בראש של ארקדי גיידמק

על אף הביקור במשחקה האחרון של בית"ר, אין לבעלים כוונה לחזור ולהשקיע בקבוצה. "הוא רוצה שקט מכדורגל", אומר נציגו, עו"ד שלו

יואב בורוביץ', כל העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יואב בורוביץ', כל העיר

בית”ר ירושלים השבוע בסימן שתיקה. אלי כהן, בתגובה לדברי יוסי אבוקסיס שאמר “ניתן לבית”ר לדבר בתקשורת ואנחנו נדבר במגרש”, אסר על שחקניו להתראיין. במועדון לא אהבו זאת. “דווקא לפני משחק מול הפועל תל אביב, מתבקש שהשחקנים ידברו ויתקשרו עם קהל האוהדים, זה לא עוד משחק”, כך אומרים השבוע גורמים בכירים בקבוצה. עם זאת, בימים אלו, אף אחד לא אומר לאלי כהן מה לעשות או לא לעשות. המאמן נמצא בשיאה של תקופה מקצועית מוצלחת ונתפש במועדון כאחראי לה, וזוכה לתמיכה מצד הקהל הרחב, לכן אין ביקורת רשמית על ההחלטה לשתוק לחלוטין.

מי שעוד שתק השבוע הוא ארקדי גיידמק, אחד שדווקא אוהב לדבר כשניתנת לו ההזדמנות. בתחילת השבוע, מיד לאחר הניצחון על הפועל רמת גן בטדי, נדחפו המיקרופונים בפניו של גיידמק, והוא בחר שרק למלמל מספר הברות נטולות פשר ולמעשה לא לומר דבר. כולם שאלו אותו בנוגע לתוכניות שלו להווה ולעתיד: 'האם יישאר בבית”ר?', 'האם ימשיך להגיע למשחקים?', 'האם ישקיע יותר כסף?', 'האם הוא רוצה להיות בעלים גם בעתיד?'. גיידמק, כאמור, רק מילמל.

איציק קורנפיין, הבוס של בית”ר גם בימים שבהם גיידמק עושה סימנים של התקרבות וגרר את הקבוצה עד לצ’צ’ניה, אינו איש בשורות בנוגע לעתיד בית”ר. “זה נכון שבמהלך המסע לגרוזני חלה התקרבות מסוימת בין ארקדי לקבוצה”, אומר קורנפיין, “אני חושב שארקדי מאוד נהנה מהקבוצה ומהשחקנים, וגם הם ממנו. זה היה מסע מוצלח מכל הבחינות שהסב לו כבוד רב. לדעתי זו גם הסיבה שהוא בחר להגיע למשחק נגד רמת גן”.

גיידמק. "עדיין רוצה להיפטר מבית"ר"צילום: לימור אדרי

  גיידמק נעדר ממשחקי בית”ר מזה זמן רב. למעשה, בשלוש העונות האחרונות אפשר לספור על אצבעות יד אחת את מספר ההופעות שלו בטדי. העונה, עד ליום ראשון, הוא כלל לא נצפה בסביבת הקבוצה. קורנפיין מספר כי “גם לפני רמת גן לא היה ברור שהוא יבוא. קיבלנו את ההודעה כמה שעות לפני המשחק ומאוד שמחנו על כך”. משהגיע לבסוף, שמח גיידמק כמובן לראות את בית”ר מנצחת וממשיכה בשרשרת ההצלחות האחרונות, אך העובדה שבחר שלא כהרגלו לשמור על שתיקה בסיום, מעידה על כך שאולי כל ההתקרבות שחלה לאחרונה אינה מסמלת חזרה עתידית שלו לקדמת הבמה הבית”רית.

  “ארקדי עדיין רוצה להיפטר מבית”ר”, מכריז חד משמעית נציגו בקבוצה עו”ד ישראל שלו. “גיידמק מאוד אוהב את הקבוצה, היא קרובה ללבו והוא אפילו נתן שני מיליון שקלים השנה למרות שלא היה חייב, ולמרות שגם הצהיר לפני כן שלא יעשה זאת. הקבוצה חשובה לו והוא לא רוצה שהיא תתפרק במשמרת שלו, אז הוא נתן את הכסף. עדיין, המטרה שלו נותרה בעינה - למצוא משקיע שייקח ממנו את בית”ר”.

  בינתיים, בעניין המשקיעים הפוטנציאליים, מעיד קורנפיין כי “לא יודע לי על משקיעים פוטנציאליים. אני גם לא חלק מהחיפוש. הייתי מעורב בכך בעבר, לתקופות מסוימות, אבל היום אני עסוק רק בניהול הקבוצה, וזו מספיק עבודה. כשיש אנשים שמתעניינים ופונים אלינו, אז אני מציג בפניהם את כל הנתונים”. המחשבה, או יותר נכון התקווה, כי טלמן איסמאילוב יהיה המיליארדר שייקח לעצמו את בית”ר ויפטור את גיידמק ואת האוהדים מהעונש שבחיים המשותפים, אינה קיימת. “איסמאילוב גם לא נתן תרומה לקבוצה וגם לא ממש היתה ציפייה שהוא ייתן”, אומר שלו, “הוא וארקדי היו אחראים למימון הנסיעה לצ’צ’ניה. שום דבר מעבר לזה”.

  במועדון ממשיכים ומסבירים כי “ארקדי לקח אותנו לצ’צ’ניה לא כדי שמישהו ירכוש את בית”ר, אלא כדי לעזור לקשרים שלו שם. זה עניין של עסקים וביסוס שמו בקהילה היהודית. זה היה מאוד חשוב לו ולכן נאלצנו לעשות את זה. אין קשר לעולם המוסלמי ואין קשר למשקיע עתידי. הכל כאן היה אינטרס של ארקדי”.

  לאחר שהוכיחה במשך שנים כי היא לא מסיבה לו לגיידמק גאווה ותועלת רבה, שבה בית"ר לשרת את הבעלים. מאז שהפך לבעלים לפני כשבע שנים וחצי, במהלכן השקיע בקבוצה כ־400 מיליון שקל, הפסיד גיידמק עוד מאות מיליונים רבים, אם לא מיליארדים, בגלל השקעותיו הפזרניות בארץ. “גיידמק כבר מזמן רוצה שקט מבית”ר ורוצה שקט מהכדורגל”, אומר שלו, “הבעיה היא שאף אחד לא לקח ממנו את האחריות על הקבוצה, וכפי שכבר אמרתי, הוא לא רוצה לעזוב אותה כפגר בצד הכביש”. אך למרות כל אלו, למדנו במשך השנים שגיידמק הוא דמות מאוד בלתי צפויה. המסע עם בית"ר לצ’צ’ניה, אחרי נתק ממושך מהקבוצה, היה בלתי צפוי. גם ההופעה בטדי השבוע, לצדו של ניר ברקת, היתה לא צפויה. אין לדעת מה צופן העתיד כשמדובר בבעלים של בית"ר.

  נדמה כי מי שאינם שוגים באשליות כלשהן הם חברי עמותת האוהדים. מוטי ירוחם, מראשי העמותה, שתרם עשרות אלפי שקלים במהלך הקיץ האחרון, סבור כי “הסיפור עם ארקדי מוכר, אין בו שום חדש. הוא בא כשמתחשק לו ואז נעלם להרבה מאוד זמן. לנו אין שום ציפיות לגביו. לכן אנחנו מוכרחים להמשיך בשיא המרץ, כי לצד ההצלחה המקצועית הגדולה שלנו העונה, אנחנו חייבים לחשוב גם לטווח הרחוק. בקרוב נתחיל בגיוס הכספים מהאוהדים, ואני מקווה שנגייס אפילו יותר ממה שהצלחנו בעונה שעברה (שני מיליון שקלים; י.ב)”.

  ירוחם מתאר את ישיבות הדירקטוריון בהשתתפות שלושת נציגי האוהדים כהצלחה גדולה, ובעיקר כמודל שיכול לעבוד טוב בעתיד. “ברור שבית”ר צריכה עזרה כלכלית וברור שיעשה לנו רק טוב אם יגיע משקיע", הוא מספר, "אבל גם אם יבוא אחד, האוהדים של הקבוצה מוכרחים להיות מעורבים כפי שאנחנו מעורבים השנה. זו גם אחת הסיבות, לדעתי, להצלחה המקצועית הגדולה. תן לי לעבור את הפועל תל אביב קודם, קשה כרגע לחשוב על העונה הבאה”.

  עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

  לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

  כתבות מומלצות

  מצעד הדגלים באזור שער שכם בשנה שעברה. שוב מתברר שאין דין שמאלן כדין מתנחל

  הממשלה וגופי הביטחון מגבים את העבריינים. ואת מי עוצרים? את השמאלנים כמובן

  מכוניות במגרש חניה

  "זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

  פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

  במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב

  עדי גרתי

  זאת הייתה תשובה מושלמת - כך מסבירים "כיבוש" ב-25 מילים בלבד

  נאסים שומאן בביתו, השבוע. הוא וחברו לא נטלו חלק פעיל בהפגנה, רק הלכו על הכביש

  שני סטודנטים הלכו להם, ולפתע חיילים המטירו עליהם אש כבדה

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

  כתבות שאולי פספסתם

  בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

  המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

  ריי דליו

  מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

  ישראל פישר

  יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

  מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

  קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

  בת ים

  שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?