אין יותר קל מזה: ישראל הביסה 0-7 את גואטמלה החלשה במשחק הכנה

משחק חד צדדי לגמרי בנתניה: ערן זהבי חזר לנבחרת, פתח בהרכב והעלה את הנבחרת ליתרון עם שער אחרי 5 דקות. טוואטחה הכפיל בסוף מתפרצת מושלמת, דאבור הצטרף לחגיגה עם צמד, אחריו הוסיף צמד גם דיא סבע, ובן שהר קינח בפנדל

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דאבור מודה לפרץ על הבישול, הערב מול גואטמלה
דאבור מודה לפרץ על הבישול, הערב מול גואטמלהצילום: ניר קידר
עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר

נבחרת ישראל לא היתה יכולה לבקש משחק ידידות קליל מזה ומול יריבה נוחה, שלא לומר מביכה, כמו גואטמלה. זה נגמר ב-0-7 קליל, בדיוק ה"טיול" שהנבחרת חיפשה לפני המשחק הקריטי בסקוטלנד ביום שלישי הקרוב.

בהתאחדות לכדורגל נזכרו מאוחר בחוקי אופ"א, המחייבים משחק ידידות בסבב משחקים של ליגת האומות בו הנבחרת לא לוקחת חלק. בנבחרת העדיפו להימנע ממשחק הכנה לקראת הנסיעה למשחק הקריטי בסקוטלנד, אך החוקים מחייבים ובאופ"א סירבו להתגמש. אז בהתאחדות שילמו 150 אלף יורו כדי להנחית בנתניה את גואטמלה, ועם השטחים וה-2-4-4 ההתקפי שהאורחים העמידו, נראה כאילו הובטח להם בונוס בסטנדרטיים סיניים על כל גול/בישול של ערן זהבי. החבורה ממרכז אמריקה, שגם כך הגיעה בלי שלושת הליגיונרים היחידים שלה, שיחקה פתוח מדי, עם קו הגנה גבוה, ואיפשרה לישראל לצבור ביטחון מהרגע הראשון.

הרבה דובר על ערן זהבי ותהיות על הצורך בו עלו בעקבות שני הניצחונות על סקוטלנד ואלבניה שהושגו בלעדיו. רק שאנדי הרצוג הבהיר כי מבחינתו הוא באנקר, ואילו הקפטן לשעבר, שסובל בחודשים האחרונים בליגה הסינית, סוף סוף נהנה ואפילו פרגן במסירות יותר מאי פעם. גם השילוב שלו עם מואנס דאבור עבד מצוין מול היריבה החלשה. החלוץ שמחורר רשתות באוסטריה בישל והוסיף צמד שערים - חיזוק מצוין לביטחון ולרקורד הבינלאומי שלו שעמד עד המשחק על שער בודד ב-11 הופעות בנבחרת הבוגרת.

כבר בדקה החמישית היה ברור לאן נושבת הרוח. ביברס נאתכו פרץ לרחבה עם יתרון מהירות שמעולם לא היה לו, והקפצה שלו לעבר זהבי השאירה את החלוץ בעמדה ממנה לא ניתן להחמיץ. בדקה ה-27 דאבור שלח את זהבי במסירת עומק, והוא העביר למרכז לטאלב טוואטחה. המגן, שתחת הרצוג הפך לשחקן כנף שנמצא ברחבת היריב לא פחות מאשר ברחבה שלו, היה בודד בתיבת החמש והקפיץ מעל השוער את השער השני.

זהבי שולף את האקדחים, אחרי השער המהיר הערבצילום: ניר קידר

שמונה דקות נוספות חלפו ושילוב של טוואטחה ודאבור הסתיים בשער של חלוץ רד בול זלצבורג אשר נפסל בנבדל, אך כעבור שתי דקות שוב חתכה הנבחרת את ההגנה המופקרת של גואטמלה בקלות. אלי דסה שלח מסירת עומק לדור פרץ ובמצב של שלושה שחקנים מול שוער, הקשר פרגן לדאבור שכבש את השלישי.

הרצוג ביצע רק חילוף אחד בהפסקה (שיר צדק במקום לואיי טהא) ובדקה ה-53 קיבל מהחבורה בלבן את הרביעי. בירם כיאל מסר ברחבה לדאבור שעבר בין שני שחקנים כמו במסדר כבוד ונעץ את השני שלו. כאן כבר הגיע חילוף משולש, אבל גם הוא לא הפריע להמשך החגיגה. הרצוג המשיך לתרגל לאורך כל המשחק את ה-2-5-3 שכל כך מצליח לו בינתיים, ואפילו שילב את מנור סולומון כשחקן הכנף בצד שמאל. אחד המחליפים, דיא סבע, הוסיף צמד פרטי: אחד (62) אחרי בישול שני של נאתכו, ושני (79) אחרי בישול של סולומון. הגואטמלים עוד הספיקו להדביק שני כדורים למשקוף ולקורה, לפני שבן שהר הוכשל ברחבה וסיים בעצמו את ההתעללות בפנדל בדקה ה-88.

ביום שלישי בהאמפדן פארק זה יהיה סיפור אחר. סקוטלנד פצועה ומלאת בעיות, אבל מסדר כבוד ושחקנים שמדברים על "ללמוד משחקני ישראל המשחקים באירופה", כפי שהתבטא השוער פאולו מוטה ערב המשחק, בוודאי שלא יהיו. אך המשימה להעפיל לשלב הפלייאוף אפשרית וממשית מתמיד. אומרים ששבע הוא מספר מזל ביהדות, לא?

מהלך המשחק:

דקה 5 - 0-1 לישראל: ביברס נאתכו מתחיל דאבל פס עם הראש, חודר לרחבה ומגביה את הכדור מצד שמאל, ערן זהבי נמצא בצד השני ודוחק מהאוויר ומזווית לא קלה את היתרון של ישראל.

זהבי דוחק את ה-0-1 של ישראל, הערב בנתניהצילום: ניר קידר

דקה 20: אלי דאסה מקבל כדור ארוך על חצי מגרש באגף ימין ומוסר בנגיעה לערן זהבי בתוך הרחבה, אבל האחרון מסתבך ובועט את הכדור החוצה ממצב טוב.

דקה 27 - 0-2: הרוש מוציא את ישראל להתקפה מושלמת - דאבור מקבל את הכדור באגף שמאל באזור מחצית המגרש, ומוסר כדור עומק שטוח לערן זהבי. כובש השער הראשון חותך לתוך הרחבה, מוסר לטאלב טוואטחה, שבנגיעה קלה מקפיץ מעל השוער היריב ומכפיל את היתרון הישראלי.

טוואטחה מדלג מעל מוטה, שוער גואטמלה, בשער השניצילום: ניר קידר

דקה 34: ישראל כמעט כובשת את השלישי. עוד מתפרצת מצוינת אחרי איבוד של גואטמלה במרכז המגרש נגמרת בהכנסת כדור לבירם כיאל, שנחסם בדרך לשער, משתלט על הריבאונד, מסתבך, ומאבד את הכדור.

דקה 36: דור פרץ עם החמצה מסמרת שיער - הקשר מקבל כדור בתוך תיבת החמש אבל במקום לכבוש, הכדור החלש שלו קופץ ונעצר אצל השוער.

דקה 38 - 0-3: לא עברו שתי דקות, ודור פרץ מתקן עם בישול לדאבור: אלי דאסה מנצל את ההגנה האומללה של גואטמלה כדי הכניס כדור עומק לפרץ, שמוסר שמאלה בנגיעה למואנס דאבור, שמגלגל מ-10 מטרים לרשת החשופה.

דקה 53 - 0-4: עוד התקפה טובה מול האין הגנה של גואטמלה מסתיימת בשני של דאבור. החלוץ קיבל בתוך הרחבה מסירה טובה מבירם כיאל, כידרר עד תיבת החמש וגילגל בקלות לרשת.

דקה 62 - 0-5: ישראל ממשיכה לחגוג. ביברס נאתכו מכניס כדור בין הבלמים לדיא סבע, שלבד מול השוער מוטה כובש בקלות.

הנבחרת חוגגת, הערב בנתניהצילום: ניר קידר

דקה 79 - 0-6: עוד אחד של ישראל. מנור סולומון חוטף כדור בחצי המגרש של ישראל, עושה דאבל-פס עם דור מיכה, ממשיך לרוץ, נכנס לרחבה, מעביר רחוב שטוח לדיא סבא, והאחרון רק צריך לכבוש בקלות, לבד מול השער.

דקה 80: גואטמלה סוף סוף יוצאת להתקפה, אבל בעיטה טובה שהיא מייצרת פוגשת את המשקוף.

דקה 84: שוב ישראל לא סופגת בזכות המסגרת, כשהפעם הקורה עוצרת את גואטמלה.

דקה 88 - 0-7: בן שהר מקבל כדור טוב ממנור סולומון בתוך הרחבה, מסתובב ומופל. הוא ניגש לבעוט מהנקודה הלבנה וכובש גם הוא.

הרכב נבחרת ישראל:
אריאל הרוש, אלי דסה, עומרי בן הרוש, לואי טאהא (46, שיר צדק), שרן ייני, טאלב טוואטחה (55, מנור סולומון), בירם כיאל (55, דן גלזר), ביברס נאתכו (64, דור מיכה), דור פרץ, ערן זהבי (68, בן שהר), מואנס דאבור (55, דיא סבע).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ