רשם העמותות הורה לפתוח בהליכי פירוק להפועל חדרה

בהחלטתו קובע הרשם כי הקבוצה שעלתה לליגת העל לא תקבל אישור מנהל תקין, שמהווה תנאי לקבלת הקצבות מהטוטו ומהמינהלת, בגין ליקויים חמורים בהתנהלותה. "העמותה השתמשה בשתי עמותות אחרות כשלד"

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחקני הפועל חדרה חוגגים את העלייה לליגת העל
שחקני הפועל חדרה חוגגים את העלייה לליגת העל. "עכשיו אנחנו הולכים לחיות את הכדורגל 24/7"צילום: פייסבוק הפועל חדרה
אור בוקר
אור בוקר

רשם העמותות הורה הבוקר (שלישי) לפתוח בהליכים לפירוקה של הפועל חדרה, העולה החדשה לליגת העל בכדורגל. בדו"ח הרשם נכתב כי חדרה, הנערכת בימים אלה לעלייה אחרי יותר משלושה עשורים, לא תקבל אישור מנהל תקין לשנת 2018. האישור הוא תנאי לקבלת הקצבות שונות מהטוטו, ממנהלת הליגות ומגופים ציבוריים.

דו"ח הרשם, המפרט ליקויים חמורים בהתנהלות העמותה שמפעילה את הפועל חדרה, פורסם בעקבות פגישה שקיימו נציגי משרד המשפטים עם נציגיה. "הרשם סבור כי טענות העמותה לא הצליחו לסתור את הממצאים הקשים וכי חומרת הליקויים לא מאפשרים קבלת תוצאה אחרת", נכתב בהחלטה, "האחריות (לפגיעה בפעילות העמותה) מונחת על כתפיהם של חברי הוועד. הם אלו אשר הובילו אותה למצב שבו לא ניתן לאפשר את המשך התנהלותה שלא תחת פיקוח בית המשפט".

דו"ח הבדיקה קובע בין היתר כי "עמותת לימוד כדורגל בתי ספר מכבי חדרה" נקלטה למעשה על ידי שתי עמותות שונות – "ידידי אולגה" ו"בית אליעזר" והשתמשה בהן כ"שלד" וכי הדבר נעשה שלא במסגרת הליך של פירוק או מיזוג ובניגוד להנחיות הרשם. עוד עולות בו טענות על ניגוד עניינים מובהק והתחייבויות לתשלומי שכר שלא כחוק.

תחת הסעיף "נסיבות העברת פעילות קבוצות הכדורגל", נאמר כי "העברת הפעילות נועדה לאפשר את המשך קיומה של העמותה בחסות עמותה בעלת ניהול תקין (לשם קבלת תמיכות מהעירייה) וזאת מבלי שהעמותה המוסרת תידרש לתקן את הליקויים המהותיים בהתנהלות העמותה המועברת.

לעבירות החמורות בהתנהלות הפועל חדרה יהיו כאמור בעיקר השלכות כלכליות, אולם ספק אם הדבר ימנע ממנה לשחק בסופו של דבר בליגת העל. לשם השוואה, הפועל פתח תקוה מהליגה הלאומית קיבלה אישור מנהל תקין לשנת 2018 רק בחודש שעבר, כלומר שיחקה כמעט חצי שנה ללא אישור. בחדרה מעריכים כי לכל היותר יינקט נגד הקבוצה עונש של הפחתת נקודות.

מהפועל חדרה נמסר כי היועצים המשפטיים של המועדון יגיבו בהתאם וכי הצדדים ייפגשו ככל הנראה בבית המשפט. בקבוצה הדגישו כי הם יפתחו את העונה בליגת העל עם תקציב מינימום וכי הם משוכנעים כי בהמשך גם יקבלו אישור מנהל תקין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ