אלי טביב הורשע בתקיפת קטין ובשיבוש הליכים

הבעלים של בית"ר ירושלים נמצא אשם בכל סעיפי הפרשה. התביעה תדרוש עבודות שירות, טביב לא צפוי לערער על ההחלטה

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

אלי טביב הורשע הבוקר (חמישי) בכל הסעיפים בפרשת תקיפת האוהד הקטין של הפועל תל אביב. בדיון שנערך בבית משפט השלום בתל אביב, נמצא בעלי בית"ר ירושלים אשם בתקיפה בנסיבות מחמירות, בהשמדת ראיה ובשיבוש הליכי משפט. ב-9 ביולי יתקיים דיון נוסף בעניינו ובו יינתן גזר הדין; התובעת, עורכת דין מוריה גרין, הודיעה כי תדרוש עונש של ריצוי עבודות שירות.

ראשית הפרשה בזמן מחאת אוהדי הפועל תל אביב במארס 2012, עת טביב היה בעל המועדון. לביתו של טביב הגיע גיא חסין, קטין בן 17 בשעתו, במטרה למחות נגד התנהגותו ואופן ניהול הקבוצה. לפי כתב האישום, מאבטחו של טביב, אילן פניבלוב, אחז את חסין בידו, וכאשר הגיע טביב למקום, החלו השניים לתקוף אותו בבעיטות ובאגרופים בכל חלקי גופו. כמו כן, הואשם טביב בהשמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט לאחר שהתברר כי הוא או אדם מטעמו מחק את תיעוד האירוע ממצלמות האבטחה שמותקנות במקום.

גזר הדין יינתן ב-2.3. אלי טביב

לאור דרישתה של הפרקליטות להטיל על טביב עבודות שירות ולא מאסר בפועל, לא בטוח כי יערער על ההחלטה. בשלב זה, המגמה מבחינת טביב היא לסיים את המשפט הממושך והמתוקשר ולרצות את עונשו. מבחינת בית"ר ירושלים, טביב מתכוון להישאר הבעלים. בית המשפט ככל הנראה לא יטיל קלון על הנאשם, אשר בשיחות סגורות עם אנשיו אמר כי הוא נחוש להישאר במועדון ואף "לסגור חשבון" עם מספר גורמים - ביניהם שחקנים בקבוצה - שיזמו עם ההסתדרות את השבתת האימונים על רקע הלנת שכר. "מי שחושב שההחלטה של בית המשפט תגרום לי לעזוב את הקבוצה טועה", אמר טביב למקורביו, "בכל מקרה, אשאר בבית"ר".

ההתאחדות לכדורגל מסרה בהודעה רשמית כי היא "מצרה על הרשעתו של אלי טביב, וזאת מעצם היותו בעלים של מועדון כדורגל. השאלה אם הוא רשאי להמשיך להיות בעלים תיבחן לאחר מתן גזר הדין בעניינו". בכל מקרה, טביב כבר כבר הכין תוכנית מגירה למקרה הגרוע מכל, ואם יורשע בקלון יעביר הבעלות לבתו.

מעמותת "אדומים" של אוהדי הפועל תל אביב נמסר: "בית המשפט הוציא את האמת לאור. מחאת האוהדים כנגד ניהול המועדון על ידי טביב היתה חוקית לכל אורכה, ללא כל אלימות ותמיד בתיאום מלא עם רשויות החוק. מן הראוי שבהתאחדות לכדורגל יעשו חשבון נפש וימנעו מעבריינים מפוקפקים כמו טביב מלהיכנס לכדורגל הישראלי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ