לא הוגשו הצעות לרכישת הפועל תל אביב, הקבוצה על סף פירוק

בתום 14 ימי המכרז שהוקצו לקבוצה לא הוצגה אף הצעה ממשית לרכישתה. כרגע הקבוצה תפעל עד 5 בינואר ובזמן זה יעשו מאמצים למצוא רוכש. הנאמן שאול קוטלר: "צריך 7 מיליון שקל כדי לסיים את העונה בתקציב מצחיק ועם קבוצה לא ספורטיבית"

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר כבירי בדיון על הקפאת ההליכים, השבוע
אמיר כבירי בדיון על פירוק הקבוצה. ניסנוב לא דיבר איתוצילום: עופר וקנין
עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר

אין הצעות לרכישת הפועל תל אביב - כך הודיע ערב (שלישי) נאמן הקבוצה, עו"ד שאול קוטלר, בתום 14 ימי המכרז להגשת הצעות לרכישת המועדון. בעקבות כך ביקש קוטלר לכנס דיון דחוף בבית המשפט המחוזי בתל אביב בפני השופט איתן אורנשטיין ורמז כי המועדון קרוב מאי פעם לפירוק.

כרגע יש לנאמן אישור מבית המשפט להפעיל את הקבוצה במצבה הנוכחי של הקפאת הליכים עד 5 בינואר, ועד אז ינסה קוטלר לעשות ניסיון נוסף למציאת רוכש. "צריך 7 מיליון שקל כדי לסיים את העונה בתקציב מצחיק ועם קבוצה לא ספורטיבית", ציין קוטלר בהודעתו, "זו קריאה לכל אוהבי הפועל תל אביב להצילה. לא תהיה הזדמנות שנייה, הדרמה הופכת לטרגדיה".

עומרי אלטמן וארון שוינפלד במשחק נגד הפועל באר שבע. "לא תהיה הזדמנות שנייה, הדרמה הופכת לטרגדיה"צילום: שרון בוקוב

משמעות כניסתה של הפועל להליך פירוק היא הפחתה מיידית של תשע נקודות ליגה ושחרור כמעט ודאי של כל השחקנים הבכירים והצוות המקצועי מחוזיהם. מעבר לחשש לירידה כמעט ודאית לליגה הלאומית, מעל המועדון מרחפת סכנה גדולה עוד יותר - הורדה לליגה ג' ואפילו סגירתה במקרה שלא ישולמו בתקופה הקרובה הקנסות שנפסקו בפיפ"א ובאופ"א בגלל חובות המועדון.

המדריך לקריסת האדומים: פרק א': מסמי סגול ועד הליך הבמבי // פרק ב: הגוורדיה הוותיקה נגד אלי טביב // פרק ג': תקופת חיים רמון

מסרים בנושא הועברו באחרונה להתאחדות לכדורגל וזו מסרה כי המועדון מצוי בהקפאת הליכים בניסיון להגיע להבראה כלכלית.

בדו"ח שחיבר נאמני הקבוצה מפורטות מספר נקודות מפתח הנוגעות למצבה הכלכלי של הפועל תל אביב:

* אף אחד לא רוצה לרכוש את הפועל בגלל תביעות של מיליוני שקלים מחו"ל, עלויות תפעול יקרות במיוחד ושיעבוד ההכנסות העתידיות. כל ההקצבות לעונה הנוכחית נוצלו פרט לכמה מאות אלפי שקלים מהטוטו.

* פנו 16 מתעניינים, ביניהם אוהדים, אנשי עסקים מהכדורגל ואנשים עסקים שלא מהכדורגל, אך לא יצא מכך דבר. השיחות הרציניות ביותר התנהלו עם בעלי הפועל כפר סבא, סתיו שחם, שהתעניין גם בהקצבות שנותרו לקבוצה ובשאלה כיצד ניתן לפתור אך תקופת הצינון במקרה של מעבר שלו להפועל תל אביב.

* חברת INNER CIRCLE SPORTS התעניינה בהפועל תל אביב, אך בגלל חג המולד ולוח זמנים קצר לא הייתה התקדמות משמעותית. שלושה מתעניינים הגיעו לשלבים מתקדמים מול הנאמן. חלקם הודיעו שבגלל קוצר הזמן לא הספיקו להגיש הצעה.

* פסקי הדין של פיפ"א ואופ"א נאמדים ב-10 מיליון שקל. הם עלולים להיות בתוקף גם במקרה שיימצא רוכש להפועל, דבר שמרתיע מתעניינים. תפעול הקבוצה עם הנוער יעלה מיליון שקל בחודש. יש צורך בשבעה מיליון שקל לתפעול הקבוצה עד סוף העונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ