דור בלך
דור בלך

מועדון הכדורגל הפועל תל אביב יגיש מחר (שלישי) בקשה לבית המשפט להקפאת הליכים. משמעות ההליך מבחינה ספורטיבית היא הפחתה מיידית של 9 נקודות ממאזנה של הפועל ת"א ברגע שהבקשה תאושר. העניין אמנם אמור לקחת מספר ימים, אך על פי מצב הטבלה הנוכחי הפועל ת"א למעשה תהיה ממוקמת במקום האחרון עם 5 נקודות בלבד.

הקפאת הליכים הוא שלב ראשון בדרך לחדלות פרעון, או מה שמוכר בכדורגל הישראלי כפירוק הקבוצה מנכסיה. בית המשפט ימנה למועדון נאמן שינהל אותו מתוך מטרה להחזיר כמה שיותר מהחובות לנושים. הנושים הראשונים בתור יהיו השחקנים, המאמנים ועובדי המועדון להם חייבים משכורות. הנאמן אמון יהיה גם למצוא רוכש למועדון, שיתחייב לעמוד בחלק גדול ככל הניתן מהחובות לנושים.

למעשה אמיר כבירי לא ישלוט עוד במועדון בפועל, והמטרה של הקבוצה כרגע תהיה להחזיר כמה שיותר מהחובות, בעיקר על ידי מכירת שחקנים. עם זאת, הנאמן לא מחוייב למכור שחקנים, ויכול גם לטעון כי מכירת שחקנים בכירים רבים יכול לפגוע בשווי הקבוצה במידה וזו תרד ליגה, ולפגוע ביכולתה לשלם את חובותיה לנושים.

מהפועל תל אביב נמסר כי "במצב הכלכלי שנוצר במועדון במהלך עשר השנים האחרונות, ושחומרתו נחשפה במלואה רק בחודשים האחרונים, החליט המועדון כי אין מנוס מלהגיש בקשה להקפאת הליכים, לאור הצטברות חובות, התחייבויות וחשיפות משפטיות שמגיעות לכדי כ-100 מיליון שקלים".

שחקני הפועל תל אביב. לאן עכשיו?צילום: שרון בוקוב

"במהלך השנה וחצי האחרונות, מאז הגעתו של הבעלים אמיר כבירי, הושקעו מאמצים וכספים אדירים בניסיון לייצב את מצבו הכלכלי. אולם לאחר חשיבה מעמיקה, המועדון הגיע למסקנה שההליך הינו צעד הכרחי", נכתב בהודעת המועדון.

מהפועל תל אביב נמסר עוד כי "בתהליך הקפאת ההליכים שנועד להפריד בין הפעילות השוטפת של מועדון הכדורגל הפועל תל אביב לבין חובות העבר המכבידים, ייעשו גם מאמצים למציאת משקיעים שיבטיחו את עתידו הכלכלי של המועדון לשנים רבות קדימה. במהלך תקופת הקפאת ההליכים יפעל הנאמן שימונה על ידי בית המשפט לאפשר לצוות המקצועי שקט תעשייתי בניהול מועדון הכדורגל, ובמקביל יפעל לבצע הסדר נושים של חובות העבר, תוך בדיקה מעמיקה של כל אחד מהחובות הנטענים ושל החובות שחבים גורמים שונים למועדון. למרבה הצער, ובהתאם לתקנון ההתאחדות לכדורגל, לתהליך הקפאת ההליכים מחויב המציאות, יופחתו ממאזנה של הקבוצה תשע נקודות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ