גביע |

יונתן כהן סידר למכבי תל אביב 1-2 דרמטי על בית"ר ואת הכרטיס לשמינית הגמר

שחקני בית"ר כבר היו בטוחים שהם הולכים להארכה נגד מכבי תל אביב לאחר שווארן (82) מחק את היתרון המוקדם של עטר (67). ואז הגיע יונתן כהן. החלוץ הצעיר שעלה מהספסל בדקה ה-87 כבש עמוק בתוספת הזמן והעלה את איביץ' לשלב הבא

ניר צדוק
ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יונתן כהן, הערב
יונתן כהן. חמש דקות על כר הדשא הספיקו לו בשביל להכריע את המשחקצילום: ניר קידר
ניר צדוק
ניר צדוק

הגרלה אכזרית אחת הפגישה את בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב כבר בסיבוב ח' של גביע המדינה. המשחק הערב (שבת) הבטיח הרבה, אבל ב-45 הדקות הראשונות אלו היו בעיקר השוערים שקיימו. נתחיל בזה של בית"ר, איתמר ניצן. לא בטוח שהוא יישאר השוער הראשון של הקבוצה גם אחרי פתיחת חלון ההעברות, אבל גם אם לא – תמיד תהיה לו את המחצית הזאת להראות לנכדים. בדקה ה-14 ניצן הציל את בית"ר כשהדף את הנגיחה של שרן ייני, ובדקה ה-38 הוא כבר ממש התעלה על עצמו – הכדור שהגביה עומר אצילי מצא את המצח של אנריק סבוריט, אך ניצן מתח את איבריו בעודו באוויר ועצר את הנגיחה.

גם לפרדראג ראיקוביץ' ממכבי היה הרגע הגדול שלו, ובכדי לאפשר אותו היה צריך קודם כל רגע פחות גדול של אוראל גרינפלד, שטעה להצביע על הנקודה הלבנה בעקבות פגיעה של השוער אחרי שיאקוב סילבסטר כבר בעט את הכדור. אלא שמעז יצא מתוק מבחינתו של ראיקוביץ', שקלט את הבעיטה החלשה של אור אינברום והותיר את לוח התוצאות מאופס. להוציא את הרגעים הגדולים של השוערים המשחק התאפיין בעיקר בעצבים חשופים ושגיאות בחלק האחורי (שחר פיבן במכבי תל אביב, מיקי סירושטיין בבית"ר) שרק בדרך נס – ורגל לא מספיק מדויקת – לא תורגמו לשער.

מכבי תל אביב עולה לשמינית גמר גביע המדינהצילום: ניר קידר

בית"ר היתה דומיננטית יותר בפתיחת המחצית השנייה, אך לא מדויקת בעליל. פעם אחר פעם מצאו עצמם אינברום ועידן ורד בקרבת הרחבה, אך במקום להכניע את ראיקוביץ' נדמה שהם התחרו ביניהם מי יכול לבעוט את הכדור רחוק יותר מהמסגרת. 17 דקות של אובדן חושים הספיקו לוולדימיר איביץ' בכדי שישנה משהו.

הסרבי שמר אמונים לעשרה מ-11 השחקנים שפתחו בהרכב בניצחון על מכבי חיפה לפני חמישה ימים, וזה שניתן לאבי ריקן ארך 62 דקות בלבד. או אז הכניס איביץ' את דור מיכה במקומו וחיכה לראות מה יקרה. חמש דקות עברו וכולם ראו - מסירת עומק נהדרת של מיכה פרמה את ההגנה של בית"ר, ביטלה ארבעה שחקנים והריצה את מאור קנדיל באגף. המגן הימני – מחליף יותר מהולם לאלי דסה הפצוע – המשיך במסירה משלו לאלירן עטר שדחק פנימה, 0-1.

למזלה של בית"ר גם לה יש מיכה משלה. קוראים לו מאור בוזגלו, וניר קלינגר שילב אותו כחילוף שלישי אחרי שהתקווה של ערן לוי הכזיבה. בדקה ה-81 הוא הכניס כדור מצוין מימין, בדיוק בין ראיקוביץ' לפיבן, אל המקום בו נמצא מחליף נוסף – אנתוני וארן. נגיעה אחת רכה וזה 1-1.

מאור קנדיל. בישל את השער הראשון והוכיח שהוא מחליף ראוי לדסה הפצועצילום: ניר קידר

סוף המשחק? לא בממלכת החילופים של איביץ', שסידר יתרון עם החילוף הראשון והכריע את המשחק עם החילוף השני – יונתן כהן, שנכנס במקומו של עטר בדקה ה-87 כחלק מההבנה שלבית"ר ירושלים כבר אין אגף ימין, לא מבחינה הגנתית לפחות. כהן התחיל במהלך באגף שמאל, ואחרי מסירה מסבוריט גם סיים אותו ברשת בנגיעה אחת, 1-2 בתוספת הזמן שכולו מאמן. בינתיים זה שווה לפחות כרטיס לשמינית הגמר. בסוף העונה זה אולי יהיה שווה טרבל.

מהלך המשחק
דקה 14: אחרי גישושים הדדיים, מכבי תל אביב הייתה הראשונה לאיים על השער. קרן קצרה של מכבי הגיעה לרגליו של עטר שהעביר כדור מדוייק לאצילי בצד השני של המגרש, אך מספר 7 הצליח לחלץ רק כדור קרן נוסף. הפעם הלבנים הגביהו לתוך הרחבה, ייני עלה לנגוח אך איתמר ניצן מנע שער.

דקה 16: הלחץ נמשך - הפעם היה זה אצילי שהעביר כדור לצד השני של המגרש לכיוונו של עטר, שעשה מה שהוא יודע הכי טוב - חתך ימינה לתוך הרחבה אך בעט את הכדור מעל השער.

בית"ר כבר ראתה את עצמה מגיעה להארכה, אבל לכהן היו תוכניות אחרותצילום: ניר קידר

דקה 17: גם בית"ר מאיימת סוף סוף על השער. המארחים ניצלו טעות בהגנה של האורחים ויצאו למתפרצת אך הסיומת של סירושטיין לא הייתה מספיק טובה והכדור ששלח פיספס את המסגרת.

דקה 31: סילבסטר הפתיע את הגנת מכבי תל אביב ונשאר לבדו מול ראיקוביץ', הבעיטה שלו אמנם לא מצאה את המסגרת אך הצליח לסחוט פנדל מפוקפק.

דקה 32: בית"ר ירושלים מחמיצה פנדל! השופט גרינפלד הורה על הנקודה הלבנה לאחר הכשלה גבולית של ראיקוביץ' על סילבסטר. אור אינברום ניגש לבעוט את הפנדל אך בעט בעיטה חלשה ישירות לידיים של ראיקוביץ'.

דקה 39: אצילי מצא את הראש של סבוריט שהצטרף להתקפה, אך איתמר ניצן סיפק הצלה נהדרת נוספת ושמר על השער של בית"ר נקי.

אלירן עטר, הערב. כבש את הראשון, בדרך לשמינית הגמרצילום: ניר קידר

דקה 67 בית"ר ירושלים - מכבי תל אביב 1-0: האורחת לא עשתה יותר מדי על המגרש בפתיחת המחצית השנייה אבל כל מה שהיא הייתה צריכה זה מסירה טובה אחת של מיכה. המסירה הזו הגיעה בדקה ה-67 כשהקשר מצא את מאור קנדיל על קו ימין. המגן העביר כדור רוחב מדוייק, שעבר את הגנת בית"ר, ומצא את אלירן עטר שרק היה צריך לשים את הרגל במקום וכבש את הראשון של מכבי תל אביב.

דקה 71: מוליכת הטבלה כמעט ומצאה את הרשת בשנית: שוב היה זה מיכה שהחל את המהלך המסוכן והגביה מצד שמאל כדור לתוך הרחבה. שכטר התרומם ונגח בעוצמה את הכדור אך איתמר ניצן היה מוכן והדף את הניסיון.

דקה 79: ערן לוי כמעט והשווה כששלח את אחד מטילי הקרקע-קרקע המפורסמים שלו, אך הכדור לא מצא את המסגרת של ראיקוביץ'.

דקה 82 בית"ר ירושלים - מכבי תל אביב 1-1: בוזגלו פרץ על צד שמאל ושלח כדור מבריק לאנתוני וארן שממטרים ספורים הכניע את ראיקוביץ' והשווה את התוצאה.

אנתוני וארן. השווה לקראת סיום המשחק, אך לבסוף זה לא עזר ובית"ר הודחהצילום: ניר קידר

דקה 86: בוזגלו כמעט והשלים מהפך אך בעיטה שלו משמונה מטרים נעצרה ישירות בידיים של ראיקוביץ'.

דקה 92 בית"ר ירושלים - מכבי תל אביב 2-1: יונתן כהן עלה למגרש דקות ספורות לפני תוספת הזמן, אבל החלוץ הצעיר של מכבי תל אביב לא צריך יותר מדי זמן בשביל לכבוש. כהן התחיל את המהלך וקיבל חזרה את הכדור מסבוריט, כל מה שנשאר לו זה לדייק בבעיטה, ואת זה הוא עשה מצויין.

הרכבים
בית"ר ירושלים: איתמר ניצן, דוד קלטינס, אור זהבי, טל בן חיים, עוז ראלי, אפונסו טיירה, מיקי סירושטיין, דן איינבינדר (/ערן לוי, 68), עידן ורד, אור אינברום (/מאור בוזגלו, 77), יאקוב סילבסטר (/אנתוני וארן 74).

מכבי תל אביב: פרדראג ראיקוביץ', מאור קנדיל, שרן ייני, שחר פיבן, אנריק סבוריט, דור פרץ, רוסלן ברסקי, אבי ריקן (/דור מיכה, 62), אלירן עטר (/יהונתן כהן 88), עומר אצילי, איתי שכטר (/ארון שויינפלד,93).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ