משה בוקר

ב־99.9% מהמקרים, הבעיטה האחרונה במשחק כדורגל היא סתמית. מסירה קצרה, מסירה ארוכה, הגבהה סתמית לרחבה. רגע נשכח, שאחריו עוברות שתי הקבוצות לפאזה הבאה - החגיגות, הדכדוך. כשערן זהבי קיבל הערב את הכדור, נותרו על השעון שניות בודדות. הבעיטה שלו, האחרונה במשחק, תיזכר שנים. כאשר חמקה מעבר להישג ידו של בוריס קליימן, הוכרע לטובת מכבי תל אביב דרבי דרמטי בו נותרה בעשרה שחקנים וכבר עמדה על סף הפסד. עמו, הוכרעה כנראה גם האליפות.

שש דקות קודם לכן, נזעק רן בן שמעון להרגעת שחקני הפועל החוגגים אחרי שפנדל של עומר דמארי העלה אותם ליתרון. זה עוד לא נגמר, התריע. אפילו הוא לא הבין כמה צדק. בזמן שנותר, הפגינו מכבי וזהבי פעם נוספת את הווינריות הטמונה בהם. האם מעבר לכל הכשלים המקצועיים שלה - כמו הפערים האדירים ברמת ההגנה וההתקפה, שהופגנו שוב הערב - הפועל פשוט לוזרית? ניתן לתוצאה לדבר בעד עצמה. 2–1 אדום בדקה ה־87 הפך ל־3–2 צהוב בדקה ה־93. "זה סיפור העונה שלנו", אמר בן שמעון, "לא כל דבר אפשר להסביר בכדורגל, זה חלק מהחיים. זה הפסד כואב שלא היה צריך להתרחש".

זה יכאב במיוחד להפועל, שבמשחק הטוב ביותר שלה העונה הצליחה הפעם להפוך את הדרבי לדו צדדי. מצד אחד זהבי, מצד שני דמארי. בעצם, היה גם צד שלישי. ראדה פריצה, שפתח כחלוץ בודד, החזיק עד היום בסטטיסטיקה מרשימה - מכבי ניצחה בכל דרבי בו כבש. הבעיה שהופעתו בדרבי הזה ארכה רק 37 דקות, עד שפגע עם מרפקו בבריאן גרז'יצ'יץ' והורחק.

האלופה שבדרך. הבעיטה האחרונה במשחק תיזכר שנים ארוכות

בשלב הזה הפועל כבר פיגרה משער של זהבי, שנעזר בטעות של בוריס קליימן כדי להבקיע בדרבי רביעי ברציפות. אלא שההרחקה שינתה את המשחק. חמש דקות אחר כך נגח דמארי שער שוויון. החגיגות שלו לעיני הקהל של מכבי, כשהוא משחזר את תנועת הירי של זהבי, הדגישו כי אין לו כוונה להפוך בעתיד לצהוב.

משחק שהחל עם הרכבים זהירים, הלך ונפתח. סוזה הבין כי ללא חלוץ מטרה קבוצתו גם תיאלץ להתגונן רוב הזמן וגם תתקשה להגיע למצבים, ושלף את ברק בדש. כשהשליטה של הפועל לא הניבה שערים, הכניס רן בן שמעון את בסרט עבדורחימי ובהמשך את פטר אורלנדיץ'. 42 דקות חיכו כולם שמשהו גדול יקרה - ואז שלושה כאלה קרו. תחילה גילי ורמוט צלל ברחבה, ודמארי כבש מהנקודה הלבנה את שערו ה־21 העונה. אחר כך טל בן חיים - בקושי דקה על המגרש - הוכשל על ידי אוראל דגני וזהבי איזן בפנדל משלו. לקינוח שוב הגיח הווינר הגדול של האלופה. מכבי וזהבי 3, הפועל ודמארי 2.

כן, ורמוט, עוד דרבי צהוב

"זה ניצחון של האופי והאישיות של השחקנים שלי, היה לנו שבוע נהדר של עבודה שהתבטא ברגליים טריות ובמשחק נהדר בדקות הסיום", סיכם סוזה, "יש לנו הרבה אפשרויות והרבה רעיונות. הקבוצה הזאת שוב הוכיחה כי היא יכולה להתעלות על אף כל הקשיים".

מהלך המשחק

דקה 93: שער! איבוד כדור במרכז עולה להפועל ביוקר. מסירה של בדש מגיעה לזהבי, שממשיך בנגיעה לשער. סוזה והשחקנים מקיפים אותו מכל עבר. 2-3 מדהים.

זהבי, בפעם השלישית

דקה 91: הצלה אדירה של קליימן, שהודף מחשימה מטרים בעיטה מסוכנת של בן חיים.

שער 88: שער! לא חולפת דקה, ודגני מכשיל בבוטות את טל בן חיים המחליף. זהבי מדייק מהנקודה, 2-2.

דקה 87: שער! דמארי לפינה הימנית.

דקה 85: פנדל! גילי ורמוט בצגה מרגשת סוחט פנדל אחרי עבירה דמיונית של קולינאס. שחקני מכבי מתנפלים על חכמון והקוון, ללא הועיל.

דקה 83: אחרי דקות ארוכות של מה שמכנים בספקות המקצועית "שליטה אופטית", שי אבוטבול סוף סוף מאיים על השער עם בעיטה אדירה מרחוק. קולינאס הודף לקרן.

דקה 55: תנועה מצוינת של ליאור לוי בימין. את המסירה שלו מקבל ורמוט, שבועט חזק מחוץ למסגרת.

דקה 50: מסירה של מראבל לרחבה מגיעה לזהבי, שמנער את גרזיצ'יץ', אך נתקל ביציאה טובה של קליימן.

דקה 48: דמארי חומק מההגנה, ובועט שטוח סמוך לקורה.

דקה 43: שער! הפועל מנצלת מהר את היתרון המספרי. גזורי מסובב כדור נהדר מפינת הרחבה, ודמארי מתגנב, מתרום גבוה מעל ייני, ונוגח את השוויון. מלך השערים חוגג את הגול ה-20 שלו במחוות פיו פיו אל עבר שער 11.

דקה 37: אדום! פריצה מתעמת עם גרזיצ'יץ', ושולח לפניו חבטה שעולה לו בהרחקה.

אדום. אלי חכמון מרחיק את פריצה

דקה 33: שער! איינבינדר מוצא את זהבי ברחבה, שמתקדם לימין ובועט שטוח ולא ממש חזק. ואולם, קליימן מאבד ריכוז, והכדור חומק לו בין הרגליים. 0-1 צהוב.

דקה 31: מיטרוביץ' מקפיץ כדור אל עבר זהבי שברחבה, אבל האחרון לא יכול להגיע אליו.

דקה 30: ורמוט רץ בצד ימין. רץ ורץ, אבל מרים לשום מקום.

דקה 15: כדור חופשי להפועל, 25 מטר אלכסונית מהשער. למרות המצב המעניין, טועמה מרים כדור בטוח לידיים של קולינאס.

דקה 8: סדירה מצוינת של דגני מונעת מפריצה להשתלט על כדור עומק שנשלח לעברו ברחבה.

דקה 1: שניות ספורות משריקת הפתיחה, דמאיר גולש ומכשיל את טיבי. אלי חכמון כנראה לא מרגיש בנוח להוציא כרטיס צהוב כה מוקדם.

בין הרגליים. קליימן לא מאמין שזה קורה לו

הרכבים

הפועל: בוריס קליימן, ליאור לוי, אוראל דגני, בריאן גרזיצ'יץ', שמעון הרוש, לוקאס סאשה, שי אבוטבול, סלים טועמה (בסרט עבדורחימי, 60), גילי ורמוט, ישראל זגורי (פטר אורלנדיץ', 76), עומר דמארי

מכבי: חואן פבלו קולינאס, שרן ייני, איתן טיבי, עומרי בן הרוש, רמי מראבל (טל בן חיים, 88), גל אלברמן, ניקולה מיטרוביץ' (יואב זיו, 80), דן איינבינדר, דור מיכה (ברק בדש, 54), ערן זהבי, ראדה פריצה (הורחק, 37)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ