רשם העמותות הגיש בקשה לצו, הפועל חדרה בדרך לפירוק?

העולה החדשה, שעושה חיל בליגת העל, פועלת מתחילת העונה ללא אישור ניהול תקין. לאחר שהמו"מ בינה לבין רשם העמותות לא צלח - החלו להינקט צעדים משפטיים. "חבל מאוד שרשם העמותות ממהר להודיע לכלי התקשורת", נמסר מחדרה

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוחמד אבו פאני חוגג, בתחילת העונה מול הפועל תל אביב. חדרה מסתבכת
מוחמד אבו פאני חוגג, בתחילת העונה מול הפועל תל אביב. חדרה מסתבכתצילום: ניר קידר
אור בוקר
אור בוקר

האם הפועל חדרה בדרך לפירוק? רשם העמותות הגיש בחמישי האחרון לבית המשפט המחוזי בחיפה בקשה למתן צו פירוק נגד "עמותת לימוד כדורגל בתי ספר מכבי חדרה", המנהלת את קבוצת הפועל חדרה בכדורגל, זאת לאחר שמשא ומתן שהתנהל בין הצדדים לא צלח.

חשוב לציין כי מתחילת העונה מתנהלת הפועל חדרה ללא אישור ניהול תקין, המונע ממנה לקבל הקצבות מגופים כגון העירייה, הטוטו וההתאחדות לכדורגל.

בבדיקה שביצע רשם העמותות נמצאו ליקויים ופגמים חמורים הנובעים מהתנהלות לא תקינה של העמותה, ובין היתר – קליטת פעילות של עמותות ספורט אחרות שלא כחוק, וחלוקת רווחים אסורה של כספי העמותה. לעמדת רשם העמותות, אלה מספקים עילה לפירוק העמותה.

בבקשה נאמר עוד כי מטרתה לאפשר לעמותה לתקן את הליקויים שנפלו בפעילותה תחת פיקוח בית המשפט, וזאת תוך רצון להביא להבראתה ולאפשר את פעילותה הספורטיבית. במסגרת ההליך צפוי רשם העמותות לבקש מביהמ"ש כי ימונה לעמותה מפרק אשר יוענקו לו סמכויות נרחבות.

מהמועדון נמסר בתגובה: "הפועל חדרה ניסתה במשך החודשים האחרונים לעשות הכל על מנת להגיע לפשרה מול רשם העמותות. מאמצים אלה יימשכו גם השבוע בתיווכו של משרד הספורט, אולם במידה וגם הפגישה הזו לא תניב תועלת - נגיע לבית המשפט. היה ברור לנו בתחילת התהליך כי הוא עשוי להסתיים בבית המשפט, ואנו נגיע מוכנים אם וכאשר נידרש לכך. חבל מאוד שרשם העמותות ממהר להודיע על הבקשה לכלי התקשורת עוד בטרם היא נשלחה אלינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ