אור בוקר
אור בוקר

עבודות חידוש איצטדיון בלומפילד בעיצומן ומתקדמות כמתוכנן, כך הודיעה הערב (חמישי) עיריית תל אביב-יפו. עוד נמסר כי האיצטדיון נבנה במקביל על כל חלקיו כולל הצדדים החיצוניים, היציעים, חדרי ההלבשה והמבנה הפנימי, כך שהכל צפוי להיות מוכן בזמן לפתיחת עונת המשחקים 2019/2020. לפני כשנתיים וחצי נסגר האיצטדיון והחלו השיפוצים, כהשמטרה היתה שהקבוצות יוכלו לשוב אליו בתוך שנתיים, אלא שהתהליך נדחה שוב ושוב.

בעירייה התגאו כי כ-300 פועלים במקצועות השונים ו-20 מהנדסים עובדים מדי יום סביב השעון, פרט לשבתות וחגים, כאשר אומדן העלות הכוללת של הפרויקט הוא כחצי מיליארד שקלים. מחוץ לאתר האיצטדיון החל תהליך של גידול דשא מסוג שטיח היברידי, הגדל בשיטה המקובלת כיום ברחבי אירופה ובאיצטדיונים הגדולים בעולם, כגון הסנטיאגו ברנבאו במדריד, קאמפ נואו בברצלונה, אליאנץ ארנה במינכן וכן באיצטדיונים בהם התקיימו משחקי מונדיאל 2018.

תכנון האיצטדיון כולל שיפור זוויות הראייה, זרימה טובה ובטיחותית של הקהל, עמדות צילום, אולפנים לשידורי טלוויזיה, מערכות תאורה, חדרי בקרה ואזורים ייעודיים לרכבי שידור. באזור השחקנים, המופרד מקהל, תוכננו ארבעה מתחמי מלתחות הכוללים, בין השאר: חדרי מאמנים, חדרי שופטים, חדר לבדיקות סמים, חדר רופאים ובקרים.

השדרוג יעמיד את האצטדיון בסטנדרטים המעודכנים של אופ"א, שיאפשרו קיום משחקים בינלאומיים. במסגרתו תוכנן להגדיל את מספר מקומות הישיבה מ-14,000 ל-24,000, אך בפועל תוגדל תכולת האצטדיון למעלה מכך ותכלול כ-29,000 מקומות.

יש לציין כי במהלך העבודות היו מספר עיכובים ודחיות, שכן בתחילת התהליך עוד קיוו הקבוצות התל אביביות שהאצטדיון יהיה מוכן בספטמבר שעבר, ובהמשך ההערכה הייתה כי יעמוד לרשותן בדצמבר. אחד הדברים שגרמו לעיכוב במספר חודשים הייתה הדרישה של מכבי תל אביב להקמת תאי צפייה נוספים, כמו גם החשיבות שרואים במועדון להקמת מרכזי מסחר במקום.

כזכור, לפני כחודש שלח מנכ"ל מכבי בן מנספורד מכתב לראש עיריית תל אביב רון חולדאי, בו תקף את התנהלות העירייה מול המועדון בכל הקשור לעבודות השיפוץ באצטדיון. בין השאר כתב כי הקבוצה תחל לחפש אלטרנטיבות אחרות לבלומפילד, זאת בשל העובדה כי בקבוצה לא קיבלו את המידע הדרוש להם וכן נושאים של שכירות ודמי טיפול גבוהים או לא מוגדרים והעובדה שהאצטדיון סגור לעונה אחת יותר ממה שתוכנן תחילה. עוד טען מנספורד כי ההצעה המקורית של העירייה בנוגע לסכומי ההשכרה יגדילו את הוצאות המועדון ללא בטוחה לחזרה והיא נועדה לתעדף את הפועל תל אביב ובני יהודה.

בעיריית תל אביב הגיבו מנגד כי לא ניתן לדון בנושאים מהותיים מסוג זה בסמוך לתקופת בחירות בשל מגבלות חוקתיות והודיעו כי סוגיית האצטדיון תידון לאחר הבחירות המוניציפליות שייערכו ב-30 לאוקטובר.

כתבות מומלצות

מצעד הדגלים באזור שער שכם בשנה שעברה. שוב מתברר שאין דין שמאלן כדין מתנחל

הממשלה וגופי הביטחון מגבים את העבריינים. ואת מי עוצרים? את השמאלנים כמובן

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב

עדי גרתי

זאת הייתה תשובה מושלמת - כך מסבירים "כיבוש" ב-25 מילים בלבד

אפרת גוש. המאבק לא נשלם

השיר של אפרת גוש נובע מהקרביים של מלחמתה בהתמכרות לאלכוהול

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?