התנגדות בדירקטוריון הטוטו לחידוש הסכם השיווק עם הכדורגל

יו"ר איגוד הכדורסל מוביל את ההתנגדות לאישור השנה השלישית בהסכם (עונת 2015/16) על סך 80 מיליון שקל, והכדורגל הישראלי נמצא על סיפו של משבר כלכלי חמור

משה בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בוקר

הכדורגל הישראלי נמצא במתח לקראת השבוע הבא, בו יוכרע תקציב הטוטו־ווינר לשנה הבאה. שנתיים מתוך שלוש שנות ההסכם השיווקי עליו חתמה ההתאחדות לכדורגל עם טוטו־ווינר — בגובה 80 מיליון שקל בשנה — מסתיימות בסוף העונה הנוכחית, וכעת צריך דירקטוריון הטוטו לאשר את השנה הנוספת בהסכם (עונת 2015/16) עד סוף השנה האזרחית — כלומר, עד יום רביעי הבא.

מי שמוביל את ההתנגדות בדירקטוריון הוא יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, שטוען כי הסכם השיווק עם הענף שלו נמוך בצורה משמעותית מזה של הכדורגל. הלוי ואנשי איגוד הכדורסל מאיימים כי אם יאושר התקציב ויחודש הסכם השיווק הם שוקלים פנייה לבג"ץ, שם ככל הנראה תהיה לטוטו בעיה להוכיח צידוק כלכלי להסכם בגובה 80 מיליון שקל. בעבר ביצעה חברה חיצונית הערכה עבור הטוטו, וציינה במסקנותיה כי הסכם מעין זה מוערך בכ־50 מיליון שקל.

מתוך 11 חברי הדירקטוריון, מצטרפים אל הלוי בהתנגדותם גם נציגי משרד האוצר, רוני פרידמן ודניאלה פרתום, נציגת הציבור שרית כשר ונציגת משרד הספורט עופרה שרון. התנגדות משרד הספורט מפתיעה, מאחר ששרת הספורט לימור לבנת היתה אחת מהתומכות הגדולות בהסכם השיווק הנוכחי, שנועד לתת תמריץ להתאחדות לכדורגל לאמץ את מסקנות ועדת זליכה, את הקמת מינהלת הליגה ואת החלפתו של היו"ר לשעבר אבי לוזון.

ביום ראשון אמורה להיערך ישיבת הדירקטוריון האחרונה לפני תום השנה האזרחית וראשי הגוף, ובראשם היו"ר צחי פישביין, עושים מאמצים גדולים לשכנע את הלוי להגיע לישיבה ולהצביע בעד ההסכם, על מנת שיימנע משבר כלכלי חמור בכדורגל הישראלי בעונה הבאה.

ישיבת מינהלת הליגה. הכדורגל הישראלי עלול למצוא עצמו במשברצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ