ספורט הארץ

אם זה תלוי באלי טביב, עסקת המכירה של בית"ר ירושלים תימשך עד שיימצא לנכון למסור אותה. קונים פוטנציאליים מתעניינים, מנהלים משא ומתן, אבל החתימה נראית רחוקה למרות שהזמן דוחק. לעומת זאת, אם הדבר תלוי במשה חוגג, יושג הסכם בתוך 24 שעות.

איש העסקים הגיב על דבריו של טביב, שטען כי הוא לא ממהר למכור את המועדון ויעשה זאת בצורה שקולה. "בכוונתי למצות את המשא ומתן ב-24 השעות הקרובות", מסר חוגג, "אם לא נתקדם לחתימה על הסכם, אמשוך את הצעתי. לצד פעילותי העסקית, כדורגל הוא אהבת חיי. בכוונתי לפתח את המועדון ולקחת אותו לשיאים חדשים, אך לא ניתן להתקדם ברצינות בצורה זו. כולי תקווה שביממה הקרובה נצליח להגיע לעסקה ולהצעיד את בית"ר ירושלים לדרך חדשה".

אלי טביב. בית"ר ירושלים בערפלצילום: שרון בוקוב

חוגג, שנפגש היום עם נציגיו של טביב, שפך אור על מאחורי הקלעים. "לאחר מרתון של פגישות, שבהם התגלו חובות שלא נחשפו עד כה, הסכמתי להעלות את הצעתי לרכישת בית"ר ירושלים, כולל לקיחת אחריות על חובות הקבוצה. הצעתי עומדת על 26 מיליון שקלים ואחריות על תביעות בסך 5 מיליון שקלים. זו הצעתי האחרונה. לצערי, עד כה לא קיבלתי נייר הסכם כתוב המאפשר להתקדם לקראת חתימה על עסקה", הוא אמר.

כאמור, טביב הוציא הבוקר הודעה כי הוא ממתין להצעה המתאימה. "באשר למחול השדים והשמועות לגבי נושא מכירת בית"ר ירושלים, אני מבקש לעשות סדר בנוגע לבורסת השמועות והדיס-אינפורמציה המפוזרים באמצעי התקשורת", מסר בעלי המועדון, "אני מודה ומתוודה כי אכן מתקיים משא ומתן עם מספר גופים אשר מעוניינים לקנות את בית"ר ירושלים, אני מתייחס ברצינות לכל הצעה ובודק לעומק את הנתונים בצורה נבונה ואחראית".

"אני מתחייב שכאשר אקבל את ההצעה הנכונה והמתאימה מבין ההצעות שקיבלתי, ביניהן הצעות מכמה אנשי עסקים אמידים מארה"ב, אמצא לנכון להוציא את המהלך לפועל באופן הנכון ולא תחת אמצעי לחץ כאלה ואחרים. כל מהלך המכירה ייעשה בצורה שקולה, נבונה והנכונה ביותר לבית"ר ירושלים", סיכם טביב.

אוהדי בית"ר. מחכים למושיעצילום: ניר קידר

הקרע בין הבעלים לאוהדי בית"ר מתרחב בכל יום שעובר. תקציב הקבוצה לעונה הקרובה לא ידוע וטרם עבר בבקרה התקציבית, כך שגם עתידם של השחקנים נותר בערפל. במהלך סוף השבוע יצא נגד הבעלים גם ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, שקרא לספונסרים שלא לתמוך בקבוצה כל עוד היא בבעלות טביב ש"חצה קווים אדומים", לדבריו.

בשבוע שעבר דווח ב"הארץ" על המגעים שמקיים חוגג לקניית הקבוצה. מקרוביו של איש העסקים ואוהד אדוק דווקא של הפועל באר שבע, מסרו כי "יש רצון מצידו ויש רצינות לרכוש את הקבוצה. הוא מעוניין שזה יסתיים במהירות, ואם הם יתקדמו ויגיעו לעמק השווה אז תהיה בדיקת נאותות מצידו".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ