המינהלת קבעה: רוב המשחקים במחיר אחיד של 50 ש"ח, המחיר המקסימלי יעמוד על 90 ש"ח

בישיבת שנערכה בעקבות מחאת אוהדי הכדורגל, קבעה מינהלת הליגה כי רוב הכרטיסים למשחקי ליגת העל יעלו 50 ש"ח, כשבמשחקים בין הגדולות יוכלו הקבוצות לדרוש 80 שקלים

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

בישיבת מינהלת הליגה שנערכה היום (רביעי) בעקבות מחאת אוהדי הכדורגל על מחירי הכרטיסים הגבוהים, התקבלה החלטה שמחירי הכרטיסים לרוב משחקי ליגת העל יהיו במחיר אחיד של 50 ש"ח. עוד הוחלט על חלוקת משחקי הליגה לשלוש קטגוריות - במשחקים בהם תהיה מעורבת אחת מחמש הקבוצות הגדולות (מכבי והפועל ת"א, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים והפועל ב"ש) יקבע מחיר מקסימלי של 80 ש"ח למבוגר ו-40 ש"ח לחייל/ילד; במשחקים בין חמש הקבוצות הגדולות לבין עצמן, ובפלייאוף העליון בלבד, נקבע מחיר מקסימלי בסך 90 ש"ח למבוגר ו-45 ש"ח לחייל או ילד.

ההחלטה תקפה לעונת המשחקים 2014/15 ותיכנס לתוקפה החל מהמחזור השני. במינהלת הליגה הבהירו כי המחירים שנקבעו הינם מחירים מקסימליים, אך אינם כוללים את העמלות בגין מכירה מוקדמת.

"מינהלת הליגה מודעת להתמודדות הקבוצות עם עלויות כבדות ביותר של אבטחה ושיטור ותפעל להורדת עלויות אלו", נמסר בהודעה שהוציאה המינהלת לאחר הישיבה, "מינהלת הליגה רואה לנגד עיניה את טובת האוהדים והקבוצות - מדובר בצעד חשוב להבאת הקהל למגרשי הכדורגל".

החלטת בעלי הקבוצות בישיבת המינהלת לא גרמה לרגיעה בקרב כל מחנות האוהדים. מבחינת אוהדי הקבוצות הגדולות, אין בהחלטה בשורה של ממש; האוהדים ישלמו 90 שקלים למשחק, הנחה של כ-10-15 שקל. הציפייה היתה למחיר נמוך יותר. ראשי מחאת האוהדים מתכננים לקיים ישיבה בה יחליטו על המשך צעדיהם. ראשי המחאה וארגוני האוהדים טוענים כי 10-20 ש"ח לא ישנו בהרבה את העלויות הגבוהות. ״אם אתה מוסיף את הדלק, האוכל ושניים-שלושה כרטיסים למשפחה, זה עדיין יוצא מאות שקלים למשחק. המחירים צריכים להיות סבירים, סביב ה-50 שקל לכל משחק״, אומר עמיעד מימון, אוהד בית״ר ירושלים.

ישיבת מינהלת הליגה. הכדורגל הישראלי עלול למצוא עצמו במשברצילום: שרון בוקוב

ההצעות שהועלו בישיבה לבצע הנחות לבעלי מנויים או לקבוע מחיר נמוך יותר מ-80 שקלים לא התקבלו, בעיקר בלחץ הגדולות. אחד מנציגי הקבוצות, שלא אהב את הבהילות של הישיבה וההחלטה החפוזה, אמר: ״היה צריך להודיע שהמחירים יירדו כדי להרגיע את השטח לשבועיים בלבד, ובמקביל לנהל מאבק מול הטוטו ומשרד הספורט כדי להפחית את עלויות השיטור. עכשיו, אחרי שהקבוצות הסכימו להפחית את מחירי הכרטיסים, יהיה בלתי אפשרי לקבל סיוע בעלויות השיטור״. גורם נוסף אמר כי אם הקבוצות יקבלו סיוע ממשלתי בעלויות השיטור ניתן יהיה להפחית את המחירים כפי שהאוהדים דורשים, לסכום של 50 שקלים למשחקים רגילים ו-70 שקלים למשחקים של הגדולות.

עמותת אוהדי הפועל תל אביב הגיבה להחלטה: ״החלטת המינהלת מוכיחה כי האנשים שמנהלים את הכדורגל הישראלי הם אנשי שיווק ופרסום מוצלחים, אבל הם אנשים מנותקים מציבור אוהדי הכדורגל. המינהלת למעשה קבעה כי מי שהוא אוהד של אחת מ-5 הקבוצות הגדולות חייב להיות אדם עשיר, בעל ממון רב, שיכול לממן מכיסו את כל הכדורגל הישראלי. עמותת ״האדומים״ חושבת כי מחיר של 80 ש״ח לכרטיס במשחק נגד קבוצה קטנה הוא לכל הפחות הגזמה פראית ואולי אף ניצול ציני של צרכנים שבויים. העמותה תמשיך לפעול להוזלת מחירי הכרטיסים באופן ישיר מול הנהלת הפועל ת״א״.

מארגון כרטיס לכל כיס נמסר: "לא ניתן יד להחלטת המינהלת. המחירים נשארו בשמים, ואנחנו ממש לא מתכוונים לתת להם לקרוע לנו את הכיס, ביחד ננצח! המחאה נמשכת בכל הכוח. לא הולכים למגרשי ליגת העל - רוצים כרטיס לכל כיס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ