ערן זהבי: "לא מרגיש בנוח לייצג את הנבחרת"

קשר מכבי תל אביב ביקר את מאמן הנבחרת ("לא שמעתי ממנו מלה") וראשי ההתאחדות. גוטמן: "ימים יגידו אם נצליח להשאיר זאת מאחור"

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

שלושה ימים אחרי פיצוץ הדרבי התל אביבי ותקיפתו של ערן זהבי על ידי אוהד הפועל תל אביב, קיים קשר מכבי תל אביב מסיבת עיתונאים באיצטדיון בלומפילד, ונראה לפרקים נסער ונרגש, כמעט דומע. שעה קלה לפני שנודע כי הרחקתו נותרה על כנה וכי הוא יחמיץ את משחקה הקרוב של מכבי תל אביב נגד מכבי נתניה (שני, 20:55), אמר זהבי: "אני מרגיש בסדר גמור, אני מקבל הרבה תמיכה ואהבה מהמועדון, מהחברים שלי לקבוצה ומהקהל", אמר זהבי, "מקווה שזה יסתיים במהרה ונחזור לשחק בכדורגל. אני לא מרגיש מאוים, הכל טוב. אני לא חושב שיש לי סיבה להרגיש מאוים. אתם ראיתם את התמונות, זה היה הזוי. אני מקווה שמישהו יתן על זה את הדין. אני לא רואה שמישהו עושה עם זה משהו, אני רואה רק ועדות ושומע דיבורים. לא ראיתי שהכרטיס האדום שלי מול נתניה מבוטל. לאף אחד לא היה את האומץ להודות שעשו טעות והכרטיס האדום מבוטל – נתנו פה פרס לאוהד שנכנס למגרש ועשה מעשה שלא יעשה, לא משנה מה קרה. הוא תקף שחקן כדורגל בליגה הישראלית ובנבחרת ישראל, ואני לא ראיתי שמישהו יצא נגד זה. ברור שגינו אותו בתקשורת, אבל לא עשו עם זה משהו".

זהבי המשיך והביע את אכזבתו מהתנהגותם של גורמים רבים בכדורגל הישראלי, בכללם מאמן הנבחרת, אלי גוטמן. "אני לא מרגיש שאני יכול לייצג את מדינת ישראל באותה מידה. ברור שאני אייצג את הנבחרת כי חלמתי לייצג את הנבחרת מאז שאני צעיר. אני לא אוותר על החלומות שלי בגלל שגורם בהתאחדות לא גיבה אותי, אבל כשהייתי בקפריסין עם 40 מעלות חום לא ויתרתי לרגע על המשחק. עכשיו אני מרגיש שמה שאני מוכן לעשות לטובת הנבחרת לא מקבל תגובה הולמת מההתאחדות. אני לא שמעתי מלה מאלי גוטמן או מההתאחדות לכדורגל.

"הייתה פה חציית קו אדום, זה היה מעשה הזוי, ואני לא ראיתי שמישהו מההתאחדות קם ועמד מאחוריי". ערן זהביצילום: נמרוד גליקמן

"הייתה פה חציית קו אדום, זה היה מעשה הזוי, ואני לא ראיתי שמישהו מההתאחדות קם ועמד מאחוריי. לא שמעתי אף גוף שהיה לו אומץ להרים את הכפפה. מה החוקה אומרת, שהייתי צריך לברוח? לקבל בוקס? מישהו פעם עמד בסיטואציה שתקפו אותו במקום העבודה שלו? אולי אם הייתי תוקף אתכם הייתם יודעים. אף אחד לא יכול לשפוט אותי על התגובה שלי, שהייתה מאוד מתונה. זו אך ורק הגנה עצמית. אני חושב שעל זה צריך להעריך אותי ולגבות אותי, ולא יכול להיות מצב שאני מורחק. מבחינתי, ברגע שאוהד נכנס ותקף אותי, פה נגמר המשחק. כאן הייתה צריכה להישמע שריקת הסיום. מה שקרה אחרי מבחינתי לא קיים. כאן הייתה צריכה להישמע שריקת הסיום. אני זוכר שכשזרקו משהו על הקוון באשדוד המשחק בוטל ואשדוד קיבלו עונש קשה. בגלל שזה ערן זהבי אז לאנשים מותר? כל מה שקורה על חשבוני חוגגים על זה ועושים מזה לא יודע מה. מתעסקים בחגיגה שלי במקום להתעסק בעיקר – אוהד נכנס למגרש כדורגל וניסה להרביץ לשחקן".

בנוסף, הודיע זהבי הודיע כי הוא לא מתכוון לחזור בו מהדרך שבה הוא חוגג את שעריו. "כשחגגתי בדרבי הראשון שהבקעתי מול שער 11 והורדתי חולצה, היו להפועל תל אביב טענות", אמר זהבי, "ילד בן שלוש לא נפגע שעושים לו פיו פיו. למה לא שאלתם לפני שבוע, כשהבקעתי וחגגתי ככה, למה אני עושה את זה? לא עשיתי שום דבר בדרבי הזה שלא עשיתי במשחקים רבים אחרים. אני רוצה לשאול אותכם שאלה – אם אני עוד שבועיים נותן גול דקה 93 נגד בוסניה ועושה פיו פיו, מישהו יגיד שאני מתריס מישהו? אם הייתי רץ וחוגג מול שער 11 היו אומרים למה השקעתי כזה מאמץ לרוץ לצד השני של המגרש במקום לחגוג בצורה סולידית מול שער 5.

גוטמן וזהבי. "אני זה שהיה צריך לעצור אותו מלהגיע לאימון כאשר קדח מחום לפני המשחק עם קפריסין"צילום: ניר קידר

"באים ומקללים אותי ברחוב ובחיים לא הגבתי. רק אחרי שאני מבקיע שער חגגתי כמו שאני רוצה לחגוג. אף אחד לא יגיד לי איך לחגוג, אני אחגוג איך שאני רוצה. אני לא אתן את הפרס לאף אוהד טיפש שנכנס למגרש ולתקוף אותי להשפיע על החיים האישיים שלי. אם אשחק בחו"ל זה רק אם אקבל הצעה מצוינת. זה לא משפיע על ההחלטות שלי".

נבחרת ישראל וגוטמן מסרו בתגובה לדבריו של זהבי: "רגע לפני ההתכנסות לקראת המפגש נגד בוסניה, משחק בעל חשיבות לאומית אליו יגיעו כ-30 אלף אוהדים, תמשיך הנבחרת להיות מאוחדת ומגובשת. כל שחקן בנבחרת ישראל מודע לחוויה הקשה שעבר ערן זהבי, וכולם הבהירו כי תקיפת שחקן על ידי אוהד היא חציית קו אדום. מאמן הנבחרת, אלי גוטמן, מוסיף כי 'כל חיי גיניתי אלימות ויצאתי נגדה באופן הכי ברור שיש. בחרתי לחכות מעט עד שהמהומה תשכך בטרם אגיב למה שאירע בדרבי ביום שני, אבל כבר למחרת יצרתי קשר עם ערן זהבי, שכנראה לא היה מודע לכך בשל סערת הרגשות בה היה. הדרך בה בחר זהבי להתבטא הערב שגויה ולא הוגנת, לא כלפי חבריו לנבחרת ולא כלפי, וימים יגידו אם נצליח להשאיר זאת מאחור'.

"יש כעס על ערן", אמר אחד משחקני הנבחרת, "ככה לא מתנהג שחקן מוביל בכדורגל הישראלי ושחקן בכיר בנבחרת"צילום: ניר קידר

״גוטמן רותח מכעס על ערן זהבי", אמר מקורב למאמן הנבחרת, "גוטמן אומר שהוא טיפח את ערן וספג ביקורת לא מעטה רק לאחרונה כאשר נתן לו לשחק בקפריסין והשאיר אותו על המגרש למרות ששחקנים אחרים כעסו על הספסל. אלי לא ציפה ליחס כזה לא הוגן, וחבל. ערן מנצל את העובדה שהוא נמצא בכושר מצוין והנבחרת לפני משחק גורלי כדי לפתוח פה על המאמן הלאומי, אבל אלי יחזיר לו ברגע המתאים. גוטמן מבין עכשיו שהיחס שהוא מקבל מזהבי לא דומה ליחס שהוא נתן לו, ומעתה ינהג בהתאם. בכל אופן, גוטמן לא יפגע בנבחרת רגע לפני ההתכנסות לקראת המשחק, אבל הוא לא יעבור על זה לסדר היום, זה בטוח״.

"יש כעס על ערן", אמר אחד משחקני הנבחרת, "ככה לא מתנהג שחקן מוביל בכדורגל הישראלי ושחקן בכיר בנבחרת. שחקן גדול נמדד ברגעי משבר, ואם חשבנו שערן יהיה המנהיג הבא של הנבחרת אז כנראה שגם אלי גוטמן טעה. אלי, כמו שאני מכיר אותו, מת להשאיר את ערן מחוץ לסגל אבל הוא יהיה ממלכתי ויתעלם מהאירוע עד אחרי המשחק. אם הוא ינצח הוא כבר יגיד אחרי המשחק את דעתו על מה שעשה ערן. בכל מקרה אלי עושה שיקולים שטובים לנבחרת ולו עצמו. אצל קשטן שחקן כזה, גם אם הוא הכוכב הכי גדול, לא היה משחק יותר בנבחרת ישראל״.

״כאשר טל בן חיים עשה עבירת משמעת קטנה במחנה אימונים, קשטן ישר סילק אותו", הוסיף שחקן אחר, "כאשר טוטו ביקש שחרור אחרי קפריסין בגלל כאבי שיניים, גוטמן סימן אותו ותמוז גמר עם הנבחרת. גם אלירן עטר סיים עם הנבחרת בגלל שביקש שחרור בעקבות כאבי שיניים. מה שזהבי עשה, שבוע לפני משחק נבחרת גורלי ונגד מאמן הנבחרת בשידור חי, הוא הרבה יותר חמור ממה שעשו תמוז ועטר. אם זהבי לא היה שחקן מכבי תל אביב, גוטמן היה מודיע היום שהוא לא בסגל. אבל גוטמן עושה גם חשבון משלו - הוא לא רוצה להתעסק ולפתוח מלחמה נגד מכבי ואוהדי הקבוצה. זה לא נראה טוב״.

על ההחלטה להשאיר על כנו את הכרטיס האדום, אמר מנכ"ל ההתאחדות רותם קמר: "מאחר והתקנון אינו מאפשר ביטולו של כרטיס אדום, תבחן ההתאחדות אפשרות לתיקון התקנון כך שניתן יהיה לשקול זאת להבא במקרים חריגים ויוצאי דופן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ