משה בוקר

אירועי השבוע האחרון בהתאחדות לכדורגל לקראת ישיבת ההנהלה היום (ראשון) לא זכורים זה שנים ארוכות. אחרי תקופה ארוכה בה הנהלת ההתאחדות לא התכנסה, למעשה מאז בחירתו של עופר עיני לתפקיד היו"ר, אמורים היו חברי ההנהלה לאשר היום את 11 חברי המזכירות החדשה - הגוף שמנהל את ההתאחדות לכדורגל, "ממשלת הכדורגל" אם תרצו - ומינויים לוועדות השונות, אך ככל הנראה ההחלטות הללו שוב יידחו. הסיבה: מלחמה בין אנשי מרכז מכבי ליו"ר לשעבר, אבי לוזון, שהוא איש מכבי בעצמו. עיני, שהובא להתאחדות על ידי לוזון וחלובה, נמצא למעשה בין הפטיש לסדן ומסונדל לחלוטין.

מאז בחירתו של עיני נדחו שוב ושוב ישיבות ההנהלה, מכיוון שהיו"ר לא הצליח להגיע להבנות על מינוי ממלא המקום שלו. בהתאחדות דחו את מועד כינוס ההנהלה בטענות שונות: בין השאר סיפרו כי עיני בירח דבש, לפני זה האשימו את החגים ולאחר מכן את משחקי הנבחרת. התוצאה היא שבפועל, ההתאחדות לכדורגל מתנהלת כבר תקופה ארוכה ללא ממלא מקום ומוסדות החשובים להתנהלות המוסד.

הסיבה לתסבוכת היא שהרכב הנהלת ההתאחדות לכדורגל הנוכחי אינו מאפשר לעיני להעביר החלטות שמנוגדות לדעתם של מי ששלטו בהתאחדות בשנים האחרונות - אבי לוזון ושטרן חלובה. בהנהלת ההתאחדות יש 29 חברי הנהלה, מתוכם כ-20 במחנה של לוזון-חלובה, ולכן ללא הסכמת השניים לא ניתן לקבל החלטות.

לוזון ועיני. "יעקב שחר תמך בעופר עיני מתוך כוונה שההתאחדות תתנהל אחרת ותצא לדרך חדשה",צילום: ניר קידר

לוזון, שהיה יו"ר ההתאחדות מטעם מכבי, לא אהב את קבלת ההחלטות של המרכז ושל יעקב שחר והחליט להיות עצמאי ולהקים אופזיציה לעיני. הוא וחלובה גיבשו רשימה למזכירות ותיאמו אותה עם עיני, שהבהיר לשחר ולמנכ"ל מכבי, נאור גלילי, כי אין אפשרות לעמוד בהסכם עמם.

בישיבת ההנהלה הקודמת, לפני כחודשיים וחצי, הודיע עיני כי תמיר גילת ימונה לממלא מקומו, אולם שעה לאחר מכן לא העלה אותו להצבעה. גילת ההמום ביקש הסברים ועיני טען כי חלובה איים לטרוף את הקלפים ולהציג את עצמו כמועמד, מהלך שככל הנראה היה מתקבל ברוב קולות. חלובה לא רוצה להיות מ"מ, אך בחר להשתמש בכוח שיש לו בהנהלה כדי לפעול נגד אנשים אותם אינו רוצה לראות במזכירות.

חלובה ולוזון דווקא רוצים במינויו של גילת, אולם לגבי הרכב המזכירות אין הסכמה. לוזון וחלובה הציגו רשימה, בה נכלל בין היתר אריאל שיימן ממכבי הרצליה. מרכז מכבי העביר ביום חמישי לעיני את רשימת נציגיו, בה הופיעו גילת, איזי שרצקי ומורן מאירי ממכבי תל אביב. עיני הודיע לשחר כי אין אפשרות להעביר הרכב זה בשל ההתנגדות של לוזון וחלובה. במרכז מכבי זעמו וקבעו ישיבת חירום ביום שישי האחרון בכפר המכביה. לישיבה זומנו כל חברי הנהלת ההתאחדות מטעם מכבי, מלבד לוזון ואנשיו שבחרו לא להגיע.

לוזון וחלובה. החליטו לטרוף את הקלפיםצילום: קמחי מוטי

בישיבה הוחלט כי אם עיני לא יעביר היום בהנהלה את מינוי גילת כמ"מ ולא ימנה מזכירות עם שלושת נציגי מכבי עליהם הוחלט, מרכז מכבי יודיע על פיצוץ ההסכם עם הפועל, ידיח את יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי - איש הפועל שנבחר בתמיכת מכבי - ויפעל לפנייה לבית המשפט. כמו כן, מרכז מכבי ישראל תנסה להעביר קבוצות ממרכז הפועל למכבי. המסרים המאיימים הללו הגיעו לאוזני לוזון, חלובה ועיני, שהבהירו לראשי מכבי כי הם לא חוששים מאיומים ולא מתכוונים להתקפל.

שחר ערך הבוקר פגישה דחופה עם עיני, בה דרש ממנו לממש את הסיכומים שהושגו ערב הבחירות, אך אחרי פגישה ארוכה וסוערת לא הצליחו הצדדים להגיע להבנות. לבסוף הוחלט כי עיני ידחה את ההצבעות, מתוך מטרה להגיע להבנות מוסכמות ולהביא להצבעה את כל המינויים בלי מחלוקות. כעת גלילי, שמצוי ביחסים טובים עם לוזון, הוא האיש שאמור עתה להגיע לפשרה.

"יעקב שחר תמך בעופר עיני מתוך כוונה שההתאחדות תתנהל אחרת ותצא לדרך חדשה", אמר חבר בכיר במכבי, "בינתיים, כמעט חצי שנה מאז הבחירות לא רק שדבר לא השתנה, אלא הלכנו אחורה. כאשר לוזון וחלובה היו בעלי בית היו החלטות והיו מנהלים - לטוב ולרע. השרה רצתה לעשות רפורמה, לנקות את השטח ולהזיז את לוזון וחלובה ולהביא משהו חדש, ובפועל מה קיבלנו? עיני הוא היו"ר, אבל לוזון וחלובה מושכים בחוטים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ