אור בוקר
אור בוקר

נבחרת ישראל קיימה היום (שלישי) מסיבת עיתונאים לקראת צמד המשחקים במוקדמות מונדיאל 2018 - בשישי הקרוב בחוץ מול ליכטנשטיין ובשני בטדי מול ספרד. המאמן אלישע לוי התייחס לאווירה השלילית סביב הנבחרת בעקבות התוצאות האחרונות, וכן לביקורת על חלק מהזימונים ואי הזימונים לסגל.

"אני לא זוכר שהיו זימונים לנבחרת בלי שאלות, אבל אני כמאמן מקבל את הנבחרת ברווחי זמן גדולים כך שדברים משתנים", אמר לוי. "יש לי מאגר של 50 שחקנים ואני בוחר את הסגל לפי ההתאמות והכושר. אלירן עטר שחקן לגיטימי, הוא היה נהדר במכבי תל אביב מול מכבי חיפה והוא יכול לעזור לנו. מונס דאבור שחקן טוב מאוד והוא עושה עבודה יפה מאוד בליגה האוסטרית, אך אני לא מזמן בהכרח את כל מי שנמצא בכושר טוב. בשלוש הפעמים האחרונות שזימנתי אותו הוא דיווח על פציעה ברגע האחרון, אז החלטתי הפעם לא לזמן אותו".

מונס דאבור. "אני לא מזמן בהכרח את כל מי שנמצא בכושר טוב"צילום: Kerstin Joensson/אי־פי

על דיא סבע אמר לוי: "אני עוקב אחריו והוא באמת בכושר טוב, אבל ממה שלמדתי, בנבחרת ישראל זה לא גול אחד פה וגול אחד שם, כך שאני ממשיך לעקוב אחריו. אני מצפה לאופי מסוים משחקן. מומלץ שהוא או הסוכנים שלו לא ידברו. שחקן שלא מוזמן, לא מקבל חולצה או לא מרוצה מהדקות ומטנף או מדבר מאחורי הגב לא ראוי להיות בנבחרת ישראל".

על כך שהוא זוכה לביקורת מכל עבר ועתידו בנבחרת נדון כמעט מדי משחק, הוסיף המאמן: "אני לא מרגיש נרדף, ולא מופתע שיש ביקורת. אנחנו חיים במדינה חופשית ואם מבקרים את הרמטכל, ראש הממשלה והשרים, מן הסתם שיבקרו גם את המאמן הלאומי. אני רואה פה ביקורות פרועות של כל מיני בעלי אינטרסים כמו מאמנים לשעבר ושחקנים, אך אני משתדל מאוד להיות מרוכז בעבודה שלי. אי אפשר להגיד שהאווירה הזו לא משפיעה על הנבחרת".

"אנחנו בקמפיין קשה מאוד עם נבחרות כמו ספרד, איטליה ואפילו אלבניה שיותר טובה מאתנו ומנסים לעשות את המקסימום. לא הייתי מזלזל בליכטנשטיין", אמר לוי. "את הסיכומים נעשה בסיום הקמפיין וכרגע אני מעדיף לא לדבר על העתיד. בכל מקרה אני לא מצטער לרגע על ההחלטה להגיע לנבחרת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ