משה בוקר

רן בן שמעון צפוי לסיים את דרכו בהפועל תל אביב. למרות ההצלחה במשחקי הפלייאוף והשגת הכרטיס לאירופה, ראשי הפועל תל אביב קיבלו החלטה להיפרד מהמאמן החתום על חוזה לעונה הבאה בעלות של 2.5 מיליון שקל.

בהפועל תל אביב מזמן לא היה קונצנזוס בנוגע להחלטה כלשהי, אך במקרה של בן שמעון ישנה תמימות דעים בין מקבלי ההחלטות על סיום עבודתו של המאמן. בהפועל אפשרו בשבועות האחרונים למאמן לנהל שיחות עם קבוצות אחרות וזאת במטרה לצמצם את הפיצויים המגיעים לו במקרה של פרידה, אולם נכון לעכשיו בן שמעון לא מצא משהו אטרקטיבי. המאמן שכר את שירותיו של סוכן השחקנים והמאמנים דודו דהאן בנסיון למצוא קבוצה באירופה. במקביל חששו בהפועל לנהל שיחות רשמיות עם מאמנים אחרים, וזאת כדי לא לגרום לבן שמעון להתחפר בעמדתו בכל הקשור לגודל הפיצוי המגיע לו.

בהפועל החליטו שאינם רוצים להמשיך את ההתקשרות עם בן שמעון, אולם בגלל החוזה הכבד אמרו לו כי יסכימו להשאירו לעונה נוספת בתנאי שיקצץ כ-40 אחוז משכרו. המאמן נענה לקיצוץ אולם סירב לקצץ סכום נוסף אותו דרשה הנהלת המועדון. בנוסף, הבהירו למאמן כי עקב המצוקה הכלכלית לא יהיה מנוס משחרור שחקנים בכירים רבים והעמדת תקציב הנמוך ביותר בתולדות המועדון. בן שמעון אינו מעוניין גם לקצץ בשכרו וגם לאמן קבוצה בתקציב נמוך.

רן בן שמעוןצילום: ניר קידר

גם מערכת היחסים הרעועה בין בן שמעון לחלק מאנשי המועדון, כמו הביקורת על הכישלון בעונה החולפת, לא תורמת לרצונו של בן שמעון להישאר. ״הבעיה היא לא רק הכסף", אומר גורם בהפועל, "העובדה שיצאנו כבר בתחילת העונה ממאבק האליפות והפער העצום ממכבי תל אביב היא מה שהכי כואב לנו. הקבוצה נכשלה העונה בגדול, ועם כל הכבוד לכרטיס לאירופה - השגנו אותו גם בעונה שעברה, עם תקציב נמוך יותר ועם פרדי דוד״.

המועמד המוביל להחליף את בן שמעון הוא אלי כהן "השריף", וגורמים בהפועל בדקו עמו לאחרונה את האופציה לחזור לקבוצה אותה אימן במשך שנתיים, בין השנים 1997 ל-1999.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ