הפועל באר שבע תעמוד לדין על העיכוב בפתיחת משחקה מול מכבי ת"א

תובע ההתאחדות החליט להעמיד את האלופה לדין על העיכוב בן 15 הדקות, שנגרם כתוצאה מסירובה להחליף את אפודת השוער של אריאל הרוש. הקבוצה תקפה בחזרה את יו"ר המינהלת, שביקר אותה אתמול. מכבי תל אביב תועמד לדין על התפרעות אוהדים

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריאל הרוש, כתום ושחור. קבוצתו תעמוד לדין על העיכוב
אריאל הרוש, כתום ושחור. קבוצתו תעמוד לדין על העיכובצילום: ניר קידר
אור בוקר
אור בוקר

לאחר הביקורת החריפה של מינהלת הליגות ודו"ח השופט החמור, החליט היום (שלישי) תובע ההתאחדות לכדורגל להעמיד את הפועל באר שבע לדין על פרשת חולצת השוער של אריאל הרוש. הקבוצה תועמד לדין על האיחור עצמו, ובנוסף תואשם בהתנהגות בלתי הולמת בשל סירובה להחליף את החולצה משחור לכתום.

כזכור, על אף שהוזהרה מראש, התעקשה האלופה ששעורה יעלה למשחק מול מכבי ת"א בתלבושת שחורה, שלטענת השופט אוראל גרינפלד היתה דומה מדי למדי הקבוצה האורחת. רק לאחר בקשות חוזרות ונשנות ודקות ארוכות של עיכוב נאותו הרוש וראשי הקבוצה להחליף את האפודה, והמשחק החל באיחור של רבע שעה.

אתמול פנה יו"ר המינהלת, ארז כלפון, במכתב חריף ליו"ר באר שבע אלונה ברקת. "אני פונה אלייך בכדי להביע את האכזבה, התרעומת, והצער מהתנהלותכם במשחק אמש - התנהלות אשר ביזתה את הכדורגל הישראלי ואוהדים רבים", כתב, "החלטה תמוהה ולא ברורה הפכה יום חג לפארסה מביכה, שמסיבה נזקים אדירים לכדורגל הישראלי כולו".

באר שבע לא נשארה חייבת. במכתב רשמי לכלפון, עליו חתום מנכ"ל הקבוצה אסי רחמים, נכתב בין השאר: "קיבלנו את מכתבך שבנדון, אשר מוטב היה אלמלא נכתב, ובוודאי שלא בלשון האלימה והמתלהמת בה בחרת להשתמש. נדרשת עזות מצח יוצאת דופן והבנה לקויה של תפקידך כדי להשתלח בצורה חסרת רסן במועדון החבר במינהלת ובבעליו באופן אישי - זאת מבלי שטרחת להזמין אותנו לשיחת הבהרה, או אפילו להתעדכן בהתנצלות המועדון. תנהלותך זו צריכה להטריד מאוד את אלה ששמים את כספם, זמנם וכל מרצם לטובת טיפוח הכדורגל הישראלי. המינהלת זקוקה לניהול מקצועי ורציני, חף מפוליטיקה ועסקנות", לשון המכתב.

המועדון עצמו הוציא אמש ברשתות החברתיות הודעה רשמית בה נכתב כי הוא מתנצל על התקרית. "סליחה. אוהדים יקרים, צופי הטלוויזיה, שופט המשחק - רצינו לומר שטעינו", כתבו בבאר שבע, "במשך שנים אנחנו נוהגים בהבנה ומסכימים לאינספור בקשות שעולות... אתמול טעינו בשיקול הדעת ולכן אנו מבקשים סליחה".

בדו"ח השופט של גרינפלד נכתב כי הקבוצה הוזהרה החל משלוש שעות לפני המשחק כי עליה להחליף את תלבושת השוער, אך הדבר לא קרה עד שצוות השיפוט הסביר את הסיטואציה באוזני אלונה ברקת, לאחר שהמשחק כבר אמור היה להתחיל.

מלבד הפועל באר שבע, גם מכבי תל אביב תעמוד לדין על התפרעות אוהדיה, אשר הפעילו אבוקות עם תחילת המשחק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ