ועדת האיתור צפויה לאשר כהונה נוספת לאלי גוטמן

למרות הצעתו של שטרן חלובה למנות את אלי אוחנה ואבי נמני, נותר מאמן הנבחרת המועמד המוביל ונהנה מרוב בין חברי הוועדה

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

בתקופה האחרונה הציע שטרן חלובה, מ"מ יו"ר ההתאחדות לכדורגל, למנות לנבחרת ישראל צמד מאמנים שיורכב משני שחקני עבר בולטים - אלי אוחנה, מאמן נבחרת הנוער, לצד סוכן השחקנים אבי נמני. מאחורי הקלעים נערכו שיחות לא מעטות בנושא, כשנמני מקרב אליו מספר גורמים בהתאחדות ובתקשורת בניסיון לקדם את המהלך. יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, אינו מתלהב מהרעיון, ומנגד לא פוסל אותו. חרף הניסיונות נותר אלי גוטמן, מאמן הנבחרת בשנתיים האחרונות, המועמד המוביל.

בימים הקרובים תתכנס הוועדה לאיתור מאמן הנבחרת, בה חברים לוזון, חלובה, מנכ"ל ההתאחדות רותם קמר, דרור קשטן וצבי רוזן. ככל הנראה בתוך שבוע יוכרז מאמן הנבחרת לקמפיין המוקדמות ליורו 2016. בישיבה הראשונה עתיד לוזון להביע את דעתו. אחרי הצגת דו"ח סיכום הקמפיין שהגיש גוטמן, יקיימו החמישה דיון. לכל אחד מהחברים תהיה אפשרות להציע מועמד, אולם אין בכוונתם להתחיל בסדרת ראיונות עם מועמדים רבים. למעשה, ייתכן שיגיעו להחלטה כבר בפגישה הראשונה. לוזון וחלובה צפויים להגיע לדיונים עם עמדה אחידה. דעתם של קשטן ורוזן אינה ידועה, אך שניהם לא יתמכו במינוי נמני. נכון לעכשיו נראה כי גוטמן נהנה מרוב בוועדה.

״גוטמן לא הצליח בקמפיין האחרון", הבהירו אתמול גורמים בהתאחדות, "לצד המקום השלישי, היו לנבחרת מטרות נוספות - לקדם שחקנים, להציג יכולת משכנעת ולקרב את האוהדים לנבחרת. עדיין, בהתחשב באפשרויות הקיימות ובכך שמאמני נבחרת בעבר למדו מטעויות הקמפיין הראשון והצליחו יותר בשני, יש מקום לתת לגוטמן קדנציה נוספת״.

לוזון, מצדו, מכוון גבוה: "המטרה, ולא חשוב מי יהיה המאמן, היא להגיע ליורו הבא. כל דבר מתחת לזה יהיה כישלון. צריך למצוא את האיש המתאים ביותר להשיג את המטרה״.

אלי גוטמן. "בהתחשב באפשרויות הקיימות ובכך שמאמני נבחרת בעבר למדו מטעויות הקמפיין הראשון והצליחו יותר בשני, יש מקום לתת לגוטמן קדנציה נוספת"צילום: ניר קידר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ