משה בוקר

אחרי שבועות ארוכים ומייגעים, אישרה הוועדה להעברת זכויות של ההתאחדות לכדורגל את העברת בית"ר ירושלים מידיו של ארקדי גיידמק לאלי טביב ולעמותת האוהדים של המועדון. כזכור, דיון ראשוני בבקשה להעברת הזכויות התקיים בשבוע שעבר, אולם ההכרעה בסוגיה נדחתה לאחר דרישת הוועדה לקבל מספר מסמכים בנוגע להתקשרות טביב עם עמותת האוהדים. לפי ההסכם הסופי, יחזיק טביב ב-75 אחוז ממניות המועדון ואילו עמותת האוהדים ב-25 האחוזים הנותרים. במסגרת הצהרות הצדדים, אישר בא כוחו של טביב כי הוא נוטל על עצמו את כל ההתחייבות וחובות המועדון ללא סייג, וכי לא תהיינה לו תביעות או טענות כנגד גיידמק.

במסגרת ההחלטה, מצאה הוועדה לנכון להדגיש מספר נושאים שעלו במהלך הדיונים. ראשית, נדרשה הוועדה להליך הפלילי התלוי נגד הבעלים החדש, החשוד בתקיפת קטין: "במידה וטביב יורשע בעבירות הנ"ל תשוב ותעלה סוגיית הבעלות בקבוצה (...) מפאת מהותן, חומרתן או נסיבותיהן של העבירות אין טביב ראוי להיות בעלים של קבוצת כדורגל".

אלי טביב. בונה על המינויים ועל החזרים ממס הכנסה

גם סוגיית מעמדו של טביב בהפועל תל אביב נבחנה, והובהר לו כי לא יוכל לממש זכויות בקבוצתו הקודמת הפועל תל אביב, ואם ברצונו לתבוע כספים שהוא שסבור השייכים לו, עליו לעשות זאת רק דרך בית משפט."טביב וכל חברה מטעמו מוותרים על זכות ההשבה לקבלת מניות בחברת (מוני) הראל", נכתב בהחלטה, "בכך יימנעו החשש ואף מראית העין של מעורבות טביב בשתי קבוצות בו זמנית".

בהמשך לקביעה זו, הודיעה הוועדה על קיצור תקופת הצינון של הרוכש, שיוכל להיכנס לתפקידו כבר עתה ולא רק ב-18 ליולי כפי שנקבע תחילה: "נוכח העובדה כי אנו נמצאים בפתחה של עונת המשחקים 2013/14 ונודעת חשיבות לכך שניתן יהיה לערוך את ההכנות הנדרשות לקראת עונה זו, לרבות הכנת תקציבית והתקשרויות עם שחקנים, מאמנים ובעלי תפקידים, סבורה הוועדה כי נכון יהיה, בנסיבות מיוחדות אלה, לאשר את העברת הזכויות, כבר עתה"

נקודה מעניינת בהחלטה מתייחסת למסמך המוכיח את היעדר ההרשעות של טביב, אותו נדרש להמציא ממקום מגוריו בארצות הברית. לשם המצאת האישורים הפדרליים, קרי מן ה-FBI, הכרוכים בנסיעתו של טביב למיאמי, העניקה לו הוועדה ארכה של 21 ימים להגשתם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

רחוב פינסקר
בתל אביב, גלויה
מ— 1940 לערך.
עיר שדיברה יידיש
ובעיקר ספרה
ביידיש

ספר הזיכרונות שהותיר אחריו חושף כישרון מפתיע של סופר גדול

רינאוי-זועבי

טירללת מדינה שלמה, את צריכה לענות. "צודק, אבל אני מנתקת"

סמי ברדוגו. "אין לי דמיון"

סמי ברדוגו מנוכר להומוסקסואליות, למזרחיות ולחיים עצמם

נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים. דרעי היה ונשאר המורה הרוחני שלו

לא מת, לא גוסס, ולא בבית חולים: תיק 4000 חי ונושם

איור

יש ילדות שההתבגרות המינית שלהן מתחילה בגיל 6. אין הסבר לתופעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?