אריה ליבנת
אריה ליבנת

יורם באומן, הפרסומאי ואיש העסקים בן ה-60, מבכירי אנשי הפרסום בארץ, מונה היום ליו"ר מינהלת ליגת העל בכדורגל, לתקופה של שלושה חודשים. המינוי התקבל פה אחד על ידי 14 נציגי ליגת העל, בישיבה שהתקיימה במשרדו של היועץ המשפטי של מכבי ת"א, עו"ד מורן מאירי ברמת גן. יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון נכח אף הוא בישיבה.

אולם בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל אישר את המינוי לתקופה מוגבלת מאחר ולא הוקמה ועדת כשירות למינויו כמתחייב על פי הסכם הרפורמה שהושג עם משרד התרבות והספורט והטוטו-ווינר. בית הדין העליון הסביר בהחלטתו כי כדי לא לפגוע בפעילות הכלכלית של המינהלת, ומתוך הכרה בחשיבות מינוי יו"ר, הוא אישר למנות יו"ר לתקופה של שלושה חודשים, לאחריו באומן יצטרך לעבור את הליכי המינוי הנדרשים.

יורם באומן

על פי הסכם הרפורמה, קבוצות הליגה הלאומית אמורות להצטרף למינהלת בעוד שנה, אולם שלוש קבוצות - הפועל ר"ג, הכח ר"ג ומכבי הרצליה - פנו לבית הדין העליון בדרישה להיות בעלות זכות הצבעה במינהלת כבר העונה. דרישתן נדחתה, אולם בית הדין קבע כי לליגה הלאומית יינתן ייצוג של שני משקיפים מטעמן כבר עתה. יש לציין כי למרות שקיימה בשלושת החודשים האחרונים מספר ישיבות, המינהלת עדיין לא קמה באופן רשמי.

מנהלת משרד התרבות והספורט אורלי פרומן פנתה במכתב ליו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון לעמוד בהתחייבויות שהושגו בהסכם רפורמה להקים מנהלת שתהווה ישות עצמאית נפרדת מההתאחדות. מההתאחדות נמסר בתגובה: "המכתב מיותר לחלוטין. ההתאחדות עשתה כל מה שהתחייבה לו בהסכם, אישרה את שינויי התקנון באסיפה הכללית ולמעשה אחראית יותר מכל גורם אחר להתהוות המנהלת ולהקמתה. המחלוקות בין הקבוצות שמרכיבות את המנהלת הן עניינן בלבד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ