ראשי הקבוצות הודיעו: ליגת העל תיפתח ב-24 באוגוסט

בפגישה בין נציגי מינהלת הליגה לבקרה התקציבית הוחלט כי העונה תצא לדרך כמתוכנן, גם ללא תמיכת הטוטו. ניר חפץ: "כולי תקווה שיגובש הסכם לטובת הקבוצות"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

שני שיאים נרשמו היום בישיבת מינהלת הליגה במשרדי הרשות לביקורת תקציבים ברמת גן. הראשון היה כשבעלי מכבי חיפה יעקב שחר, איש ספורט בכל רמ"ח איבריו, ביקש לצפות במשחה הגמר ב־50 מטר גב באליפות העולם בברצלונה. האירוע השני היה כשחברי הוועדה לניהול המשא ומתן עם הטוטו - המורכבת משחר, משה דמאיו וג'קי בן זקן - דיווחה על התקדמות במגעים בין ההתאחדות לכדורגל לרשות הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט בנוגע ליישום מסקנות ועדת זליכה.

על סמך פריצת הדרך ומתוך תקווה שהפשרה המסתמנת תוליד הסכם שיווק חדש עם הטוטו, הכריזה המינהלת על פתיחת משחקי הליגה לעונת 2013/14 במועד שנקבע מלכתחילה, 24 באוגוסט. גם במידה ולא יושג הסכם עם הטוטו, המוערך ב־80 מיליון שקל, החליטו בעלי הקבוצות להתחיל את העונה כסדרה, זאת לאחר שאבי לוזון הודיע כי יכנס מחר ישיבת הנהלה בהתאחדות, בה יודיע על חסות חדשה לליגה, המוערכת ב־40 מיליון שקל, ככל הנראה מאירגונים באירופה. יו"ר הרשות לביקורת תקציבים רו"ח עופר אורליצקי הסביר כי יאפשר לקבוצות לפתוח את העונה עם ההסכם המקוצץ, בתנאי שראשי הקבוצות ירחיבו את הערבויות האישיות.

"יש כמה צינורות שמנסים למצוא פיתרונות, יש סיבה לאופטימיות. בסופו של דבר יהיה הסכם עם הטוטו", אמר אחד מחברי המינהלת ל"הארץ". "אנחנו באווירה טובה, החלטנו לא ללכת למלחמה, אלא לנסות לפתור דברים לטובת הכדורגל והספורט", הוסיף בעלי הפועל חיפה, יואב כץ. חבר הנהלה אחר טען כי אף קיימת אפשרות לפגישה ביום חמישי הקרוב בין לוזון לשרת הספורט לימור לבנת - לראשונה מאז פרץ הסכסוך בין השניים בנוגע למועמדותו של לוזון לקדנציה שלישית כראש ההתאחדות.

ג'קי בן זקן

"הוחלט לפתוח את הליגה ב־24 באוגוסט מתוך תקווה שעד אז יגובש הסכם שיווק לטובת הקבוצות ולטובת ציבור אוהדי הכדורגל בישראל", אמר בתום הפגישה יו"ר המינהלת, ניר חפץ. "כולי תקווה שייחתם הסכם שיווק עם הטוטו כבר בשבוע הקרוב", חיזק את הדברים בעלי מ.ס. אשדוד, בן זקן, "אך אם זה לא יקרה, כנציג הקבוצות הקטנות אני יכול לומר שאת ה־2-1.5 מיליון שקל החסרים בתקציבי המועדונים נפתור יחד עם המינהלת וההתאחדות. מצאנו לכך פתרונות".

בישיבה נכחו נציגים מכל הקבוצות, כאשר בעלי מכבי פ"ת, עמוס לוזון, היה היחיד שהתנגד לפתיחת העונה לפני חתימת הסכם עם הטוטו. עוד לפני חילופי הדברים הודיעה ההתאחדות כי היא מעבירה את סמכות הניהול והזכויות על ההכנסות מחסויות לידי המינהלת לתקופת הרצה בת שנה, שאחריה יוחלט אם להאריכה לשלוש עונות נוספות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ