו, מה שהביא להחלטתו לשים לכך סוף. שום זימן לחדרו לפגישה בת ארבע עיניים את אחד מחלוציו - בו חשד - ונזף בו על עניינים מקצועיים, מבלי להזכיר כמובן את נושא ההדלפות.

אחרי הפגישה קרא שום את תוכן השיחה בתקשורת, ובכך שם למעשה את ידו על אותו שחקן. "ידעתי שהשחקן הזה לא חכם במיוחד. הוא פשוט הפיל את עצמו. מרוב שהוא רגיל להדליף כל דבר, הוא אפילו לא שם לב", סיפר שום. אגב, המאמן החליט שלא לומר כלום לחלוץ, אלא פשוט ספסל אותו.

מועדון שכנראה כבר לא יתעסק השנה בענייני ההדלפות הוא מכבי חיפה. לאחר שראובן עטר, פרנואיד לא קטן בפני עצמו, הורה לשחקנים שלא להכניס לחדר ההלבשה את הטלפונים הסלולריים, הוא גילה שהשחקנים ממהרים להתקשר לעיתונאים מיד כשהם מגיעים לרכב. מחליפו, אריק בנאדו, פרש אך לא מזמן, והוא מכיר היטב את התנהלותם של המדליפים. לכן הוא החזיר את הפלאפונים לחדרי ההלבשה, והחליט שלא להתעסק בעניין הזה.

ארקדי גיידמק חוזר?

ישראל גולדשמיט, עוזרו של ארקדי גיידמאק, הסתובב לפני שלושה שבועות וסיפר לכל מי שרק רצה לשמוע כי הבוס שלו מגלה עניין מחודש בבית"ר ירושלים. צריך לזכור, על הנייר גיידמק אמנם היה ונשאר הבעלים של הקבוצה, אולם בשנים האחרונות הוא לא הביע עניין בפועל בקבוצה וכלל לא הגיע למשחקים. גיידמק אף העניק לעורך דינו, ישראל שלו, ייפוי כח, באמצעותו יוכל למכור את הקבוצה.

האנשים בסביבתו של גולדשמיט הגיבו בגיחוך לדבריו, וגם הציטוט הבא שלו לא עשה עליהם רושם רב מדי. "הייתי עם ארקדי בביקור ברוסיה לאחרונה והעניין שהוא גילה בבית"ר היה פשוט מדהים. הוא ישב בפגישת עסקים חשובה במוסקווה, ולמרות זאת ביקש ממני בכל רגע כמעט לצאת החוצה ולבדוק מה התוצאה במשחק של הקבוצה. הוא ממש חוזר לזה", התלהב גולדשמיט. אולם אלו ששמעו את הדברים התאפקו שלא לצחוק לו בפרצוף.

השבוע התברר כי בדברי גולדשמיט בהחלט היה ממש גם אם נשמעו הזויים. חיזוק לכך ניתן כאשר בעת ביקורו ברוסיה ארגן הבעלים לבית"ר משחק ראווה בצ'צ'ניה, כאשר מסביב שמועות שבמהלך הנסיעה עשויה בית"ר לקבל סיוע כלכלי מהבעלים של הקבוצה המקומית, טרק גרוז'ני, טלמן איסמאילוב. אגב, גיידמק הצטרף לנסיעה עם אנשי בית"ר, במטוס המיוחד שנחכר עבור הקבוצה.

לא היתה זו הפעולה היחידה של גיידמק עבור המועדון השבוע. לפני כמה ימים, כאשר נסעה הקבוצה לבית החולים 'תל השומר', כדי לבקר ילדים חולי סרטן, הפתיע הבעלים כשהצטרף לביקור, שוחח עם המאמן והשחקנים, וגילה התעניינות בנעשה.

ארקדי גיידמק. יעביר מחצית מהקבוצה לאיש העסקים היהודי-צ'צ'ני תמיר מג'ידוב

גוטמן החל בהכנות לקראת המפגש עם רונאלדו

בעוד כחודשיים וחצי מצפה לנבחרת ישראל שבוע קריטי במסגרת משחקי מוקדמות מונדיאל 2014. שבוע שבו ינסו שחקניו של אלי גוטמן להשאיר את התקווה הישראלית להגיע לברזיל בחיים, אך מנגד עלולים גם למחוק אותה. ישראל תארח את פורטוגל ברמת גן ב-22 במרס, וארבעה ימים מאוחר יותר תשחק בצפון אירלנד.

אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, החליט שוב להעמיד את התנאים האופטימליים עבור הנבחרת, ושכר מטוס מיוחד עבור המשלחת, על מנת שיטיס אותה ישירות למשחק בבלפאסט ויחזיר אותה לארץ, מבלי לבצע עצירת ביניים בלונדון.

בהתאחדות סיפרו השבוע כי כל הכרטיסים למשחק נגד כריסטיאנו רונאלדו וחבריו יימכרו, וככל הנראה הקופות לא ייפתחו כלל ביום ההתמודדות. משיחות שקוימו עם שחקנים לאחרונה, ניכר כי שורר בקרבם מתח רב לקראת פרסום הסגל למשחק בחודש הבא בארץ נגד פינלנד, משחק ההכנה האחרון לקראת הדבר האמיתי.

הסגל שיזומן למשחק נגד הפינים צפוי להוות את הבסיס לקאדר שייכלל במשחקים מול פורטוגל וצפון אירלנד, ולצורך כך יחל גוטמן בסבב ביקור במגרשים בקרוב. המאמן צפוי לצאת לצפות בשחקנים המשחקים בבלגיה, וכן לפקוד את איצטדיוני ליגת העל.

המאמן טרם התחיל מה לעשות עם השחקנים שאינם משחקים הרבה או בכלל לא משחקים. מצד אחד הוא רוצה להיצמד להחלטתו שלא לזמן כאלו אשר אינם משחקים בקבוצותיהם, מצד שני הוא זקוק לכל מי שברשותו ניסיון רב במעמדים מסוג זה.

מסיבה זו, מקווה גוטמן שאיתי שכטר וערן זהבי יקבלו דקות בתקופה הקרובה, כשהחלוץ תלוי במאמנו בסוואנסי האנגלית, והקשר תלוי במעבר למכבי ת"א. גם מצבו של הקפטן, יוסי בניון, לא ברור. לאחר סיפור הדחתו מהסגל למשחק נגד רוסיה, שב הקשר לשחק בווסטהאם באופן סדיר, זומן אחר כך לנבחרת, ונראה היה כי הוא שוב קנה את מקומו אצל גוטמן. אך זמן קצר לאחר מכן הוא נפצע, וכעת לא ברור אם ולאן יעבור בחלון העברות. על פי המסתמן, אם יחתום בניון בקבוצה אחרת באנגליה ויחזור לשחק באופן קבוע – הוא יזומן.

מי שממתינים ומתפללים לטלפון מגוטמן הם קשר בית"ר ירושלים, אבי ריקן, חלוץ הפועל ב"ש, תומר סויסה, וחלוץ מכבי נתניה, אחמד סבע. מעניין יהיה לראות אם גוטמן יזמן גם את טוטו תמוז מהפועל ת"א, אחד החלוצים הבולטים העונה בליגה. אליניב ברדה מגנק, אשר קופח בעידן גוטמן, מקווה מאוד לשוב לסגל.

כתבות מומלצות

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

ח"כ רינאוי-זועבי ולפיד בפגישה, היום

חדשות היום, 22 במאי

בית החולים איכילוב, ב-2021

משרד הבריאות: הגבר שאושפז באיכילוב אומת כחולה באבעבועות הקוף

הכניסה לבניין שבו תושב לוד רצח את אמו, בחודש שעבר

היום בחדשות, 19.5

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

אבידר בכנסת, אתמול

המסר האמיץ של אלי אבידר

להקת BTS

מעריצות BTS? אסור לכן למחוא כפיים בהופעות

מייסדים

מוותרת על הבורסה: חברת חיזוי מזג האוויר Tomorrow.io ביטלה את הספאק

פליטים אוקראינים נוחתים בישראל, שלשום. כל אזרח אוקראיני שאינו יהודי יהיה רשאי להגיש בקשה מקוונת באתר משרד החוץ, ולהציג את האישור בעת העלייה למטוס

איך המתווה לקליטת פליטים מאוקראינה משנה את המצב ומה הביקורות עליו?

הפגנה במוסקבה

"סיקרתי הפגנות במוסקבה ונדהמתי מכמות הצעירים - עכשיו הם בהלם"