קבוצת אנשי עסקים הציעה לתפעל את הפועל תל אביב עד תום העונה

בערב שלפני הדיון המכריע בבית המשפט, סוכם כי קבוצת ניסנוב תספק מימון לתפעול השוטף ותסייע לנאמן בהפעלת הקבוצה. שחקן המועדון לשעבר, ליביו אנטל, תובע 700 אלף יורו

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוהדי הפועל תל אביב
אוהדי הפועל תל אביב. ממתינים להתפתחות חיוביתצילום: ניר קידר
עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר

מחר בבוקר (רביעי) צפוי להתקיים באולמו של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, דיון שבו יציגו נאמני הפועל תל אביב את המלצותיהם ביחס לעתיד הקבוצה.

בתחילה היה נראה כי עורך הדין שאול קוטלר ורואה החשבון חן ברדיצ'ב ימליצו לבית המשפט להפסיק את פעילות המועדון, אלא שבמהלך הערב התרחשה תפנית בעלילה, כשעלתה אפשרות שהאחים שרון ואיציק ניסנוב, שהחזיקו ב-4% ממניות המועדון, יעמדו בראש קבוצה שתתרום לו כחמישה מיליון שקלים. אליהם חברו צבי גרינברג ומאיר תושב. כוונת קבוצת אנשי העסקים היא לסייע לנאמן בהפעלת המועדון במתכונת "רזה" עד לסיום העונה בתקציב נמוך מתוך מטרה להשאיר את אותה בליגת העל.

"שלושת אנשי העסקים החליטו הערב, לאחר מחשבה רבה ופגישה עם הנאמנים עו״ד שאול קוטלר ורו״ח חן ברידצ׳ב, להתגייס למען הצלת מועדון הכדורגל הפועל תל אביב", נמסר מטעם ניסנוב, תושב וגרינברג, "השלושה קיבלו החלטה משותפת להבטיח את המשך קיומו של המועדון ולהזרים אליו כספים, כשלב ביניים, לפני מציאת רוכש אמיד ורציני אשר יבין את האטרקטיביות בלהיות הבעלים של הפועל תל אביב, שהוא מועדון מפואר עם קהל מסור ונאמן".

ההתאחדות לכדורגל ומינהלת הליגה, שישלחו נציגות לדיון בבית המשפט, צפויות לסייע לקבוצת ניסנוב באמצעות פנייה לפיפ"א ולאופ"א בבקשה לדחות את תשלום החובות של המועדון בחצי שנה לפחות. הציפייה היא כי יו"ר ההתאחדות לשעבר, אבי לוזון, יפעיל את קשריו הענפים באופ"א ויסביר שמדובר באחד המועדונים הגדולים והחשובים בכדורגל הישראלי, מה שיספק להפועל תל אביב עוד מספר חודשים למצוא רוכש.

אנטל (מימין)צילום: שרון בוקוב

אנטל תובע בפיפ"א
ובתוך כך, ליביו אנטל, שחקנה לשעבר של הפועל תל אביב, הגיש לפיפ"א תביעה על סך 700 אלף יורו בדרישה לקבל את שכרו המלא מהקבוצה. בוגדן אפוסטו, סוכנו של השחקן הרומני, טוען כי הגיש את התביעה לנוכח היעדר הדו שיח עם נאמן האדומים, עורך הדין שאול קוטלר. תביעתו של אנטל מצטרפת לתביעות נוספות של שחקנים כנגד הפועל ת"א בפיפ"א ובערכאות אחרות, והן מרתיעות מאוד רוכשים פוטנציאליים להגיש הצעות רכש. חובות שמושתים על ידי פיפ"א אינם נמחקים גם במקרה של בעלים חדש.

אנטל שיחק בשנה האחרונה כמושאל בפאנדורי כאשר הפועל היתה אמורה להשלים את שכרו. "היה כלפי אנטל חוב של כ-150 אלף יורו", מספר אפוסטו, "כל עוד אמיר כבירי היה בקבוצה סמכנו עליו שזה יטופל כי הוא תמיד עמד בהתחייבויות שלו. אפילו סיכמנו עם כבירי שאנטל יחזור לקבוצה בינואר ויקצץ בשכר שלו. אבל ברגע שהקבוצה הלכה להקפאת הליכים והבנתי שכבירי נושל מהקבוצה, פניתי לעורכי הדין החדשים שקיבלו את הניהול. שלחנו מכתב התראה לפני תביעה שלוש פעמים וביקשנו להגיע להסדר או למצוא פיתרון. אבל עורך הדין התעלם לחלוטין, לא ענה לנו".

בעקבות כך, הגיש כאמור אנטל לפיפ"א תביעה לקבל את כל חוזהו. "זה הולך להיות תיק קל מאוד, אנטל יקבל את כל הכסף שלו", מבהיר סוכנו, "אפילו אחרי הגשת התביעה שלחנו מכתב נוסף שבו הודענו שאנטל שחקן חופשי אבל אנחנו מוכנים לבטל את התביעה ולמצוא פיתרון אחר שיוסכם על שני הצדדים. גם לזה לא ענו לנו. אני לא מבין את ההתנהלות של עורכי הדין, היה דחוף לטפל בזה והם לא עשו שום דבר. הם היו יכולים לחסוך להפועל תל אביב הרבה כסף בסיפור".

נאמן הפועל תל אביב, עו"ד שאול קוטלרצילום: עופר וקנין

קוטלר אמר בתגובה ל"ספורט הארץ": "ביקשנו מכל המוסדות לכבד את צו השופט. החובות בחו"ל הם עשרות מיליוני שקלים, אין לנו כסף וגם אסור לנו על פי החוק בישראל להעדיף נושים על פני אחרים. הוא צודק שהוא פנה אלינו מספר פעמים, אבל אם אנחנו קורסים הוא לא יראה כלום".

"התרגיל הזה יכול לעבוד רק בראש של עורכי דין", אמר אפוסטו על האפשרות שהפועל תל אביב תוקם תחת שם חדש, "אם פיפ"א תראה במועדון הזה כממשיך המסורת של הפועל ת"א הם יחייבו אותם לשלם, גם אם זה בליגה נמוכה. זה קרה כבר להרבה מועדונים בעולם, שניסו למחוק לעצמם את החובות בשיטה הזו ולא הצליחו".

אפוסטו, אגב, ייצג גם את קלאודיו בומבה, רומני נוסף ששיחק בהפועל ת"א ועזב במהלך העונה באופן חד צדדי והגיש תביעה לקא"ס (בית הדין לבוררויות בספורט). "היה לבומבה עיכוב במשכורת, אבל הוא קיבל אותה במלואה ביום שבו עזב את ישראל", הוא מסביר, "כבירי שילם לו אישית את כל הכסף, כולל עבור חודש דצמבר. זה יהיה תיק קשה מאוד, אני חושב שהפועל אמורה לזכות בו". בהפועל מאשרים כי סיכויי המועדון לזכות בתביעה של בומבה טובים יותר מאשר זו של אנטל.

"כל עוד כבירי היה שם אמרתי שלא אתבע כי כל מה שהוא אמר הוא עמד בו", אמר אפוסטו לסיכום, "גם אם לפעמים התשלום נדחה, שזה משהו נורמלי בכדורגל כיום, הוא השקיע 50 מיליון שקל מכיסו ובלעדיו הפועל ת"א לא היתה קיימת. אין לי שום אינטרס פה, אבל אנשים בישראל צריכים לדעת את האמת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ