מלחמת הספינים של ארקדי גיידמק ואלי טביב

האחד טוען שהרוכש החדש שגייס יזרים מיליוני שקלים, השני רתם לצדו את האוהדים ומאיים בהפגנות. אם לא ימצא פיתרון בקרוב, ייפגשו השניים בבית המשפט

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

הוועדה להעברת זכויות בהתאחדות לכדורגל תקיים בשעה הקרובה דיון בנוגע לתקופת הצינון של אלי טביב ובדרישה של הפועל תל אביב למנוע מבעלי המועדון לשעבר לרכוש את בית"ר ירושלים. ההערכה היא כי הוועדה תתעלם מבקשת הפועל ותענה לזו של טביב, מאחר ומדובר בתקופה מאוד קצרה בה החזיק בקבוצה. אפשרות נוספת היא שהוועדה תבקש מטביב להתייצב לדיון נוסף, שייערך בתום רכישת בית"ר מידיו של ארקדי גיידמק.

בדומה למאבק הבעלות בהפועל תל אביב בין טביב למוני הראל, כך גם רכישת בית"ר עלולה להגיע לבית המשפט. אחרי שטביב סיכם עם ראשי עמותת האוהדים על רכישת הקבוצה באמצעות סעיף שנחתם עם גיידמק בעונה שעברה, הפתיע הלילה הבעלים והודיע כי חתם על העברת מחצית מהבעלות של הקבוצה לאיש העסקים הצ'צ'ני תמיר מג׳ידוב. גיידמק הודיע מרוסיה כי כל התנאים סוכמו, וכבר בימים הקרובים יעביר השותף החדש חמישה מיליון דולר לקופת המועדון.

הצעד של גיידמק מחזק את הטענה כי הבעלים כלל אינו רוצה למכור את בית"ר, ואם כן - לא לאלי טביב. מלבד הכספים שבית"ר אמורה לקבל כספים ממס הכנסה, יש לזכור שהקבוצה מעניק לגיידמק אחיזה תקשרותית, גם בארץ וגם ברוסיה. האוהדים מאשימים את גיידמק בפגיעה קשה במועדון, ומתכוונים יחד עם טביב לפנות לבית המשפט כדי לקבל את הזכויות על הקבוצה. גיידמק מצדו אינו חושש מהגעה לבית המשפט, אולם הליך משפטי ממושך ימנע הזרמת כספים לקבוצה, וכפועל יוצא לא יאפשר החתמת מאמן ושחקנים.

תמיר מג'ידוב וארקדי גיידמק במהלך המסע לצ'צ'ניה. איש קש או רוכש לגיטימי?צילום: אסף שקד / האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

כזכור, מג׳ידוב היה זה שתיאם את ביקור בית"ר ירושלים בינואר השנה בצ'צ'ניה. מקורב לגיידמק מספר כי מדובר באיש עסקים רב השפעה, ששירת בצה"ל במשמר הגבול וירד לצ'צ'ניה. בסביבתו של טביב טוענים מנגד כי מדובר באיש קש של הבעלים, שכל תכליתו מניעת מכירת הקבוצה.

במידה והעסקה לא תצא לפועל, מתכוונים אוהדי הקבוצה להחריף את המאבק נגד גיידמק, שמצדו מאיים שצעדים שכאלה רק יפגעו ברצונו למכור את המועדון. "ארקדי עושה לאוהדי בית"ר בדיוק מה שטביב עשה לאוהדי הפועל", נמסר ממקורבי האוליגרך, "אוהדי הפועל פגעו באלי טביב למרות התארים שהביא להם והוא החליט להתנקם בהם, אז עכשיו שלא יתפלא מדוע גיידמק - שתרם 400 מיליון שקל לקבוצה והביא לה שתי אליפויות - נוהג בצורה דומה".

בינתיים, שני הצדדים החלו בתחרות הספינים עלי ידי העברת ידיעות לתקשורת. טביב הודיע כי בכוונתו להשקיע ממון רב על מנת שבית"ר תחזור לצמרת, בעוד גיידמק אומר כי המשקיע החדש יעביר כבר השבוע כספים למועדון, שישמשו להחתמת אבי ריקן לשנתיים. בפועל, דבר ממבול הידיעות אינו נכון, והן נועדו רק לשרת את האינטרסים השניים בדעת הקהל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ