איפה הגרוש? |

3-3 דרמטי בין ישראל לפורטוגל

פורטוגל עלתה ליתרון אחרי שתי דקות, חמד (24), בן בסט (40) וגרשון (70) הפכו, פושטיגה צמצמם (72) וקווינטראו השיג את השוויון בדקה ה-93

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספורט הארץ

הקמפיין הנוכחי היווה את נקודת השבר ביחסים שבין נבחרת ישראל לאוהדיה. היום (שישי), אפשר היה לומר שהנבחרת של אלי גוטמן הרוויחה שוב את האהבה של הקהל הישראלי. באיצטדיון רמת גן המלא, הציגה הנבחרת את המשחק הטוב ביותר שלה בקמפיין הנוכחי וקיבלה רוח גבית משמעותית להמשך הדרך.

עד לדקה ה-93. אולם לבסוף, למרבה הצער, התסריט הקבוע והמייאש חזר על עצמו. קווינטראו הפורטוגלי כבש בתוספת הזמן, השווה ל-3-3, ושוב השחקנים בכחול לבן יוצאים מאוכזבים, הפעם אחרי משחק טוב שלהם.

הפתיחה היתה גרועה מכל תסריט אותו דמיינו גוטמן ושחקניו. כבר אחרי שתי דקות כבש ברונו אלבש את הראשון, אחרי כדור קרן שהרים ולוסו. ישראל נראתה רע מאוד באותן דקות, וכמעט וספגה גם את השני. אך אחרי שיצאה קצת מההלם, החלה הנבחרת של גוטמן להניע כדור בחצי המגרש הפורטוגלי ולחשוב התקפה. השער הגיע בדקה ה-24.

בירם כיאל, שפתח בסופו של דבר על חשבונו של ערן זהבי, מצא את יובל שפונגין באגף ימין, המגן שלח כדור רוחב שעבר בין רגליו של עדן בן בסט והגיע אל תומר חמד, שבסיבוב נהדר כבש את שער השוויון. שער מצוין לחלוץ מאיורקה, שהופך למלך השערים באזור האירופי של המוקדמות עם שערו השישי בקמפיין.

קווינטראו חוגג את שער השוויון בתופסת הזמןצילום: ניר קידר

הנבחרת הישראלית לא הסתפקה בכך, ובדקה ה-40 הגיע השער השני. איתן טיבי שלח כדור לחמד שהמשיך את מסלול הכדור עם עקבו לכיוונו של בן בסט. חלוץ טולוז השתלט על הכדור, ושחרר פצצה לרשת של פטריסיו, שהרימה את 40 אלף הצופים בר"ג לשמיים. נבחרת ישראל מצליחה להתאושש מפתיחה זוועתית, ועולה ל-1-2 מדהים מול הנבחרת של פאולו בנטו.

הפורטוגלים פתחו טוב את המחצית השנייה, אבל כשלו להפוך את ההזדמנויות הרבות שלהם לכיבושים. הנבחרת הישראלית היתה על תקן נעלמת. עד הדקה ה-70. נאתכו הרים כדור קרן לרחבה הפורטוגלית, גרשון התרומם מעל כולם וכובש את השלישי של ישראל, מי היה מאמין! אך רונאלדו לא העניק זמן רב לחגיגות הישראליות, ובדקה ה-72 דהר בחצי המגרש של ישראל, הגיע לרחבה של אוואט ומצא את פושטיגה הלא מכוסה שצמצם ל-2-3. משחק משוגע ברמת גן. לאחר השער, המשיכה ישראל להתגונן ו-ויתרה באופן מוחלט על משחק ההתקפה שלה.

בדקה ה-93 הגיעה סטירת הלחי המצלצלת, כשאוואט נכשל לקלוט כדור גובה, טיבי ובן חיים נכשלו בהרחקת הכדור, ופאביו קווינטראו כבש מקרוב את השוויון עבור פורטוגל וקבע את תוצאת המשחק: 3-3 מטורף וחמוץ-מתוק עבור נבחרת ישראל.

בעקבות התוצאה, שתי הנבחרות שומרות על מקומן בטבלה - ישראל שנייה ופורטוגל שלישית - כששתיהן עם 8 נקודות, ולישראל יחס שערים עדיף. שתי הנבחרות ימתינו ליתר תוצאות הבית, שישוחקו בהמשך: לוקסמבורג תאחר את אזרבייג'אן, כאשר צפון אירלנד תפגוש את רוסיה מחר, במשחק שנדחה עקב הצטברות שלג על כר הדשא.

ישראל - פורטוגל

מהלך המשחק:

דקה 93 - 3-3. טעות נוראית של אוואט עולה לנבחרת השיראלית במשחק. השוער הישראלי עולה ברפיסטת לכגור הרוחב, שומט את הכדור ואין אף אחד שימנע מקווינטראו להשיג את השוויון. שוהב אותו סיפור מוכר, הנבחרת הישקראלית שוב בועטת בדלי.

דקה 79 - הפורטוגלים לוחצים, ישראל ירדה למגננה.

דקה 72 - 2-3. שתי דקות. זה הזמן שנתנו הפורטוגלים לנבחרת ישראל לחגיגות ואז לקח רונאלדו את הכדור, דהר אתו עד לרחבה של אוואט ובה מצא אתצ פושטיגה פנוי. המשחק עוד לא גמור.

דקה 70 - 1-3. נאתכו מרים את כדור הקרן ורמי גרשון בהתרוממות נהדרת, מעל אלבש, כובש את השלישי לישראל. משחק מדהים לנבחרת ישראל.

דקה 61 - ויירינה מעביר כדור חד לרחבה אבל הנבחרת הישראלית שוב מצליחה להרחיק.

דקה 56 - כדור הקרן מגיע בסופו של דבר לולוסו שמכ-20 מטר בועט כדור חזק וטוב דחולף במעט מעל למשקוף של אוואט.

דקה 56 - רונאלדו מסדר לפושטיגה כדור נהדר בתוך הרחבה הישראלית, אבל טיבי גולש נהדר ומרחיק לקרן.

דקה 54 - גרשון מעביר כדור רוחב לרחבה הפורטוגלית אבל בן בסט הלא מכוסה בועט רע החוצה ומפספס הזדמנות טובה להגדיל את היתרון הישראלי.

דקה 48 - נבחרת פורטוגל פותחת בסערה את המחצית השנייה, אך בינתיים ישראל עומדת בפרץ.

כריסטיאנו רונאלדו ורמי גרשון, הערב ברמת גן

דקה 45 - פורטוגל ממשיכה לתקוף, פושטיגה מקבל כדור נהדר שמציב אותו לבגד מול אוואט אבל בן חיים מגיע מאחור ובגלישה נהדרת מציל את ישראל מהשער השני.

דקה 45 - קוונטריאו ממשיך מהאוויר כדור רוחב אל תוך הרחבה של אוואט אבל השוער מקדים את רונאלדו.

דקה 40 - 1-2 ישראל. טיבי מעביר כדור ארוך לכיוונו של חמד שממשיך בעקב אל בן בסט שמוצא עצמו לבדו מול פטריסיו ומפציץ את הרשת. שער נהדר לישראל שהופכת את המשחק. מומנטום שכולו כחול-לבן בר"ג.

דקה 33 - מיירלש שולח כדור נהדר לפושטיגה, שעובר את אוואט, אך מול שער ריק מועד, מצליח להתאושש אבל הבעיטה השנייה שלו חולפת ליד הקורה. ישראל ניצלת ממצב מסוכן.

דקה 24 - 1-1. כיאל מוסר לשפונגין באגף ימין, המגן מעביר כדור רוחב ,שעובר בין רגליו של בן בסט, ומגיע לחמד שמסתובב נהדר על פריירה וכובש שער נהדר שמחזיר את הנבחרת לחיים ואת הצבע ללחיים של גוטמן.

דקה 21 - בן חיים עושה עבירה 25 מטר משערו של אוואט, רונאלדו ניגש לבעוט, אבל הכדור שלו פוגש בחומה.

צילום: ניר קידר

דקה 16 - שוב פורטוגל יוצאת במהירות מסחררת להקפה. וארלה פורץ באגף ימין, מעביר כדור רוחב אבל הפעם בן חיים נמצא כדי להרחיק לחוץ.

דקה 13 - תרגיל יפה של ישראל מהכדור החופשי. נאתכו משחרר פס מדוד לבן בסט הלא מכוסה באגף ימין, אבל הבעיטה שלו חלשה ולא מדויקת.

דקה 12 - נאתכו בפעולה יפה, מעביר כדור לבן בסט אבל החלוץ הישראלי מוכשל, כדור חופשי לישראל מכ-20 מטר אלכסונית מהשער.

דקה 5 - שוב ההגנה הישראלית מתקשה להתמודד עם המהירות הפורטוגלית, אך הפעם יוצאת בשלום, כשרונאלדו משחרר כדור חלש לכיוונו של אוואט שקולט בלי בעיות.

דקה 2 - 0-1 לפורטוגל. פתיחה אומללה של ישראל. ולוסו מרים כדור קרן, אלבש מתרומם מעל כולם ונוגח את ה-0-1 של פורטוגל. לא כך רצו גוטמן והנבחרת שלו לפתוח את המשחק.

דקה 1 - המשחק בר"ג יצא לדרך.

הרכבים:

ישראל: דודו אוואט; יובל שפונגין, איתן טיבי, טל בן חיים, רמי גרשון; שרן ייני, ביברס נאתכו, בירם כיאל, מאור מליקסון (72, ליאור רפאלוב); עדן בן בסט (81, יוסי בניון), תומר חמד (63, אלירן עטר)

פורטוגל: רוי פטריסיו; ז'ואאו פריירה, פפה, ברונו אלבש, פאביו קווינטראו; מיגל ולוסו (60, קרלוס מרטינס), ז'ואאו מוטיניו, ראול מיירלש (74, הוגו אלמיידה); סילבסטרה וארלה (60, ויירינה), כריסטיאנו רונאלדו, הלדר פושטיגה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ